Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

palacio

Palacio: Gol, asist dhe frike. Ka pesuar nje goditje ne kaviljen e majte

05/06/2014, 13:18 |

Ne fitoren e mbremshme te Argjentines kunder Trinidad Tabago me rezultatin 3-0, Rodrigo Palacio ka qene protagonisti i mbremjes me nje gol dhe nje asist. Por ne pjesen e dyte, ka frikesuar teknikun Sabella dhe te gjithe tifozet … Read More

Palacio: “Boterori, nje moment i rendesishem. Zanetti? Nje person…”

07/05/2014, 14:15 |

I intervistuar nga Tyc Sports, Rodrigo Palacio, flet per perspektiven e tij dhe te Kombetares Argjentinase, pak dite perpara fillimit te Boterorit: “Boterori im i dyte? Te perjetoj kete moment me fanellen e Argjentines eshte spektakolare. E di … Read More

Palacio: “Goli im më i bukur? Ai i derbit këtë vit, me thembër”

24/04/2014, 20:27 |

“Nuk jam i marrshem, thjeshte nuk me pelqejne intervistat”, megjithate kjo fjali u shoqerua me nje buzeqeshje. Ka pasur shume, shume mesazhe nga fansat zikalter per nje nga idhujt e tyre, i cili thote se ai eshte i … Read More

Palacio: “Me mire me dy sulmues, te dielen do te jem. Keqardhja jone eshte…”

20/03/2014, 18:26 |

Palacio ka folur per mikrofonat e Sky, ja dhe fjalet e tij: “Si jeni? Dje ishit i lodhur, por prezenca juaj te dielen nuk eshte ne dyshim? Jo jo, jam mire, sot jam stervitur normalisht bashke me te … Read More

Palacio i kenaqur: “Shume mire, brenda dhjete ditesh rinovimi.

09/03/2014, 17:04 |

Inter mund 1-0 Torinon me gol te Rodrigo Palacio ne minuten 30 te pjeses te pare: “Kemi bere te gjithe nje ndeshje te madhe. Pak vuajtje ne fund por e kemi merituar fitoren – thote lojtari i ndeshjes … Read More

Rinovimet, po vjen momenti i Guarin dhe Palacio. Detajet…

19/02/2014, 15:21 |

Mund te vijne brenda marsit te reja te rendesishme per te ardhmen e Fredy Guarin. Kolumbiani, pas transferimit te munguar tek Juventus dhe paraqitjes te shkelqyer me Fiorentinen, duket se eshte rikthyer ne nivelet e tij dhe eshte … Read More

SM – Guarin-Palacio, sinjale rinovimi. Detajet…

18/02/2014, 16:42 |

Interi rifillon nga Palacio dhe Guarin. Kjo eshte ajo cka peshperitet ne keto momente ne ambientin zikalter: flitet per rinovim per te dy lojtaret. Erick Thohir kishte bllokuar dhe zgjatjet e kontratave, por duket se per argjentinasin eshte … Read More

Guarin, Kuzmanovic dhe Palacio. Inter, sinjale rizgjimi?

18/02/2014, 14:30 |

Kunder Sassuolos, ishin pare sinjale ringritjeje, edhe pse te pakte. Por fitorja e Firenzes, ka vertetuar qe zikalterit po kthehen ne nivelet e fillimit te sezonit.

Skuadra e Mazzarrit, do te kerkoje te diel me Cagliarin, … Read More

Palacio: “Vemendja tek Sassuolo. Golat? Rendesi kane piket.”

06/02/2014, 16:18 |

Ka nderhyre dje per mikrofonat e Inter Channel me rastin e ditelindjes se tij Rodrigo Palacio duke falenderuar te gjithe zikaltrit per urimet dhe ka shpjeguar: “Falenderoj te gjithe tifozet per karikimin qe na japin dhe per dashurine … Read More

Merkato vetem ne gazeta, hipotezat nuk bindin. Shpresohet tek Thohir…

24/01/2014, 21:20 |

Sa me shume kalojne ditet, me shume buje mediatike ka rreth merkatos se Interit rritet me intensitet. Me afrimin e renies se gongut te fundit te merkatos dimerore, qe do i lejonte klubit zikalter te perforcohej te pakten … Read More

Milito-Palacio, Mazzarri rigjen dyshen e endrrave. Princi…

17/01/2014, 12:07 |

Mazzarri mezi po pret. Pas pothuajse nje viti, Interi rigjen dyshen gol me te besueshme, Milito dhe Palacio. Kunder ish-Genoas te tyre, ata mund ta fillojne ndeshjen nga minuta e pare.

Te dy, duken sikur e … Read More

-7 dite deri sa te hapet merkato. Prioritet eshte nje sulmues, por problemet…

26/12/2013, 15:41 |

Mungojne edhe 7 dite dhe pastaj… merkato! Me fillimin e vitit te ri, fillon edhe e ashtuquajtura “merkato e riparimit”, ku skuadrat, pervec se mundohen te permiresojne organiken, provojne te perforcohen duke kerkuar lojtare te pershtatshem me nevojat … Read More

Palacio: numra prej Top Player-i. 33 gola ne 55 ndeshje me Interin, tashme…

10/12/2013, 12:15 |

Interi i sotem eshte Rodrigo Palacio. Edhe kunder Parmes argjentinasi po bente diferencen, gjynah qe me vone mbrojtja ka shkaterruar gjithcka. Te dhenat gjithsesi jane entuziaste: Palacio ka numra prej Top Player-i. Kete vit ka shenuar 9 gola, … Read More

CorSport – Drejt nje turni pushim per Palacion.

04/12/2013, 11:51 |

Pavaresisht zerave te merkatos, Interi eshte e perqendruar ne sfiden e mbremjes se sotme kunder Trapanit. Walter Mazzarri “kerkon pergjigje mbas shperthimit ne inat te se henes, edhe pse kunder sicilianeve do te luaje nje skuader me pjesen … Read More