Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Paulinho

Sky – Juventusi ka provuar per Shaqirin, por u dorezua perpara Interit. Paulinho-Inter po, por…

14/01/2015, 23:34 |

Luca Marchetti ka folur per SkySport 24 dhe ka treguar disa kuriozitete rreth merkatos zikalter.

“Juventusi e ka ndjekur Shaqirin prej shume kohesh dhe ne nje moment te caktuar ka provuar te beje nje sulm per … Read More

Paulinho: “Ju shpjegoj pse kam preferuar Tottenham para Interit…”

07/07/2013, 22:34 |

I intervistuar ne Brazil, mesfushori Paulinho, i sapo transferuar nga Corinthians tek Tottenham, ka shpjeguar motivin e zgjedhjes te tij, pasi ka preferuar anglezet para Interit (sipas tij). Ja fjalet e mesfushorit te kombetares braziliane: “Sic kam thene … Read More

ZYRTARE – Paulinho eshte lojtar i Tottenham

06/07/2013, 12:49 |

Tratativa, dihej, kishte arritur ne fazat perfundimtare prej kohesh, por tani ka ardhur edhe komunikimi zyrtar i Tottenham: Paulinho, mesfushor i Corinthians dhe i kombetares braziliane, i ndjekur nga Interi prej shume kohesh, transferohet ne Londer. Lajmerimi eshte … Read More

Paulinho pershendet Corinthians: “Vetem Interi me ka kerkuar, por nuk eshte bere..”

01/07/2013, 22:34 |

Ne konference per shtyp, Paulinho, protagonist me kombetaren braziliane ne Kupen e Konfederatave – pershendet zyrtarisht Corinthians: “Eshte e veshtire te them dicka tani. Kane qene tre vjet te mrekullueshem. I vetmi propozim qe kam patur ka qene … Read More

Paulinho: “Nuk kam vendosur akoma asgje”

01/07/2013, 15:04 |

Edhe pse transferimi tek Tottenham ne realitet nuk eshte arrtur, mesfushori Paulinho ka arritur ta beje te rendesishem largimin e tij nga Corinthians. Lojtari i kombetares braziliane eshte kurorezuar kampion i Kupes te Konfederatave me Brazilin dhe gjithashtu … Read More

FcInter1908 – Paulinho ka shperdoruar shansin Inter. Ja situata e vertete

27/06/2013, 15:46 |

Sic raporton websiti me lajme per Interin, FcInter1908, redaksia e tyre ka arritur te marre ne Brazil informacione mbi Paulinho nga nje burim shume i besueshem. Lojtari ka apasionuar ose edhe i ka bezdisur pak tifozet zikalter qe … Read More

VIDEO – Goli i Paulinho ne Brazil-Uruguay.

26/06/2013, 23:14 |

3 gola ne 4 ndeshje (duke perfshire miqesoren e fundit). Edhe pse pozicioni i tij eshte larg sulmit, Paulinho nuk ndal se shenuari. Kete rradhe ka treguar se di te shenoje edhe me koke, pervec se me kembe. … Read More

Shpjegim i fjaleve te Paulinhos. Cfare do te ndodhe tani tek Inter?

23/06/2013, 11:59 |

Fjalet e mesfushorit te Corinthians se me Tottenham nuk eshte mbyllur asgje, nuk mund te mohojne evidencen: sic raportohet prej javesh Interi ishte i ndalur ne frontin Paulinho per mungese  te ardhurash dhe pista Spurs eshte e vetmja … Read More

Paulinho: “Nuk eshte vendosur me Tottenham. Ka oferte por si me Interin…”

23/06/2013, 11:14 |

Paulinjo pergenjeshtron zerat se ai eshte lojtar i Tottenham:Nuk eshte e vertete, asgje nuk eshte vendosur. Ka nje propozim qe ka ardhur tek Corinthians. Kam folur me agjentin tim dhe do te analizoj gjithcka pas Kupes te … Read More

Paulinho shkon tek Tottenham. Ja shifrat…

22/06/2013, 17:13 |

Paulinho mund te konsiderohet nje lojtar i Tottenham. Nje tjeter dirigjent i Corinthians ka konfirmuar ne Globoesporte qe shoqeria braziliane ka pranuar oferten e Spurs-ave per mesfushorin e ndjekur shume gjate nga Inter.

Klubi anglez do … Read More

Paulinho, mbaron telenovela. DS Corinthians: “Pothuajse gati me..”

22/06/2013, 10:43 |

Mbyllet me ne fund nje nga ceshtjet me te gjata te merkatos interiste. Braziliani Paulinho, qe per dy  vjet ka qene i lidhur me merkaton e Interit gjithmone, nuk do e veshe fanellen e Interit, te pakten per … Read More

Agj. Paulinho: “Ka 4 oferta. Deshiron te jete titullar dhe shoket…

21/06/2013, 11:57 |

Ofertat nuk mungojne per mesfushorin Paulinho, per momentin lojtar I Corinthians, por do te jete ai qe do te vendose skuadren ku do te shkoje te luaje. Kete thote agjenti i tij Giuliano Bertoluci, i cili eshte kthyer … Read More

Julio Cesar: «Paulinho eshte per tu marre, Rafael eshte perfekt per Serie A. Balotelli? Nuk do te perfundoje si Adriano»

18/06/2013, 11:27 |

Inter do Paulinho-n, tashme eshte nje histori e vjeter. Julio Cesar, i intervistuar nga GdS, flet per kete dhe per shume gjera te tjera. «Cfare duhe te them, eshte i fuqishem. Mbase Moratti mund ta bleje direkt. Ne mesin e fushen prezenca … Read More

Paulinho, nuk ka para-kontrate. E verteta…

17/06/2013, 16:23 |

Nuk ka asnje reagim mbi ate qe tha drejtori gjeneral i Shakhtar Donetsk, ne lidhje me ekzistencen e nje parakontrate mes lojtarit te Corinthians dhe Interit, cka e kishte bere Shakhtarin te hiqte dore nga ndjekja e lojtarit. … Read More