Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

palacio

Palacio: “Inter-Juve, shpresoj qe te fitojne zikalterit. Verdi? Nje talent. Bishtaleci im…”

26/04/2018, 10:46 |

“Do e luajne deri ne fund. Do te jete nje ndeshje e veshtire por shpresoj qe te fitoj Interi”.

E nis keshtu intervisten e tij per Corriere dello Sport ish-lojtari zikalter Rodrigo Palacio qe uron nje sukses zikalter ne Derby … Read More

#110Inter – Bishtaleci zikalter

05/02/2018, 13:11 |

Rodrigo Palacio gjithmone dha gjithcka per Interin.

Ai luajti per Zikalterit gjate viteve me te bukura te karrieres se tij dhe luajti ne cdo pozicion qe mund te mendohet: sulmues, numer 10, ne krah… por edhe … Read More

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

18/02/2017, 11:04 |

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te … Read More

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…

13/02/2017, 11:14 |

Pioli beri qe te mos ndihej mungesa e Icardit, Perisic, Brozovic dhe Banega duke riporpozuar modulin e Torinos duke kerkuar intensitet dhe presing. 

Levizjet e Palacios dhe Eder kane vene ne veshtiresi te madhe Empolin, por … Read More

Opsioni Joao Mario si sulmues krahu ne te majte dhe Banega nga minuta e pare. Por Palacio…

11/02/2017, 13:56 |

Pas humbjes ne Tim Cup ndaj Lazios dhe asaj ndaj Juventusit ne Serie A, Interi do te kerkoje te ringrihet ne kembe ne ndeshjen e shtepise ndaj Empolit.

Stefano Pioli do i duhet te beje pa … Read More

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…

08/02/2017, 16:56 |

Gjeja e pare qe ra ne sy, pervec polemikave te ndeshjes per ceshtjen arbitrare, esht se Interi kunder Juventusit beri nje ndeshje mjaft te mire dhe nga aty duhet te rinise edhe ringritja zikalter.

Stefano Pioli, … Read More

Pa Icardi dhe Perisic si do ja beje Pioli? Eder dhe Palacio alternativat e para, por…

07/02/2017, 12:00 |

Interi, perjashto surprizat, do te beje pa Icardin dhe Perisic per dy ndeshjet e radhes ndaj Empolit dhe Bolognes.

Per sfiden e te dieles se ardhshme ndaj toskaneve, te cilet u munden ne 21 shtatorin e … Read More

Inter, nje motiv per te buzeqeshur: Ne Europa League debutim historik per Pinamontin?

07/12/2016, 12:44 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport flet per sfiden e neserme ne Europa League ndermjet Interit dhe Spartes dhe shpjegon se si Stefano Pioli po mendon per nje stafete ndermjet Rodrigo Palacios dhe shume te riut Andrea … Read More

Gazzetta – Pioli buzeqesh: Ansaldi, Palacio dhe Ranocchia te rekuperuar per derby!

15/11/2016, 10:50 |

Ne pritje te rikthimit te gjithe futbollisteve nga kombetaret dhe ne pritje te pergatitjes finale perpara derbyt kur grupi do te jete i plote, Stefano Pioli mund te ndihet i limtur: infermieria eshte boshatisur.

Kete gje … Read More

Demtimet: Ranocchia rrezikon seriozisht Derbyn. Ndersa Ansaldi dhe Palacio…

09/11/2016, 17:18 |

Andrea Ranocchia do te beje gjithcka qe te rikthehet sa me shpejt te jete e mundur ne dispozicion te tranjerit pas demtimit ne kofshe te akuzuar pas ndeshjes me Crotonen.

Ndalesa – sipas Corriere dello Sport – … Read More

Sky – Juventus-Inter: Eder favorit ndaj Palacios per sulmin

24/02/2016, 20:40 |

Kater dite larg ndeshjes Juventus-Inter ka akoma disa dyshime per Roberto Mancinin.

Do te pritet akoma pergjigjja e apelimit te Interit per Geoffrey Kondogbia (i skualifikuar per dy ndeshje, nese pranohet apelimi mund te luaj te … Read More

Mancini ka provuar Palacion me Icardin perseri: Ja formacioni i mundshem!

12/02/2016, 22:03 |

Sky Sport ka treguar pak me pare te rejat e fundit nga Appiano Gentile.

Kjo jave e kampionatit do te jete nje nga me te rendesishmet qe jane luajtur ndonje here: Do te perballen Napoli me … Read More

Inter, Palacio eshte nje siguri. Kavilja u mund, tani e ka radhen rinovimi? Nderkohe…

20/05/2015, 15:25 |

Duke lexuar lajmet e merkatos te lidhura me Interin, me Icardin te paprekshem duket sikur Palacio eshte ai qe rrezikon me shume per sezonin tjeter.

Kerkimi, nga ana e zikalterve, per nje sulmues te dyte per … Read More

Palacio: “Nje fitore e madhe! Hernanes? Ai…”

10/05/2015, 23:01 |

Inter fiton 2-1 ne Rome kunder Lazios dhe ne fund Rodrigo Palacio flet per mikrofonat e Sky:

“Mungojne edhe 3 jave dhe duhet te luajme deri ne fund. Sot ishte nje fitore e rendesishme kunder je … Read More