Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

pereira

Veron: “Eshte e vertete, Interi deshiron Carrillon”. Ja cmimi i Estudiantes: Pereira ne mes?

27/05/2015, 16:34 |

Guido Carrillo, bomber i Estudiantes ka perfunduar ne shenjestren e Interit. Kjo gje eshte zbuluar nga Juan Sebastian Veron, president i klubit nga La Plata.

Veron kete gje e ka treguar ne nje interviste per te … Read More

Gazzetta dello Sport – Alvaro Pereira, sirena angleze: oferte nga Leeds United

01/05/2015, 20:35 |

Ka zhvillime ne frontin e shitjeve ne shtepine e Inter, konkretisht sa i perket Alvaro Pereira.

Uruguajani, tani tek Estudiantes, ka pranuar nje oferte nga Leeds United, klub i presidentit Massimo Cellino. Mbetet per t’u pare shifra e … Read More

Interi mund te fitoje 20 milione euro ne qershor: Sa shanse ka? Ja situata e secilit…

03/03/2015, 17:00 |

Pas humbjes me Fiorentinen, u rikthye diskutimi nese do te shitet ndonje lojtar ne qershor qe te zgjidhen problemet e bilancit per Interin.

Por pak eshte folur per faktin qe Interi, potencialisht, do te kete mjaft … Read More

ZYRTARE – Alvaro Pereira kalon nga San Paolo tek Estudiantes. “Zgjedhje per arsye personale”…

22/01/2015, 22:43 |

Alvaro Pereira leshon Brazilin, me saktesisht San Paolon.

Drejtimi? Italia? Jo. Shkon ne Argjentine, tek Estudiantes. Konfirmimi vjen direkt nga faqja zyrtare e klubit brazilian, qe publikon edhe keto deklarata te lojtarit qe akoma eshte ne pronesine e … Read More

Agj. i Pereira: “Ne 24-48 ore do te vij oferta e Boca Juniors per ta blere! Inter…”

19/01/2015, 21:19 |

I intervistuar nga FCINTER1908.it agjenti i Pereira, Regueira, ka folur per te ardhmen e klientit te tij. Keto jane fjalet e tij:

Mirembrema zoteri Regueira, ka te reja per Pereiran? “Mund te them qe ne 24-48 … Read More

Agj. i Pereira: “Perjashtoj nje rikthim, Brazili dhe Premier League…”

16/12/2014, 20:17 |

I intervistuar per WyScout Forum nga Londra per TuttoMercatoWeb, agjenti i Alvaro Pereira, ka mohuar rikthimin e klientit te tij ne Inter. Keto jane fjalet e Alfredo Regueira:

“Nje rikthim ne Milano? E perjashtoj. Alvaro me shume … Read More

Gazzetta – Merkato, Ausilio takon Bundesligen ne Appiano…

13/12/2014, 15:08 |

Ne diten e djeshme nje delegacion me prokurator gjerman ka takuar Piero Auslion ne Appiano Gentile.

Ne mesin e temave te ndryshme qe jane diskutuar aty eshte folur edhe per Saphir Taider dhe Alvaro Pereira (ne pronesi te Inter) lojtar keta qe mund … Read More

San Paolo nuk do te shfrytezoj mundesine e blerjes se Pereira: arsyet…

08/12/2014, 23:38 |

Lajme te reja qe vijne sa i perket Alvaro Pereira. Mbrojtesi i krahut te majte i Interit ne huazim tek San Paolo per 1 vit e gjysme, qe nga janari i kaluar, mirepo nuk do te blehet ne fund … Read More

Pereira, operacion qe bind: Ndermjet plusvalences dhe rroges, shifrat jane…

18/01/2014, 14:44 |

Shitja e Alvaro Pereires tek San Paulo ne huazim per 18 muaj eshte me shume fitimprurese per Interin nga sa mund te imagjinohet. Pervec 1 milion euros te fituar nga huazimi, do i shtohen edhe 7 milion euro … Read More

Pereira-San Paolo eshte mbyllur gjithcka. Do te jete huazim: Ja detajet!

17/01/2014, 16:00 |

“Brazili do te jete destinacioni i tij dhe Alvaro Pereira keshtu do te pershendese Interin. E pret boterori ne Qershor, dhe Uruguajani eshte gati te udhetoje per ne Brazil. Atje do e prese San Paolo, qe ne keto … Read More

Gjithcka e ndalur per Pereira dhe D’Ambrosio. Dhe nese largohet Ranocchia

17/01/2014, 11:57 |

Merkatoja e Interit eshte e ndalur.

Pereira, diten e djeshme, ka refuzuar kalimin e tij tek Marseja; eshte e mundur qe ka nje tjeter oferte mbrapa kesaj dhe shume indikata te cojne tek San Paolo. Ndersa … Read More

Sky – Pereira do te largohet brenda te henes. Belfodil? Parma bllokon gjithcka. D’Ambrosio…

10/01/2014, 0:36 |

Pereira ndermjet fundit te kesaj jave dhe te henes do te shitet: Formula do te jete ajo e huazimit me te drejte blerje dhe tratativa me Marsejen eshte ne nje pike te mire, ndersa D’Ambrosio eshte gjithmone e … Read More

Pereira dhe Belfodil drejt largimit. Per te dy…

04/01/2014, 15:32 |

Ne kete muaj janari, Interi ka detyren e veshtire te kerkoje ne merkato lojtare me kualitet per te forcuar organiken por duhet te mundohet edhe te zvogeloje skuadren.

Emrat me te lakuar per te lene Appianon … Read More

Pereira gati valixhet. Nga D`Ambrosio tek Criscito: ja kush mund te vije.

06/12/2013, 13:14 |

Mbasi ka investuar shifren prej 10 milione € plus 5 milione per bonus (shume e cila, per fat te mire, nuk u likujdua), Interi prej kohesh ka hedhur idene per te shitur Alvaro Pereira-n. Lojatari i krahut uruguajan … Read More