Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

perisic

Drejt Inter-Torino, Vrsaljko dhe Perisic e nisin nga minuta e pare! Keita-Politano, favorisht eshte…

24/08/2018, 22:15 |

Sime Vrsaljko dhe Matteo Politano jane favorit ndaj Danilo D’Ambrosio perkatesisht Keita Balde ne idete e formacionit te Luciano Spallettit per ndeshjen ndaj Torinos.

Kur per ndeshjen e dyte te kampionatit na ndajne me pak se 48 ore, tekniku zikalter … Read More

Miranda, Vecino, Brozovic dhe Perisic: ja kur do te kthehen zikalterit e Boterorit

20/07/2018, 20:27 |

Ne fushat e Appiano Gentile po vazhdon pregatitja e Interit para sezonit qe eshte shume afer.

Nen urdherat e Luciano Spallettit, sic dihet tashme, nuk jane bashkuar akoma kater lojtaret zikalter qe ishin te impenjuar ne Boteror.

Por kater lojtaret … Read More

Perisic drejt largimit? Aspak, kroati qendron ne Milano dhe… rinovon?!

17/07/2018, 23:40 |

Gjate dites se neserme ne Milano pritet agjenti Fali Ramadani.

Ai eshte nje ndermjetesues per Chelsean ne marreveshjen eventuale me Juventus qe do te dergonte Gonzalo Higuain dhe Daniele Rugani ne Londer.

Kurse asgje ne program sa i perket … Read More

Perisic mezi po pret te luaje me Interin: “Jam nenkampion bote, tani shpresoj…”

16/07/2018, 9:36 |

Tre gola te shenuar, ne mesin e tyre ai i barazimit te rezultatit 1-1 dje ne finale kunder Frances per Ivan Perisic ne Rusi.

Nje kampionat qe kishte shkuar ne menyren me te mire per Kroacine qe dje ne finale … Read More

Interi ne mbeshtetje te Perisic e Brozovic ne finale, Kroacia falenderon zikalterit (FOTO)

15/07/2018, 15:57 |

Syte e interisteve sot do te jene te Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic qe sot luajne ne finale te Boterorit.

Dhe i gjithe populli zikalter eshte ne mbeshtetje te Kroacise, duke perfshire ketu edhe vet Interin qe nga profili i … Read More

Tani ne Angli e kane kuptuar se pse Mou e deshironte Perisicin ne skuader! Nje vit me pare…

12/07/2018, 22:18 |

“Nuk ekziston nje sulmues krahu si ai, eshte unik”, ishin fjalet e Jose Mourinho ne diten e sotme per Ivan Perisic.

Dhe keshtu ne Angli kane theksuar se me ato fjale trajneri portugez ka folur per nje lojtar qe e … Read More

“Perisic eshte ne gjendje qe t’i fitoj ndeshjet! I them bravo dirigjences se Interit sepse…”

12/07/2018, 21:22 |

Ivan Perisic dje me Kroacine arriti qe te shkoj ne finale te Kupes se Botes duke qene edhe vendimtar ne fitore me nje super gol dhe nje asist per golin e fitores.

Dhe nga studiot e Sky Sport, Maurizio Compagnoni … Read More

VIDEO – Perisic, cfare ishte ai gol? Brozo udheheq ne mesfushe, Kroacia ne finale!

11/07/2018, 23:10 |

Para pak minutash eshte mbyllur edhe gjysme-finalja e dyte e Boterorit te Rusi 2018.

Ne Moske, Kroacia e Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic ka mposhtur Angline ne pjeset shtese duke u kthyer nga disavantazhi per te fituar ndeshjen 2-1.

Ishin … Read More

Inter, Kroacia deshiron finalen dhe e nis me Perisic e Brozovic: ja formacioni zyrtar

11/07/2018, 19:47 |

Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic jane lojtaret e vetem te Interit qe kane mbetur ne Boteror.

Dhe qe te dy lojtaret zikalter, si sulmuesi ashtu edhe mesfushori, do e nisin si titullar ndeshjen e sotme perballe Anglise ne gjysme-finale.

Zlatko … Read More

Bilic: “Kroaci me kualitet. Kemi lojtar si Perisic e Brozovic qe luajne te nje klub i madh si Inter dhe…”

10/07/2018, 22:29 |

“Modric dhe Rakitic jane mesfushoret me te mire te Kupes se Botes”.

Ai qe e thote kete, duke folur ekskluzivisht per Daily Mail, eshte ish-lojtari i Kroacise, Slaven Bilic qe ne vitin 1998 ne France kishte fituar medaljen e bronzte … Read More

Rusi-Kroaci, luan vetem njeri nga dy interistet kroat: ja formacioni zyrtar

07/07/2018, 19:15 |

Interistet kroat, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic sot kerkojne gjysme-finalen e Boterorit.

Sulmuesi i krahut dhe mesfushori qendror sot do te jene perballe Rusise qe eshte edhe mikepritese e ketij kompeticioni.

Por ne fushe, te pakten nga minuta e pare, … Read More

FOTO – Dzeko pershendet Nainggolan, Perisic i komenton dhe i thote: “Eja edhe ti dhe…”

27/06/2018, 22:26 |

Nje aventure qe ka perfunduar per Radja Nainggolan dhe nje e re qe ka filluar.

Dhe sa i perket aventures qe ka perfunduar te Roma, te shume jane ish-bashkelojtaret e tij te cilet i kane uruar fat te Interi.

Read More

Ausilio: “Perisic dhe Brozovic qendrojne. Do flasim per rinovimin me Icardin. Per Malcom ju them…”

25/06/2018, 21:50 |

Piero Ausilio ka folur sonte poshte zyrave te Interit pas nje dite intensive qe ka perfshire ardhjen e Nainggolan dhe takimin me Spallettin.

Drejtori sportiv zikalter eshte ndalur duke folur per gazetaret e pranishem aty. Keto jane temat per te … Read More

SportItalia – Ky eshte statusi i Perisic dhe Brozovic ne merkato per Interin! Nderkohe Vrsaljko…

22/06/2018, 0:13 |

Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic nuk jane ne merkato.

Ky eshte qendrimi i Interit sa i perket dy kroateve dhe zerave te merkatos, raporton redaksia e SportItalia.

Ne studiot e televizonit italian shpjegojne se nuk ekzistojne kushtet per t’i … Read More