Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

Paulinho

D. Gj. Shakhtar BOOM: “Paulinho ka firmosur parakontrate me Interin”

17/06/2013, 14:13 |

Sergey Palkin, drejtor gjeneral i Shakhtar Donetsk, dorezohet ne garen per lojtarin e kombetares braziliane Paulinho duke bere nje deklarate shume te fuqishme, sic raportohet nga Gazzetta.it para disa minutash: “Ishim shume te interesuar per te, por lojtari … Read More

Paulinho: “Shume flasin por askush nuk sjell parate. Interi…”

17/06/2013, 11:16 |

Pas fjaleve te buta te diteve te shkuara, kete here Paulinho shpreh gjithe mospelqimin e tij per situaten e krijuar rreth transferimit te tij. “Per fat te keq, per momentin askush nuk ka sjelle parate e klauzoles qe … Read More

Careca: Paulinho nje mesfushor i kompletuar. Inter-i…

17/06/2013, 9:19 |

«Ne rast se marrin Paulinho-n nuk gabojne. Eshte numri 8 me i mire i kampionatit brazilian. Ka kualitet ne kontrollin e topit, fizikisht eshte si nje tank, dhe shkon drejt portes». Fjale te Careca-s, i intervistuar nga Gazzetta dello Sport. … Read More

Paulinho sakteson: “Agjenti im eshte ne Londer, por…”

16/06/2013, 14:37 |

I fresket nga goli i shenuar ne debutimin e Kupes se Konfederatave kunder Japonise per rezultatin momental 2-0, Paulinho ka perfituar nga rasti per te folur mbi zerat e merkatos. Ne menyre te veçante, mbi udhetimin e agjentit … Read More

GdS – Paulinho ka golin ne gjak. Mire Nagatomo

16/06/2013, 12:09 |

Njeri eshte interist, tjetri mund te behet shume shpejt. Yuto Nagatomo dhe Paulinho jane ndeshur dje ne ndeshjen e pare te Kupes te Konfederatave, Brazil – Japoni: i shkelqyer mesfushori brazilian i Corinthians, jo keq lojtari i krahut … Read More

GdS – Paulinho me i miri. Lojtari shikon Interin si destinacionin natyral

16/06/2013, 11:19 |

“Blerja e Paulinhos do te ishte perfekte sepse behet fjale per nje lojtar qe, ashtu sic thuhet ne futboll, ‘krijon repart i vetem’. Talenti brazilian eshte nje lider i lindur, edhe pse traineri Scolari po e ndihmon shume … Read More

GdS – Ranocchia qendron. Mendohet per Basten

16/06/2013, 10:52 |

Ranocchia do te qendroje tek Inter. E shkruan Gazzetta dello Sport duke u bazuar ne faktin se Juventus ka vendosur te ndjeke Angelo Ogbonna te Torinos, dhe keshtu qe largimi i qendermbrojtesit interist po behet gjithmone e me … Read More

(Video) Goli i Paulinho ne Brazil – Japoni

15/06/2013, 22:51 |

Vazhdon forma e shkelqyer e Paulinhos, nje nga lojtaret me te lidhur me merkaton e Interit prej me teper se 1 viti, i cili ka shenuar perseri me Kombetaren Braziliane ne ndeshjen kunder Japonise per Kupen e Konfederatave. … Read More

Paulinho: “Inter? Deri me sot asnje oferte.”

15/06/2013, 16:22 |

I intervistuar nga Emiliano Guanella per Sky Sport, Paulinho, i cili do te debutoje sot ne Kupen e Konfederatave kunder Japonise, ka folur per zerat e merkatos qe jane te shumta ne lidhje me emrin e tij: “Degjoj … Read More

Paulinho: “Po, agjenti im eshte ne Angli. Tani une…”

15/06/2013, 10:56 |

Ashpersohet ndjekja per Paulinho. Ndersa talenti i Corinthians eshte me kombetaren braziliane ne Kupen e Konfederatave, agjenti i tij, Giuliano Bertolucci ka shkuar ne Angli. Sipas shtypit brazilian, objektivi i prokuratorit eshte te shikoje propozimet e Chelsea dhe … Read More

Ne Brazil: “Paulinho po pret Interin: Ja situata”

11/06/2013, 14:32 |

Vazhdon te mbetet e nxehte pista Paulinho per Interin. Xhevahiri i Corinthians eshte nje objektiv primar per merkaton zikalter, keto jane te rejat qe na sjell Macella Martha, reportere per edicionin brazilian te Goal.com: “Situata tani me kalimin … Read More

Pedulla: “Mes Nainggolan dhe Paulinhos do te vije njeri”

07/06/2013, 15:05 |

Sipas asaj qe zbulon Alfredo Pedulla nga studiot e Sportitalia, tek Interi me siguri do te mberrije nje mesfushor i madh. Karakteristikat e tij do te varet nga pozicioni taktik qe do te marrin Kovacic e Guarin. Emrat … Read More

Cereto: “Paulinho ka vendosur ku do te luaje. Corinthians tani pret…”

05/06/2013, 16:03 |

Nje nga gazetaret me te njohur braziliane, Carlos Cereto, gjate nje transmetimi televiziv ne vendin e tij ka dhene te rejat ne lidhje me tratativen Paulinho: “Ka shume spekullime mbi Paulinhon ne keto momente dhe duhet te njohim … Read More

Sky – Interi mundohet te shese. Per Paulinhon duhen…

04/06/2013, 18:26 |

Andrea Paventi ne mikrofonat e Sky Sport 24, eshte pergjigjur keshtu per merkaton zikalter: “Tani kerkohen ne merkato tre ose kater emra funksionale per modulin e Mazzarrit per te kuptuar me vone nese keta lojtare mund te merren … Read More