Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

primavera

Vecchi per Rai: “Jemi te kenaqur, jemi te forte. Personalitet i madh”

08/03/2015, 13:58 |

 Komplimente per teknikun. Tjeter fitore ne derby, pak e vuajtur por e merituar. Ndalet per mikrofonat e Rai Sport per te komentuar zhvillimet e ndeshjes, keto jane fjalet e trajnerit Stefano Vecchi:

“Jemi te lumtur, ishte … Read More

Camara: “Shpresoj qe te luaj shume shpejt ne Serie A. Endrra ime tani eshte…”

08/03/2015, 13:24 |

Eshte ai njeriu i momentit: Gaston Camara. Eshte nje vlere e shtuar e Inter Primavera, i afte te mare perdore skuadren dhe te shtyje shume perpara.

Gaston shkelqeu edhe sot ne Derbyn e Primaveres ndaj Milanit, … Read More

Vecchi: “Merite e te gjitheve, edhe e atyre qe me kane paraprire mua…”

16/02/2015, 21:33 |

I intervistuar per mikrofonat e Rai Sport pas fitores ne Viareggio Cup, Stefano Vecchi, eshte shprehur keshtu:

“Jemi shume te lumtur, eshte nje kenaqesi e madhe, jemi nisur ne fillim te vitit duke dhene shume, nje objektiv … Read More

Viareggio Cup, Inter-Roma ne fushe per nje vend ne finale! Ja formacionet zyrtare…

14/02/2015, 15:03 |

Gjithcka gati ne stadiumin Dei Pini por terreni lojes duket ne gjendje shume te keqe sidomos edhe nga shiu.

Ndeshja ka filluar ne oren 15:00, pra prej pak sekondash dhe do te jete e vlefshme per … Read More

SKY – Interi i ri: ja projekti i Erick Thohir

07/11/2014, 19:55 |

“E ardhmja eshte tani” nuk eshte vetem nje publicitet, sepse Interi i ri nuk eshte me vetem nje projekt i te ardhmes.

Idea per ta bere Primaveran nje skuader te dyte ne te gjitha aspektet tani … Read More

Gazzetta thur elozhe per tranjerin Vecchi: “Ka ne dore nje Formula 1 dhe e piloton si Kampion.”

20/10/2014, 15:16 |

Inter Primavera po dominon Kampionatin ne cdo sens. Pas fitores ne Derbyn e djeshem, jane gjashte fitoret rresht qe vlejne nje vend te pare te merituar ne Kampionat me pike te plote.

Gazzetta dello Sport ka … Read More

Puscas: “Ne krah apo ne qender, per mua ndryshon pak. Idhull Ibra. Tre golat ne Derby…”

19/10/2014, 13:33 |

Vijne deklaratat e para nga lojtaret zikalter te Primaveres qe shtypen Milanin me rezultatin 4-1 ne fushen e ketyre te fundit. Ai qe ka folur per mikrofonat e mediave ka qene protagonisti absolut i ndeshjes George Puscas.

Klasifikimi i Kampionatit Primavera: Interi ka filluar fluturimin…

20/09/2014, 23:23 |

Qe ky brez lojtaresh te Primavers do te bente mrekullira e kishin thene shume specialiste, por pak e besonin vertete e mesa duket cdo gje e thene nuk ka qene kot sepse jo me kot nje shprehje e … Read More

VIDEO | Atalanta – Inter Primavera 1-3: Te gjithe golat dhe rastet e ndeshjes!

15/09/2014, 21:14 |

Interi perpara dy ditesh mundi nje nga skuadrat me te forta ne kampionat, Atalanten, ne fushen e kesaj te fundit. Djemte e rinj zikalter shkelqyen si ne cdo ndeshje kete sezon dhe lojtaret qe shenuan ishin te perhershmit: Bonazzoli golin … Read More

Primavera, Atalanta-Inter: Bonazzoli titullar! Polo direkt ne…

22/02/2014, 14:25 |

Primavera e Interit do te zbrese sot ne fushe ndaj Atalantes ne fushen e kesaj te fundit ne oren 14:30. Blerja me e fundit e Inerit, Andy Polo eshte direkt ne pankine dhe pritet te aktivizohet gjate ndeshjes. … Read More

FcInterNews.it – Primavera, vjen nje lojtar i vitlindjes 96 nga Genoa.

02/09/2013, 12:47 |

Nje levizje e re per formacionin e Primaveres se Salvatore Cerrone: sipas asaj qe sjell FcInterNews.it, ne fakt, mund te futet ne skuadren e primaveres i riu trekuartist Michael Ventre. Djaloshi i vitlindjes 1996, me origjine nga Sanremo, … Read More

Primavera, ja ekipi i Interit: Sulmi eshte super!

24/08/2013, 14:21 |

Inter Primavera do te zbrese sot ne fushe per debutimin sezonal. Zikalterit, pas nje sezoni te komplikuar, do te luajne kete sezon me modulin e skuadres se pare (3-5-2) dhe me njeriun qe i njeh prej kohesh: Salvatore … Read More