Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Piero Ausilio

Gazzetta dello Sport – Zhang i jep driten e gjelber Ausilios per te vazhduar tratativat…

01/05/2017, 13:42 |

Nuk kane sjellur asnje lajm te madh dy ditet milaneze te Zhang Jindong, ardhja e te cilit ne Itali ishte pershendetur nga shtypi si momenti i duhur per te zgjatu kontratat e drejtuesve ne skadence dhe te behen … Read More

Inter kerkon krahet e mbrojtjes ne Bundesliga. Dhe per Schick…

14/02/2017, 1:05 |

Merkato eshte mbyllur jave me pare por Interi vazhdon te leviz per merkaton e veres.

Syte e zikalterve jane te Benjamin Henrichs, mbrojtes i krahut te djathte i Leverkusen (viti i lindjes 1997) dhe lojtar i Gjermanise. Ausilio … Read More

Ausilio-Suning, takim per rinovimin. Asnje problem dhe se shpejti…

29/08/2016, 23:37 |

Kontrata e tij skadon ne 2017, por puna e zhvilluar nga Piero Ausilio – sidomos kur klubi nuk ka qene ne ditet me te mira – eshte vleresuar dhe tani edhe pronaret e rinj duken te gatshem per te … Read More

Milan? Jo, faleminderit. Ausilio qendron te Interi dhe rinovon

10/08/2016, 2:04 |

Lamtumire? As qe behet fjale.

Sipas asaj qe shkruan Gazzamercato.it, Piero Ausilio do te qendroj te Interi.

Se shpejti do te arrij edhe e zeza mbi te bardhen per te rinovuar deri ne qershorin e … Read More

Thohir, takim me Ausilion dhe Gardinin. Mancini nuk eshte i pranishem

26/05/2016, 13:34 |

Erick Thohir, qe ka arritur sot ne mengjes ne Milano, gjate pasdites do te takohet me Piero Ausilio dhe Giovanni Gardinin ne zyrat e Interit per nje takim te pare te merkatos ne prag te sezonit te ardhshem,

Nuk eshte … Read More

EKSKLUZIVE – Agjenti i Manaj: “Inter do ta blej. Shqipëria? De Biasi do të zgjedh pas pak. Ka personalitet dhe përulësi. Ausilio një ditë më ka thënë se…”

12/05/2016, 18:00 |

Edhe pse në fushë e shohim më pak se të tjerët, ai është një lojtar shumë i dashur për interistat, sidomos për ata shqiptar. Po flasim për Rey Manaj, 19-vjeçarin me origjinë nga Lushnja, i lidhur ngushtë me fanellën zikaltër, … Read More

Calcio&Finanza – Londra therret Ausilion? Per momentin…

30/03/2016, 21:04 |

Vera e ardhshme mund te jete ajo e levizjeve te shumta te drejtoreve sportiv. Sic raporton Calcio&Finanza shume njerez te merkatos mund te ndryshojne klub ne fund te kampionatit, me Sabatinin, Praden dhe Corvinon si protagonist kryesor.

Ausilio: “Inter per skudeto, punojme keshtu. Duam t’i mbajme lojtaret tane me te mire, merkato, te rinjte, Moratti dhe Thohir…”

03/03/2015, 0:05 |

I intervenuar ne lidhje me “Il processo del lunedi” ne Rai Sport, drejtori sportiv i Inter, Piero Ausilo pa pasur mundesi te kthehet te flas mbi nokautin e pesuar ne San Siro kunder Fiorentinas, pas 4 fitoreve, ne kampionat dhe … Read More

Ausilio: “Bonazzoli: Nuk jemi penduar”.

17/02/2015, 10:43 |

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka mbrojtur vendimin për transferimin e Bonazzolit tek Sampdoria. Bonazzoli, 17 vjeçari i cili ishte njëri nga protagonistët e Interit në triumfin në Viareggio Cup, lojtari i cili po i bën tifozët që të shprehin … Read More

Ausilio per Cambiasso: “Ju them arsyen e lamtumires”

15/10/2014, 12:35 |

“Ishte deshira nga ana e klubit per te dhene idene e kthimit te faqes. Per Zanetti, Samuel dhe Milito dihej prej kohesh, por Cambiasso mund te jepte akoma dicka”. Keshtu pergjigjet Piero Ausilio ne Tuttosport, qe e pyet … Read More

Ausilio: “Walter Mazzarri nuk rrezikon, gabime ne pergatitje. Jo shkembimeve me Juventusin! Ja se kush na pelqen. Icardi-Kovacic…”

15/10/2014, 12:19 |

Interviste e gjate ne Tuttosport per Piero Ausilio, i cili qe nga ky vit eshte pergjegjesi i vetem i merkatos zikalter pas lamtumires se Marco Branca. Fillohet menjehere me temen e nxehte te momentit, ose me sakte situaten e … Read More

Ausilio: “Skuadra e forte por nuk vrapon. Mazzarri…”

06/10/2014, 12:27 |

Piero Ausilio pas ndeshje kunder Fiorentines, ka bere nje analize te qarte ne mikrofonat e Sky. Ja dhe fjalet e tij: “Kisha menduar se humbja me Cagliarin ishte vetem nje aksident, nje ndeshje e keqe dhe nje faqe … Read More

Ausilio: “Nuk mund te humbasim keshtu, asnje justifikim. Thohir ne fund te ndeshjes ka thene…”

28/09/2014, 17:32 |

Analize e qarte e Piero Ausilio ne fund te ndeshjes ne mikrofonat e Mediaset Premium: “Nese do te kishim nje shpjegim nuk do te ishim ketu duke diskutuar, trajneri ka dhene shpjegimin e tij. Une te them se … Read More

Ausilio: “Merkato, kemi ndonje emer nen kontroll. Do te kete surpriza. M’Vila-Medel, cfare durimi”

23/09/2014, 17:51 |

Ka folur per mikrofonat e Sky Sport Piero Ausilio, i fresket nga rinovimi i kontrates, duke e filluar nga kerkesat e bera nga presidenti Thohir, ne Milano prej disa oresh: “Nuk ka kerkuar asgje ne vecanti. Te jesh … Read More