Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Rafinha

Rafinha: “Interi eksperience spektakolare. Mendoja se do qendroja, por dorezohem! Ndonjehere…”

25/06/2018, 23:31 |

Inter dhe Rainha, nje dyshe qe veshtire se mund ta shohim serish se bashku.

Te pakten keshtu duket ne rrethanat dhe kushtet e sotme, por edhe nga fjalet e lojtarit.

Fantazisti brazilian eshte intervistuar nga gazetari Marcelo Bechler per … Read More

Rafinha me pushime dhe i jep akoma prioritet Interit. Gjithcka pritet te qartesohet para…

15/06/2018, 20:16 |

Per momentin eshte i qete duke pushuar.

Por Rafinha Alcantara megjithate mezi po pret qe te mesoj se cila do te jete e ardhmja e tij.

Sic raporton Mundo Deportivo, lojtari brazilian shpreson se gjithcka do te qartesohet para … Read More

Sport – Rafinha pret akoma Interin. Takim ne javen e ardhshme per…

09/06/2018, 21:18 |

E ardhmja e Rafinhas mund te behet nje hit i merkatos se veres.

Lojtari, qe nuk do te blihet nga Interi sipas kushteve te paracaktuara me Barcelonen, nuk ndalon te shpresoj per nje qendrim ne Milano.

Inter, ne anen … Read More

Ausilio: “Icardi nuk leviz. Cancelo e Rafinha? Shpresa vdes e fundit. Radja? I pelqen…”

08/06/2018, 0:06 |

I intervistuar shkurtimisht nga mikrofonat e SportItalia, drejtori sportiv i Interit ka dhene disa deklarata te rendesishme rreth merkatos se Interit.

Nga Icardi e deri te Nainggolan, pa harruar edhe Cancelo e Rafinha keto jane fjalet e tij:

“Icardi? … Read More

Pedulla – Rafinha, shpresa konkrete per marreveshje me Barcen. Kurse Cancelo…

04/06/2018, 23:19 |

Inter dhe Rafinha, nje e ardhme akoma se bashku.

Duket se mundesite per kete jane konkrete, te pakten kete thote gazetari i njohur i merkato Alfredo Pedulla ne emisionin ‘Aspettando Calciomercato’.

Mundesia e blerjes per Rafinhan pas huazimit do … Read More

Inter, sinjale pozitive nga Barcelona per Rafinhan. Zikalterit propozojne nje…

02/06/2018, 19:14 |

Interi eshte duke punuar forte qe te mbaj mesfushorin Rafinha akoma ne ekip.

Keshtu, duke shkruar per Tuttmercatoweb, eksperti i merkatos Nicolo Ceccarini ka bere nje permbledhje rreth kesaj situate.

Sic shkruan ai, drejtori sportiv i Barcelones, Ariedo Braida … Read More

Inter, me shume Strootman se Nainggolan per mesfushen: ja motivet. Per Rafinhan duket se…

31/05/2018, 18:22 |

Syte te mesfusha, syte ne kryeqytet.

Interi ne kete moment po mendon te sistemoj bilancin dhe perqendrohet te shitjet dhe plusvalenat, por nga korriku do te punoj per t’i dhene Luciano Spallettit nje skuader akoma me kompetitive.

Keshtu duhet … Read More

Inter, lajme te mira nga Spanja. Braida: “Rafinha? Eshte e mundshme qe…”

28/05/2018, 22:14 |

Inter dhe Rafinha, nje dashuri ne shikim te pare… e destinuar te vazhdoj.

Te pakten keshtu mund te shpresojme nese shikojme fjalet e para pak minutave te drejtorit sportiv te Barcelones, Antonio Braida.

I gjendur ne Napoli per nje … Read More

Inter, fiton me shume me Champions tani sesa ne 6 sezonet e kaluara. Rafinha dhe blerja e tij…

28/05/2018, 0:07 |

Diskutohet akoma e ardhmja e Rafinhas ne Spanje, lojtarit te Barcelones qe ishte i huazuar per 6 muaj te Interi.

Interi qe deshiron ta blej dhe Mundo Deportivo qe provon t’i bej llogarite e klubit zikalter, duke shpjeguar rendesine e … Read More

Gazzetta dello Sport – Cancelo-Rafinha: sot jo, neser kush e di. Te dy kane shprehur vullnetin qe…

25/05/2018, 15:05 |

“Nuk eshte e mundshme qe Inter te blej Cancelon nga Valencia per 39 milione euro brenda 31 majit dhe Rafinhan per 38 nga Barcelona brenda qershorit”.

Kete thote Gazzetta dello Sport qe pastaj shpjegon se:

“Strategjia zikalter synon qe … Read More

Thiago Alcantara keshillon Rafinhan: “Nese je i lumtur te Interi, qendro aty”

25/05/2018, 13:52 |

“Rafinha ka qene gjithmone nje person i lumtur, por eshte e vertete qe, nese jo gjithcka, kalon nga futbolli”.

Gjate nje interviste per Mundo Deportivo, Thiago Alcantara ka folur keshtu per vellaun e tij Rafinha, qe tani ka gjetur veten … Read More

Babai i Rafinha: “Vetem Interi per djalin tim. Per te nuk ka rendesi Champions, por deshira me e madhe qe ka…”

16/05/2018, 11:34 |

Sot ka folur Mazinho, babai dhe agjenti i Rafinha, i intervistuar nga Tuttosport. 

Mazinho edhe nje here ka perseritur deshiren e djalit te tij per te qendruar ne Milano, pavarsisht pjesemarrjes ne Champions ose jo.

“Tek Interi ndihet mire, shpresojme … Read More

Gazzetta – Rafinha ka menduar nje strategji per te qendruar tek Interi. Ai do te perdore…

15/05/2018, 17:50 |

Blerjen me te mire Interi mund ta kete ne shtepi qe ne kete moment.

Behet fjale per Rafinha Alcantara, lojtari i ardhur nga Barcelona ne merkaton e janarit.

Eshte Gazzetta dello Sport ajo qe jep lajmet e fundit rreth situates … Read More

Ausilio: “Tare? Nuk e kuptoj. Interi nuk luan piset: ja pse! Icardi qendron me ose pa Champions”

14/05/2018, 21:31 |

I intervistuar nga Sky Sport ne ceremonine e cmimit Gentleman, drejtori sportiv Piero Ausilio ka prekur temat e nxehta te klasifikimit dhe merkatos ne shtepine e Inter.

“Kemi fikur telefonat, nuk kemi pare asgje dhe i kemi kycur vetem ne … Read More