Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

orsato

Udinese-Inter: arbitron Mazzoleni. Nderkohe Orsato denohet nga federata me…

03/05/2018, 15:41 |

Do te jete Paolo Mazzoleni ai qe do te drejtoj Udinese-Inter, ndeshje ne program per te dielen nga ora 12:30.

Arbitri bergamask do te asistohet nga Giallatini dhe Costanzo ndersa ne VAR do te jete Piero Giacomelli. Asistent i VAR … Read More

Juventus paditet per ‘grabitje’ dhe kerkohet riperseritja e ndeshjes! Dy avokat te njohur Italian kane…

02/05/2018, 10:52 |

Nuk ka paqe per sa i perket ndeshjes Inter-Juventus. 

Tifozet anembane botes perjetuan nje maskarade totale nga trupa arbitrale ne favor te Juventusit dhe ka dite qe kane shperthyer kritikat dhe sharjet ne drejtim te atyre qe mendohet se kane … Read More

Shume kercenime nga tifozet! Orsato i shqetesuar: “Femijet e mi jane shume te frikesuar sepse…”

01/05/2018, 22:35 |

Moment jo shume i thjeshte per arbitrin Daniele Orsato, protagonist negativisht i Inter-Juventus, ndeshje e cila virtualisht i ka dhuruar kampionatin Juventusit dhe ka larguar shume Interin ne garen per Champions League. 

Ne kete ndeshje, Daniele Orsato katranosi gjithcka me … Read More

Denim i Juventusit pas vjedhjes ndaj Interin? Po cfare thoni! Federata pritet te denoje Interin per…

30/04/2018, 20:29 |

Te shumte jane ata qe kane kerkuar qe ndeshja e se shtunes te hetohet sepse u pa dukshem qe njera nga skuadrat ne fushe u favorizua me qellim. 

Por duket se dicka e tille as nuk ka shans te ndodhe … Read More

SKANDAKLOZE! Ja si Juventusi ka mashtruar me demtimin e Mandzukic: FOTO dhe VIDEO!

30/04/2018, 12:51 |

Nese menduat qe mashtrimet rreth Inter-Juventus kishin marre fund, atehere gaboheni rende.

Ato padrejtesi qe nisen ne Meazza nga Orsato, pa harruar pastaj bisedimet e Allegrit me Tagliaventon ne zonen e intervistave ku thonin se Orsato kishte bere pune te … Read More

Gazzetta dello Sport – Inter i zemeruar, sot qendrimi zyrtar i klubit: do te flas Antonello

30/04/2018, 9:39 |

Ka nisur ne naten e se shtunes zemerimi interist ndaj arbitrit Daniele Orsato.

E thote Gazzetta dello Sport ne kete mengjes duke pare moviolat, rrjetet sociale dhe makthin duke pare zonen Champions te largohet.

Me pak fjale te Interi … Read More

LAJM I FUNDIT – Inter-Juve, Prokurori i FIGC kerkon videon e Allegri-Tagliavento por jo vetem…

29/04/2018, 20:22 |

E pabesueshme ishte per te gjithe kur pane sekuencat e videos kur arbitri i katert i ndeshjes thote ne mikrofone per shoket e tjere te arbitrtimit “ora vinciamo”, qe per disa, natyrisht per personat qe su pelqen ky fakt, eshte … Read More

Sky – Inter, dirigjenca ne Appiano: eshte rishikuar ndeshja me Spallettin. Dy rastet ku…

29/04/2018, 17:26 |

Me ndeshjen Inter-Juventus te perfunduar, sot dirigjenca e Interit ka qene e pranishme ne Appiano Gentile.

Sic raporton Sky Sport, drejtuesit e Interit kane qene ne qendren stervitore zikalter per t’i qendruar afer skuadres.

Spalletti, Ausilio dhe Gardini jane … Read More

Skandal pas skandali! Cuadrado gol, Tagliavento: “Tani minutat shtese dhe fitojme” (VIDEO)

29/04/2018, 13:45 |

Qe ndeshja e mbremshme u vendos shume, per te mos thene teresisht, nga arbitrat tashme kjo dihet.

Arbitrim ne favor te Juves, i kuq qe mungon per Pjanic, i verdhe qe mungon per Alex Sandron (goditje me berryl ndaj … Read More

Inter, ndeshja e katert sezonale me Orsaton: deri tani vetem barazime!

27/04/2018, 13:56 |

Ndeshja e se nesermes mes Interit dhe Juventusit do te arbitrohet nga Daniele Orsato.

Ajo do te jete ndeshja e katert sezonale e Interit e arbitruar nga Orsato, te gjitha ne shtepi.

Deri tani zikalterit kane marre vetem barazime … Read More

Juve-Inter, mendoni se mbaroi dje? Orsato i ka thene Icardit: “Do shkruaj gjithcka”. Kapiteni rrezikon…

06/02/2017, 11:06 |

Protestat ne fundin e ndeshjes per nje ndeshje te arbitruar ne menyre te padrejte mund ti kushtojne shtrenjte zikalterve.

Ne fundin e ndeshjes, ne fakt, Mauro Icardi ka goditur topin drejt qendres se fushes, top i … Read More

Gazzetta – Lichtsteiner rrezikoi te kuqin. Vidal i ndershem.

15/09/2013, 11:56 |

Edhe Gazzetta dello Sport promovon Orsaton dhe asistentet e tij, edhe pse kishte dyshime. Nje, ne vecanti: Lichtsteiner rrezikoi te kuqin. “Mire Orsato, fale asistences optimale te bashkepunetoreve te tij. Mbas minutes se 3, thirret Conte per protestat mbas … Read More