Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Pioli

Drejt Torino-Inter: Pioli ka vetem nje problem, ke duhet te zgjedhe? Medel dhe Murillo…

16/03/2017, 12:45 |

Interi ka rifilluar punen te marten ne Appiano ne prag te ndeshjes te se shtunes pasdite ne shtepine e Torinos.

Dje, ka pasur nje stervitje pas dreke me Stefano Pioli qe duket ne veshtiresi jo per … Read More

Inter: cfare sinjali per kampionatin. Skuadra zikalter me tre korigjime do te jete pretendente kryesore!

13/03/2017, 13:31 |

Interi shkaterron Atalanten 7-1 dhe ngjit edhe disa shkalle ne klasifikim ne pritje te ndeshjes Lazio-Torino, por ajo qe ndodhi dje ishte e mrekullueshme: zikalterit dhane nje sinjal te qarte se ne sezonin e ardhshem do te jene … Read More

Inter: Pioli ka vetem nje dyshim per Atalanten. Banega dhe Joao Mario?

08/03/2017, 12:39 |

Interi ka filluar punen qe te pergatitet sa me mire ndeshja e rendesishme ndaj Atalantes.

Dje, eshte rikthyer te stervitet me grupin edhe Marcelo Brozovic (qe punoi edhe me topin) e qe gjen keshtu shoket e … Read More

Inter: 5 gola per te besuar ende tek Champions. Nese Banega luan si ndaj Cagliarit…

06/03/2017, 12:00 |

Pas humbjes ndaj Romes, Interi shenon 5 here ne kampionat dhe rikthehet ne garen per Europen.

Zikalterit, sipas Corriere dello Sport, mund te vijne fitore te tjera dhe kjo gje mund te dergoje Interi nne Champions … Read More

Gazzetta – Inter: ne Cagliari do te jete perseri 3-4-2-1. Rikthehet Miranda. Brozovic dhe Santon…

04/03/2017, 11:19 |

Stefano Pioli po punon qe te pergatise sa me mire te jete e mundur transferten e Cagliarit.

Ne 3-4-2-1 qe rigjen Miranden ne mbrojtje (ai dhe Medel jane ne rrezik kartonash, por Pioli ka perseritur se … Read More

Inter-Roma: Murillo do te jete, por pa Miranden, Pioli mendon per 4-2-3-1. Nagatomo ne fushe?

22/02/2017, 13:20 |

Lajm teper i mire per Piolin: Jeison Murillo nuk ka asnje terheqje muskulare dhe testet mjekesore kane larguar cdo dyshim.

“Kontrollet mjekesore kane dale negative, keshtu qe kolumbiani te dielen do te jete nga minuta e … Read More

Gazzetta – Kondo me temperature por Pioli ka besim. Brozovic eshte ok: e nis nga pankina!

22/02/2017, 11:18 |

Temperature e larte per Geoffrey Kondogbia dhe ne te njejten kohe ‘temperature e larte’ per Piolin ne pergjithesi.

Francezi eshte projektuar qe ndaj Romes te luaje titullar, por dje ka qene me temperature dhe ka kaluar … Read More

Nente fitore ne dhjete ndeshjet e fundit: Mire se u riktheve Inter! Tani me Romen…

20/02/2017, 10:39 |

Interi tashme hyri perfundimisht ne skuadrat e medha te kampionatit per kete sezon por jo vetem per shkak te klasifikimit. Zikalterit kane fituar nente nga dhjete ndeshjet e fundit ne kampionat dhe jane ndalur vetem ne ndeshjen e … Read More

Sky – Inter, trend pozitiv ne orarin e drekes. Lajme te mira edhe nga Brozovic: kroati…

18/02/2017, 13:20 |

Dyshime, deshire dhe vendosmeri per te mos gabuar. Interi do te paraqitet neser ne Dell’Ara kunder Bolognes dhe qellimi do te jete ti jepet vazhdueshmeri fitores ndaj Empolit per garen per nje vend ne Champions League.

Read More

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

18/02/2017, 11:04 |

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te … Read More

Gazzetta – Pioli konfirmon 3-4-2-1. Tre veta ne gare per dy vende titullaresh…

17/02/2017, 12:48 |

Stefano Pioli nuk heq dore nga mbrojtja me tre, pavarsisht se Medel dhe Miranda rrezikojne ndeshjen me Romen per shkak kartonash.

Do te jete perseri nje 3-4-2-1 edhe ne Bologna. Kete gje e shpjegon La Gazzetta … Read More

Drejt Bologna-Inter: sa shume probleme per Piolin. Ne prag te ndeshjes se madhe me Romen…

16/02/2017, 10:56 |

Kondogbia i skualifikuar, Medel ne rrezik kartonash, Brozovic jashte per demtim dhe Banega i sapo rikthyer pas problemit ne gju.

Stefano Pioli qe dje ka filluar te studioje te gjitha zgjidhjet per ndeshjen ndaj Bolognas. Nyja … Read More

Mbrojtja: ja arma sekrete e Interit te Piolit. Ne 9 ndeshje ne kampionat…

15/02/2017, 11:35 |

Stefano Pioli, qe kur eshte ulur ne pankinen e Interit ka sjelle shume me shume ekuiliber dhe eshte nje statistike qe nuk mund te mos shikohet: vetem 3 gola te pesuar ne 9 ndeshjet e fundit te kampionatit … Read More

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…

13/02/2017, 11:14 |

Pioli beri qe te mos ndihej mungesa e Icardit, Perisic, Brozovic dhe Banega duke riporpozuar modulin e Torinos duke kerkuar intensitet dhe presing. 

Levizjet e Palacios dhe Eder kane vene ne veshtiresi te madhe Empolin, por … Read More