Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

palacio

Rishikim, Sampdoria – Inter: Jashtë apo brenda. Mancini ndoshta e ka mundësinë e fundit për Evropën. Shaqiri është, por edhe Brozovic.

22/03/2015, 10:30 |

Jashtë Europa League, jashtë Kupës së Italisë dhe një distancë e konsiderueshme nga vendi i tretë. Interit nuk i mbetet asgjë tjetër pos të tentoj ta përmbyll pozitivisht këtë sezon dhe të mundohet ta arrijë vendin e gjashtë, … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

GdS – Palacio dhe Icardi janë të vetmit që japin siguri.

16/03/2015, 13:45 |

Icardi “assist-man” dhe Palacio “goleador”: kanë ndryshuar rolet dhe jo vetëm dje në mbrëmje, për dy sulmuesit zikaltër. “Palacio në shtatë ndeshjet e fundit ka shënuar gjashtë gola (deri me 15 shkurt ishte i ndalur në kuotën e … Read More

Notat – Juan Jesus ne version horror. Mauro Icardi, a je normal? Ndersa Santon…

09/03/2015, 0:01 |

Interi barazon nje ndeshje 2-2 me Napolin, ku dukej se gjithcka ishte e humbur. Ne fillim Palacio e me pas Icardi, i japin Interit nje pike dhe shmangin humbjen ne San Paolo. Keto jane notat e ndeshjes:

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Kundër Napolit, fanelë titullari për D’Ambrosio. Kthehet Shaq, Hernanes…

07/03/2015, 10:58 |

Po afrohet ndeshja e cila do të zhvillohet nesër në mbrëmje kundër Napolit dhe Roberto Mancini ka filluar të mendoj se cili do të mund të ishte formacioni më i mirë që do të mund të përballej me njëmbëdhjetëshen e … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Sky – ‘Tridhembeshi’ qe funksionon, nuk preket. Ne Cagliari rikthehet…

22/02/2015, 17:51 |

Interi duket se e ka gjetur ‘tridhembeshin’ sulmues titullar dhe nje strukture sulmuese qe funksionon, tregon Sky me ate ne gazetares Vallini.

Palacio, Icardi dhe Shaqiri: keta jane te perzgjedhurit e Mancinit. Rodrigo duket se nuk … Read More

Palacio: “Jo nje ndeshje e madhe por rezultat i mire. Kisha dhimbje, tani kam…”

20/02/2015, 0:01 |

 Ne fundin e ndeshjes kunder Celtic Glasgow, Rodrigo Palacio ka folur per Premium Calcio dhe ka komentuar rezultatin 3-3.

Ja fjalet e tij: “Nje ndeshje pak e cuditeshme. E nisem mire me 0-2, me pas leshuam … Read More

Palacio: “Jemi duke luajtur shume mire. Tani ne Skoci per te fituar”

15/02/2015, 18:10 |

Rodrigo Palacio, autor i golit te katert ne fitoren e Interi kunder Atalantas, 1-4, ka folur per fitoren e Interit per mikrofonat e Premium Calcio:

“Ne ndeshjet e fundit jemi duke luajtur shume mire, eshte pare … Read More

Rishikim, Atalanta – Inter: Mancini i beson dyshes Podolski dhe Icardi. Shaqiri dhe Campagnaro më shumë sesa Kovacic dhe Dodo.

15/02/2015, 11:21 |

Një fitore për t’i dhënë vazhdueshmëri paraqitjes së mirë të javës së kaluar kundër Palermos dhe për të dëshmuar që janë në rrugën e duhur. Inter shkon në Bergamo, në një fushë në të cilën nuk ka fituar … Read More

Palacio, nuk operohet per momentin: detajet…

12/01/2015, 21:56 |

Asnje operacion, te pakten per momentin.

Konsultimi, per te cilin Rodrigo Palacio kishte shkuar ne Amsterdam, ne prani te shefit te stafit mjeksor zikalter, Piero Volpi, ka keshilluar per nje shtyrje te operimit eventual sa i perket kaviljes … Read More

Palacio neser ne Amsterdam per viziten. Osvaldo ne dyshim! Nese Rodrigo operohet, ai…

11/01/2015, 23:02 |

Eshte nje ‘nyje’ e vertete ceshtja e sulmuesve ne shtepine Inter.

Osvaldo mbetet ne dyshim, por eshte nje largim qe lidhet shume ngushte me interesat e te dyja paleve: situata duhet te kenaqe si kerkesat e … Read More