Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

primavera

Colidio: “Skudeto i merituar, me pelqejne finalet. Une ne skuadren e pare? Nuk e di, do te…”

10/06/2018, 0:03 |

Njeriu i finaleve.

Keshtu e quajne te Inter Primavera sulmuesin argjentinas Facundo Colidio qe me te vertete ka qene decisiv ne finalet e cunave zikalter.

Dhe ai eshte i pari qe paraqitet per mikrofonat e SportItalia pas finales per … Read More

INTER PRIMAVERA KAMPIONE TE ITALISE! Colidio e Rover shenojne per kampionatin e dyte radhazi!

09/06/2018, 23:45 |

Inter Primavera eshte serish kampione e Italise!

Cunat e mister Vecchit kane arritur qe te mposhtin sot ne finale Fiorentinen me rezultat 2-0 fale golave te Colidio dhe Rover per te fituar keshtu kampionatin e dyte radhazi.

Ne vitin … Read More

Zaniolo: “Tani te marrim skudeton! Nuk heqim dore kurre, mund te isha te Juve por…”

06/06/2018, 20:19 |

Njeriu i ndeshjes ne gjysme-finalen e sotme mes Inter Primavera dhe Juventus Primavera, Nicolo Zaniolo ka folur per SportItalia duke komentuar ndeshjen e sotme:

“Nuk dua te flas per golin, dua te flas per paraqitjen e skuadres. Kjo eshte ajo … Read More

FOTO – Gazetat kur Juve fitonte Viareggion ne 2016 dhe sot pasi e fitoi Interi. Prostitucioni vazhdon!

29/03/2018, 12:02 |

Kush tha qe Prostitucioni Intelektual aq shume i vene ne dukje nga Mourinho nuk ekziston me? Ekziston dhe eshte me i forte se kurre madje.

Interi me djemte e saj U19 (10 lojtare italiane, shume prej tyre U17: nuk ben … Read More

DEL FORMACIONI ZYRTAR: Inter-Fiorentina, finalja e Viareggio Cup

28/03/2018, 14:41 |

Nga Reggio Emilian e Viareggio, 290 dite pasi zikalterit u shpallen Kampione Italie per here te tete ne historine e tyre, Primavera e Stefano Vecchit perballet perseri me Fiorentinen ne finale dhe ne loje eshte nje trof tjeter: Kupa e … Read More

Shqiperia U21, grumbullohet Interisti i vogel Rada

08/03/2018, 17:23 |

Ne prag te dy ndeshjeve per kualifikimin ne Europianin U21 kunder Sllovakise te cilat do te luhen te premten 23 dhe te marten 27 mars, eshte shpallur lista e futbollisteve qe do te jene te grumbulluar ne keto dy ndeshje.

Read More

Sa (shume) futbolliste Shqiptare ka Interi ne skuadrat e moshave?

07/03/2018, 16:26 |

Shqiptare tek Interi, per hir te vertetes, vitet e fundit kemi pasur disa. Nese vite me pare kjo dukej nje tabu, kjo tabu eshte thyer tashme. 

Ai qe i ‘hapi’ rruge shqiptareve ne skuadren zikalter ne vitet e fundit, ishte … Read More

Gazzetta – UYL, Man. City-Inter: ja formacionet e mundshme

20/02/2018, 15:43 |

Dyqind e njezet e pese milione e shtate mije. La Gazzetta dello Sport zgjedh nje numer per te prezantuar sot Manchester City-Inter qe luhet sot, ne oren 18:00 me shqiptaren dhe eshte e vlefshme per te tetat e Youth Champions … Read More

Gazzetta – Pinamonti, numra rekordmeni 10 gola ne 7 ndeshje. Interisti i vogel deshiron te dije…

15/11/2016, 17:37 |

Andrea Pinamonti eshte lojtari i momentit dhe ne te njejten kohe golashenuesi i kampionatit Primavera.

Ne shtate ndeshje kampionat, ne fakt, ai ka shenuar 10 gola. Nje mesatare prej sulmuesi te vertete, stili i Mauro Icardit, … Read More

Merkato – Inter, gjithcka e mbyllur per kroatin Karlo Butic!

24/06/2016, 11:04 |

Jo vetem emrat e medhenj dhe jo vetem blerje per te tashmen. Interi mendon edhe per te ardhmen dhe sapo ka mbyllur transferimin e lojtarit Karlo Butic.

Butic eshte i datelindjes 1998 dhe ka kombesi kroate. … Read More

Primavera: e kane radhen finalet e kampionatit! Interi beson tek Manaj per…

27/05/2016, 11:28 |

Interi debuton sot ne finalet e kampionatit te primaveres dhe kundershtari ne kete faze eshte Palermo, skuadra qe eleminoi zikalterit ne Turneun e Viareggios.

Sot ne darke, ne oren 20:30 ne Modena, do te jete mundesia qe djemte e VecchitRead More

Vecchi: “I kam pergezuar lojtaret, por asgje nuk ka perfunduar. Kembet ne toke dhe…”

07/04/2016, 22:12 |

Ne fund te ndeshjes se fituar ne Juventus Stadium, tekniku i Primaveras zikalter Stefano Vecchi ka folur per mikrofonat e SportItalia:

“I kam pergezuar lojtaret, por ju kam thene qe kjo ishte vetem ndeshja e pare. Kemi … Read More

Vecchi: “Jemi ne gare per te gjithe titujt. Merita? E skuadres, nje grup i bashkuar me vlera…”

25/03/2016, 19:08 |

Ne fund te fitores 2-0 kunder Fiorentinas, fitorje kjo qe e ka kualifikuar Inter Primaveran  ne gjysme-finale te Viareggio CupStefano Vecchi ka analizuar ndeshjen ne kete menyre.

“Kemi zhvilluar nje ndeshje shume te mire, nje nga me te … Read More

Primavera, Manaj: “Fituam me zemer. Une ndihem…”

09/02/2016, 17:17 |

“Sot kemi fituar duke luajtur me zemer, me shpirtin e duhur. Jam shume i lumtur.”

Keshtu eshte shprehur Rey Manaj pas ndeshjes se perfunduar 2-2 ndaj Lazios, rezultat i cili e coi Interin ne … Read More