Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Pioli

Pioli vazhdon me mbrojtjen me tre: jashtë Ansaldi, Kondogbia kthehet si titullar

12/02/2017, 11:01 |

Ky është formacioni i mundshëm i Interit sipas të përditshmes italiane Gazzetta dello Sport

Skuadra e cila luajti në Juventus Stadium i ka pëlqyer Stefano Pioit i cili po mendon të luaj me po të njëjtin rreshtim vetëm që disa … Read More

Opsioni Joao Mario si sulmues krahu ne te majte dhe Banega nga minuta e pare. Por Palacio…

11/02/2017, 13:56 |

Pas humbjes ne Tim Cup ndaj Lazios dhe asaj ndaj Juventusit ne Serie A, Interi do te kerkoje te ringrihet ne kembe ne ndeshjen e shtepise ndaj Empolit.

Stefano Pioli do i duhet te beje pa … Read More

Inter eshte ne telashe: jane tre lojtaret me rrezik kartonash. Turnover ndaj Bolognas?

11/02/2017, 12:55 |

Nje problem pason tjetrin per Stefano Piolin.

Neser, kunder Empolit, pervec mungesave te Icardit, Perisic dhe Brozovic, teknikut zikalte do i duhet te beje shume kujdes me zgjedhjet e tij. E sigurt qe perpara mbrojtjes do … Read More

Gazzetta – Pioli rikthehet tek 4-2-3-1. Banega apo Joao Mario?

10/02/2017, 12:11 |

Rikthim tek 4-2-3-1. Kunder Empolit, Stefano Pioli do te braktise skemen me tre mbrojtes te pare ne Torino dhe do te rikthehet tek skema qe i solli Interit pike dhe siguri, edhe pse skema e perdorur ne Juventus … Read More

Sky – Drejt Inter-Empoli, Pioli rikthehet me kater mbrapa: Ansaldi ne te majte

09/02/2017, 13:54 |

Per ndeshjen e se dieles kunder Empolit, Stefano Pioli, pas eksperimentit me mbrojtjen me tre me Juven, duket i orientuar qe ti besoje linjes klasike me kater dhe rikthimin e Cristian Ansaldit ne krahun e majte.

Read More

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…

08/02/2017, 16:56 |

Gjeja e pare qe ra ne sy, pervec polemikave te ndeshjes per ceshtjen arbitrare, esht se Interi kunder Juventusit beri nje ndeshje mjaft te mire dhe nga aty duhet te rinise edhe ringritja zikalter.

Stefano Pioli, … Read More

Pa Icardi dhe Perisic si do ja beje Pioli? Eder dhe Palacio alternativat e para, por…

07/02/2017, 12:00 |

Interi, perjashto surprizat, do te beje pa Icardin dhe Perisic per dy ndeshjet e radhes ndaj Empolit dhe Bolognes.

Per sfiden e te dieles se ardhshme ndaj toskaneve, te cilet u munden ne 21 shtatorin e … Read More

Gazzetta – Medel do te markoje Dybala dhe Brozovic trekuartist: ja zgjidhjet e mundshme te Piolit!

04/02/2017, 14:11 |

Stefano Pioli vazhdon te reflektoje mbi Interin qe do te hedhe ne fushe neser per tu perballur me Juventusin ne Torino.

“Dy jane mundesite per tranjerin ne mesin e fushes qe po vlersohen nga Pioli: Gagliardini-Kondogbia … Read More

Drejt Juventusit: Inter solide dhe fizike, por jo e friksuar. Ideja e Piolit eshte ajo e…

04/02/2017, 11:56 |

Interi po punon prej tre ditesh per te gjetur strategjine e duhur per te luajtur sa me mire ne Torino dhe per te mare rezultat atje.

Ne oret e fundit, Pioli, duket qe po mendon per … Read More

Drejt Juventus-Inter: Pioli po punon me mbrojtjen me 4. Ansaldi mbetet favorit?

03/02/2017, 10:43 |

Inter po punon ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles kunder Juventusit.

Pioli, dje ka testuar D’Ambrosio, Medel, Miranda dhe Ansaldi nga minuta e pare me argjentinasin favorit per ta nisur nga minuta e … Read More

Gazzetta – Juve-Inter, Nagatomo ose Santon per Ansaldin. Murillo per Miranda, dyshim Joao-Brozo!

02/02/2017, 14:34 |

Vetem tre dite larg nga supersfida e Juventus Stadium ndermjet Juventusit dhe Interit, mbrojtesi i krahut eshte dyshimi me i madh per Stefano Piolin.

Cristian Ansaldi, ne fakt mund te paguaje periudhen e tij negative me … Read More

Kupa e Italise: Stefano Pioli deshiron te hyje ne historine e Interit. Ai mund te…

31/01/2017, 11:38 |

Ka nje copez historie, fatndjellese, per Stefano Pioli per sa i perket Kupes se Italise.

Mancini mori Interit ne veren e 2004 dhe ne vitin e pare zikalter per te te karakterizuar nga shume barazime dhe … Read More

Inter-Pescara, Pioli mund te barazoje rekordin e Stramaccionit dhe Ranierit. Sot…

28/01/2017, 13:15 |

Sot ne darke Interi do te jete ne kerkim te fitores se shtate rresht, nje rekord per tu respektuar ky duke mare parasysh nisjen e kampionatit nga ana e zikalterve. Pioli sot mund te barazoje rekordin e Ranierit … Read More

Gazzetta – Edhe pse nuk luan, Gabigol ndihet pjese e projektit. Me Piolin mardhenie shume e mire!

28/01/2017, 12:30 |

Fokusi tek Gabriel Barbosa nga La Gazzetta dello Sport.

E perditshmja italiane analizon momentin e te riut brazilian i cili do te jete perseri ne pankine edhe sot, por gjithmone eshte ne vendin e pare ne … Read More