Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Pinamonti

Merkato, tratative e avancuar me Genoa per Pinamonti. Biabiany kerkohet nga…

24/06/2018, 15:44 |

Piero Ausilio dhe bashkpunetoret e tij jane shume aktiv ne kete merkato, por jo vetem ne hyrje.

Sepse zikalterit po punojne edhe ne dalje duke kerkuar qe te sistemohen disa nga te rinjte por edhe te shiten lojtaret qe jane … Read More

Flet ds i Genoas: “Radu dhe Valietti? Javen e ardhshme zyrtarizimi! Pinamonti ne anen tjeter…”

23/06/2018, 20:04 |

Ionut Radu dhe Federico Valietti jane gati per transferimin nga Inter te Genoa.

Konfirmimi vjen edhe nga vet drejtori sportiv i Genoas, Giorgio Perinetti qe ka folur rreth kesaj marreveshje. Keto jane fjalet e tij:

“Tratativa eshte ne nje … Read More

Plusvalencat dhe lista UEFA, Ausilio e Gardini ne takim me Zhang: largohen Eder e Candreva?

16/06/2018, 13:06 |

Dje ne Milano ka pasur nje takim me protagonist edhe Steven Zhang, Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini.

Eshte folur per plusvalencat qe duhen bere brenda 30 qershorit dhe per limitimet e listes se Champions pas vendimeve te UEFA sa i … Read More

CdS – Radu-Valietti largohen per 13 milione. Salcedo-Serpe te Interi, Emmers dhe Pinamonti…

15/06/2018, 16:35 |

Radu dhe Valietti te Genoa per nje total prej gati 13 milione euro dhe me te drejte ri-blerje.

Kete konfirmon gazeta romane Corriere dello Sport qe pastaj thekson perfshirjen ne tratative edhe te kartoneve te Eddy Salcedo dhe Laurens Serpe … Read More

Inter, nje ndihme nga Genoa per bilancin? Takim mes klubeve: dy emra ne pjate

02/06/2018, 19:00 |

Ne shtepine e Interit po vazhdohet te punohet per te realizuar plusvalenca per FPF.

Dhe per t’i realizuar keto plusvalenca dirigjenca zikalter nuk deshiron qe t’i prek lojtaret me te rendesishem te ekipit por do te tentoj t’i realizoj ato … Read More

Gazzetta – Sa shume skuadra te medha mbi Pinamontin: edhe Juventusi ne gare! Pritet qe…

04/05/2018, 16:48 |

Edhe pse ai ka luajtur shume pak, pavarsisht se stervitet me skuadren e pare dhe ka luajtur vetem ne dy ndeshje nje minutazh teper te paktet, klubet qe e ndjekin nga afer Andrea Pinamontin dhe qe e pelqejne jo pak … Read More

Merkato Inter – Pinamonti pelqehet shume ne Spanje! Interi do te tentoje ta shkembeje me…

24/04/2018, 20:37 |

Lojtari i ri zikalter ka nevoje per shume me shume hapsira dhe mund te largohet nga Milano ne fund te sezonit.

Ne La Liga ai pelqehet shume nga disa skuadra.

Jo me larg se dje erdhen disa zera nga Spanja … Read More

Tuttosport – Icardi largohet? As qe behet fjale, vjen Martinez per t’i bere shoqeri! Do te largohen….

24/04/2018, 11:37 |

Inter nuk heq dore nga Mauro Icardi.

“Sipas projektit te klubit do te jete akoma sulmuesi titullar i Interit. Larg nga reflektoret, klubi dhe agjentet e kapitenit jane ne kontakt dhe kur te perfundoj sezonit do te ulen ne tavoline per … Read More

Pinamonti: “Chievo? Duam te fitojme dhe te shkojme ne Champions League”

19/04/2018, 20:54 |

I pranishem se bashku me Andrea Ranocchia dhe Yann Karamoh, Andrea Pinamonti sulmuesi i ri zikalter ka folur gjithashtu per Inter TV per ndeshjen e ardhshme ne kampionat me Chievon.

“Sigurisht do te jete shume e veshtire te dielen. Secila … Read More

Pinamonti, nje fenomen i perulur: nuk do te jete si Balotelli dhe Destro. Shume te medha e kerkojne, por…

10/12/2016, 13:50 |

Shume vemendje dhe shume elozhe per Andrea Pinamontin, sulmues i klasit 1999 qe ka debutuar ne Europa League me bluzen e Interit.

Pothuajse 80 minuta te nje niveli mjaft te mire, nje asist per Eder si … Read More

Pinamonti ‘kalon klasen’ me note maksimale: Inter i qendron afer dhe ne te ardhmen parashikon…

09/12/2016, 10:36 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport promovon me nota te plota Andrea Pinamontin, i cili ne ndeshjen e ndeshje u be protagonist i nje paraqitjeje mjaft te mire ne Europa League. Kete shkruan sot e perditshmja Italiane.

Read More

Inter, nje motiv per te buzeqeshur: Ne Europa League debutim historik per Pinamontin?

07/12/2016, 12:44 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport flet per sfiden e neserme ne Europa League ndermjet Interit dhe Spartes dhe shpjegon se si Stefano Pioli po mendon per nje stafete ndermjet Rodrigo Palacios dhe shume te riut Andrea … Read More

Europa League, te grumbulluarit e Piolit: Jashte Medel, ne liste premtimi i ri Pinamonti!

23/11/2016, 11:59 |

Neser ne darke Interi do te zbrese ne fushe ndaj Hapoel Beer Sheva ne Europa League. Interi duhet te fitoje me patjeter qe te mbaje gjalle nje shprese te vogel per kalimin e grupit.

Tekniku Pioli … Read More

Gazzetta – Pinamonti, numra rekordmeni 10 gola ne 7 ndeshje. Interisti i vogel deshiron te dije…

15/11/2016, 17:37 |

Andrea Pinamonti eshte lojtari i momentit dhe ne te njejten kohe golashenuesi i kampionatit Primavera.

Ne shtate ndeshje kampionat, ne fakt, ai ka shenuar 10 gola. Nje mesatare prej sulmuesi te vertete, stili i Mauro Icardit, … Read More