Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Rafinha

Sport – Inter, assist nga Barcelona per Rafinha? Blaugranet duan Griezmann dhe…

09/05/2018, 16:00 |

Barcelona deshiron te kete ne radhet e veta Antoine Griezmann, por per te paguar klauzolen prej 100 milione euro duhen bere disa shitje.

Sipas gazetes spanjolle Sport, dirigjenca blaugrana tashme ka bere gati listen e lojtareve qe do te largohen … Read More

Rafinha: “Jam i lumtur, ndihem sikur jam ketu me vite te tera. Dua te qendroj por…”

08/05/2018, 19:35 |

“Barcelona do te jete gjithmone shtepia ime, eshte skuadra me e mire, por jam me te vertete shume i lumtur te Interi”.

E nis me keto fjale intervisten e tij per Globoesporte, mesfushori brazilian zikalter Rafinha qe nuk fsheh vullnetin … Read More

ESPN – Spalletti ka urdheruar Interin: Dua blerjen e Rafinha, ose…

08/05/2018, 18:15 |

Qe Rafinha do t e qendroje ne Milano eshte dicka qe dihet gjeresisht tashme. 

Trekuartisti qe eshte ne pronesi te Barcelones nuk humbet asnje rast per ta perseritur kete dhe ndenjen qe i ka lindur ne drejtim te ngjyrave zikalter … Read More

Ausilio: “Vullneti i Rafinhas eshte i qarte. Jemi te kenaqur me te, do te vleresojme…”

07/05/2018, 22:59 |

Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit, ka folur edhe per blerjen eventuale te Rafinhas nga Barcelona pas perfundimit te huazimit.

Ai ka shprehur pikepamjen e klubit sa i perket kesaj situate, duke bere te dikur se Interi eshte i kenaqur … Read More

Mazinho: “Rafinha eshte i lumtur, deshiron te qendroj edhe pa CHL. Do te flas me Barcelonen per…”

07/05/2018, 21:13 |

Eshte arma shtese e ketij Interi.

Rafinha Alcantara ka fituar zemrat e tifozeve zikalter paraqitje pas paraqitje. Dhe dje ka ardhur edhe goli i pare.

Por eshte e ardhmja e tij eshte akoma ne dyshim. Per te njohur me … Read More

Cambiasso: “Interi sot ka bere cfare ka dashur. Rafinha? Shihet nga cila shkolle vjen. Lazio…”

06/05/2018, 23:53 |

I ftuar ne studiot e Sky Calcio Club, Esteban Cambiasso thote se Roma tashme e ka te sigurt vendin ne Champions kurse per vendin e katert do te luftohet deri ne fund.

“Lazio dhe Inter do e luajne deri ne … Read More

Rafinha-Inter, Mazinho takon Barcelonen: ja per cfare do te flitet!

04/05/2018, 13:23 |

E ardhmja e Rafinha Alcantara do te percaktohet se shpejti.

Mazinho, babai dhe perfaqesuesi i lojtarit, do te takoj pergjegjesit e pjeses sportive te Barcelones per te folur rreth synimeve te klubit katalan.

Per sot – zbulon edicioni online … Read More

Rafinha: “Do ju tregoj se perse kam zgjedhur Interin. Ketu gjithcka e mrekullueshme sepse…”

02/05/2018, 22:29 |

I takon Rafinhes te udhetoje ne makinen e emisionit te InterTV, ‘Drive Inter’. 

Ja deklaratat e tij pas nje momenti ku ai i ra kitares nen tingujt e ‘Sweet Child O’ Mine’ te Guns N’ Roses:

“Kam nisur te mesoj kitaren rreth … Read More

Flet babai i Rafinhes: “Djali im shume i lumtur tek Interi. E ardhmja varet nga Interi dhe nga…”

02/05/2018, 17:21 |

Ai eshte nje nga surprizat me te bukura te merkatos se Interit.

Kishte shume kohe qe Interi nuk bente nje goditje te duhur ne merkaton e janarit por braziliani ka  treguar potencialin e tij te plote ne Serie A duke … Read More

Inter, cfare merkatoje? Blerje te shtrenjta, BIG per tu mbajtur dhe objektivat: ja te gjithe emrat…

02/05/2018, 14:46 |

Cfare merkatoje e pret Interin? 

Tuttosport ka kujtuar se si zikalterit kane blere tashme Martinez, De Vrij dhe Asamoah dhe me pas nenvizon:

“Inter ka ristiluar mbrojtjen dhe mbetet per tu pare se cili do te jete fati i Cancelos … Read More

Rafinha, Ausilio ka nje ide per blerjen e tij por do te jete e veshtire. Oferta e Interit do te jete…

01/05/2018, 16:33 |

Interi eshte me e lumtur se kurre me paraqitjet e Rafinha Alcantara, i cili ne kohet e fundit eshte rritur shume ne fushe.

Pikerisht per kete arsye, zikalterit do te kerkojne te rinegociojne blerjen e tij me Barcelonen ditet e … Read More

Pas shiut del gjithmone dielli: Rafinha ka rene ne dashuri me Interin! Ja cfare po tenton Ausilio…

30/04/2018, 16:18 |

“Ne kaq pak kohe, nje ndenje qe nuk mund te shpjegohet dot. Jam krenar qe bej pjese tek kjo skuader. Me shume se kurre te bashkuar te mos dorezohemi se besuari”.

Ky ka qene mesazhi i Rafinhes per Interin, i … Read More

Cauet: “Tani shoh me shume loje dhe gjera interesante. Rafinha dhe Perisic mund te…”

28/04/2018, 17:34 |

“Rafinha dhe Perisic mund te bejne diferencen kunder Juventusit, po e gjejne lojen pavaresisht veshtiresive”.

“Tani shoh me shume loje, me shume levizje, sulmon me 2 ose 3 lojtar, ka gjera interesante”, jane keto fjalet e Benoit Cauet, ish-mesfushor zikalter … Read More

E FUNDIT – Nga Spanja: “Takim Inter-Barca per Rafinha. Vjen oferta e pare nga zikalterit?”

25/04/2018, 21:04 |

Pas La Gazzetta dello Sport, edhe ne Spanje sot flitet per nje kerkese te Interit per Barcelonen per sa i perket Rafinhas.

Braziliani ka ardhur ne janar tek Interi ne formen e huazimit me te drejte blerje.

Deri me tani … Read More