Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

palacio

Corriere – Palacio, bilanc i mire kunder Sampdorias. Deri me

01/12/2013, 12:48 |

Rodrigo Palacio ne derby-in e tij personal kunder Sampdorias ka nje bilanc qe i ka hije nje sulmuesi te tille. Il Trenza derime tani e ka sfiduar Sampdorian ne 6 raste, duke fituar 5 raste. Tek Sampdoria me … Read More

Gazzetta – Mazzarri ka zgjedhur: nga minuta e pare Zanetti dhe Rolando.

30/11/2013, 12:16 |

Konfirmime te tjera per formacionin direkt nga Gazzetta dello Sport“Edhe ne stervitjen e djeshme ka thene se kunder Sampdorias Zanetti eshte kandidat per tu kthyer titullar mbas 6 muaj, duke marre vendin ne krahun e majte te NagatomosRead More

Palacio i vetmuar ne sulm, Interi gjithashtu. Merkato tashme varet nga Milito dhe Icardi.

26/11/2013, 12:26 |

Situate paradoksale, ajo qe eshte krijuar tek Interi relativisht tek faza sulmuese. Ashtu sic e analizon Gazzetta dello Sport sot, formacioni zikalter ka sulmin me te mire ne kampionat dhe eshte skuadra – sebashku me Romen – kane … Read More

Gazzetta – Jonathan eshte nje garanci. Mire Rolando dhe Handanovic. Taider…

25/11/2013, 12:35 |

Duket sikur ka kaluar nje shekull, por ne fakt jane vetem 6 muaj. Kjo ishte koha e duhur per ta transformuar Jonathan nga nje lojtar irritues ne nje lojtar kyc.

Dje ne mbremje, nje tjeter prove … Read More

SKY – Emergjence ne sulm. Ne janar, Inter kthehet ne merkato per nje bomber

07/11/2013, 10:41 |

Interi eshte ne emergjence ne repartin e sulmit. Milito dhe Icardi, sipas SKY, mund te kthehen para Krishtlindjes: por per momentin, reparti eshte praktikisht i pergjysmuar dhe Mazzarri mund te shfrytezoje vetem Palacio, ne nje forme te shkelqyer, … Read More

Palacio: “Cfare ndeshje e madhe!”

03/11/2013, 17:10 |

Sulmuesi zikalter, i intervistuar ne fund te ndeshjes ne mikrofonat e Sky Sport ka thene: “Sot kemi luajtur shume mire, kemi bere nje ndeshje te madhe. Ishte e rendesishme te fitonim dhe te merrnin me vete 3 piket … Read More

Gazzetta – Naga-Alvarez-Palacio, trekendeshi i arte i zikalterve.

27/10/2013, 11:58 |

Kohe te largeta ato ku sulmuesit i kerkohej vetem nje gje: te shenonte. Rodrigo Palacio paraqet ne perfeksion ate qe nenkuptohet me nje sulmues modern.

I levizshem ne te gjithe frontin ofensiv, Palacio sherben si spond, … Read More

Gazzetta – Palacio Superstar! Mire Guarin dhe Belfodil, por mbrojtja…

21/10/2013, 11:15 |

Nuk ka dyshime. Sipas Gazzetta dello Sport, Eshte Rodrigo Palacio (7), lojtari me i mire i ndeshjes te djeshme kunder Torinos. Argjentinasi, eshte i pakapshem ne zone dhe shfrytezon shkelqyeshem gabimet e mbrojtjes te Torinos. I lehte goli … Read More

Drejt Torino-Inter: Moduli? Varet nga Alvarez. Nese nuk ja del…

17/10/2013, 12:16 |

Sot pasdite, Walter Mazzarri do ta kete me ne fund skuadren te kompletuar dhe mund te filloje te pregatite ndeshjen e te dieles kunder Torinos.

Ka marre konfirmime pozitive mbi kushtet e Palacio dhe Campagnaro ndersa … Read More

Palacio, problemi nuk eshte i rende. Mund te kthehet para kohe. Ndersa Campagnaro dhe Icardi…

12/10/2013, 20:13 |

Nje frymemarrje e thelle ne shtepine Inter. Rodrigo Palacio eshte mire dhe problemi muskular qe e kishte shqetesuar ne kemben e majte nuk eshte aspak i rende. 

Problemi ishte ndjere nga sulmuesi gjate ndeshjes te djeshme, … Read More

InterNazionali – Alarm per Palacion: nje kontraktim i vogel. Icardi…

12/10/2013, 12:29 |

Alarm i vogel ne shtepine Inter. Ne ndeshjen e fituar nga Argjentina kunder Peru-se 3-1, Rodrigo Palacio (autor i nje goli dhe i nje asist-i) ka pesuar nje problem muskular ne kemben e majte. Nga Argjentina nuk vijne … Read More

Gazzetta – Palacio i mbajtur ne pushim. Taider apo Kovacic?

19/09/2013, 12:27 |

Interi me mendjen per ndeshjen e ardhshme kunder Sassuolos te djelen ne oren 12:30 ne Reggio Emilia dhe dje, ne Appiano, dopio stervitje. “Ne grup Mudingayi, qe deri te marten ishte stervitur me vete per shkak te nje problemi … Read More

Palacio: “Mazzarri-Strama, ka ndryshim. Juve? Nuk duhet…”

13/09/2013, 13:54 |

Interviste ekskluzive edhe per Rodrigo Palacio, qe flet per Gazzeta dello Sport mbi ndeshjen kunder Juventusit, por jo vetem.

Rodrigo Palacio, eshte kthyer me i lodhur apo me i kenaqur? “Te luash ne kombetare te ben … Read More

Mazola i sigurte: “Inter-Juve? Besim i plote te Palacio”.

12/09/2013, 23:31 |

I intervistuar ne Tuttosport, ish bandiera e Interit, Sandro Mazzola, ka analizuar pikat e forta dhe te dobeta te Rodrigo Palacios dhe Carlos Tevez: “Eshte nje sfide e bukur. Nga nje krah eshte Palacio i cili qe kur … Read More