Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Rafinha

Gazzetta dello Sport – Rafinha i dashuruar pas Interit, deshiron te qendroj. Ja strategjia e Ausilios per…

25/04/2018, 12:28 |

Rafinha eshte i dashuruar pas Interit dhe e ka marre per dore duke mos synuar te heq dore.

Me brazilianin ne fushe, skuadra e Spallettit ka nje efikasitet ndryshe dhe numrat e konfirmojne kete. Kualiteti i tij nuk diskutohet dhe … Read More

Gjashte dite nga Inter-Juve, Rafinha eshte tashme i karikuar: “Jave te mbare interista, shkojme…”

23/04/2018, 12:47 |

Te nesermen pas fitores se suksesshme ne transferte kunder Chievos, Rafinha ka vendosur te karikoj menjehere ambientin zikalter per ndeshjen e madhe kunder Juves.

Inter dhe Juventus luajne te shtunen ne mbremje ne San Siro, ne xhiron e 35-te te … Read More

Fantastiku Rafinha: Ja statistikat e frikshme te brazilianit qe prej transferimit tek Interi ne Milano

22/04/2018, 23:51 |

Rafinha Alcantara erdhi nga Barcelona ne huazim ne janar, por rreth transferimit te tij kishte shume skepticizem.

Ata qe se njihnin, thonin, cfare eshte ky lojtar qe erdhi tek Interi ne huazim, ne kemi nevoje per lojtare te konfirmuar.

Read More

Nje rast i humbur por Spalletti “i rrah krahet” dhe mbeshtet Rafinhan: “Nuk duhet te merzitet…”

16/04/2018, 19:31 |

Pak sekonda para se te zevendesohej nga Eder, Rafinha ka pasur nje rast per t’i dhene avantazhin Interit ne Bergamo.

Por e majta e tij ka shkuar larte mbi porte. Nje gabim qe nuk i ka dhene paqe, duke pare edhe … Read More

Corsera – Inter, sulm i heshtur: po behet shprehi e keqe

15/04/2018, 12:57 |

“Nje barazim ne vuajtje”. Corriere dello Sport e analizon keshtu rezultatin 0-0 ne Bergamo te Interit.

“Inter rrezikon, dridhet, por ne fund qendron ne kembe. 0-0 eshte nje rast i humbur duke pare klasifikimin, por duke konsideruar pjesen e pare … Read More

Ne Angli – Dy skuadra ne Premier hidhen ne sulm per Rafinhan! Nese Interi nuk do e bleje dot…

13/04/2018, 16:05 |

Lojtari brazilian e ka perseritur disa here deshiren e tij per sezonin e ardhshem.

Rafinha Alcantara e ka pranuar se ne Milano ndihet shume mire dhe deshira e tij me e madhe eshte te qendroje ne Milano sezonin e ardhshem.

Read More

Degjoni Rafinhan: “Champions, kam pasur besim qe diten e pare. Kam vetem nje deshire: Interin!”

12/04/2018, 15:27 |

Se bashku me Luciano Spallettin dhe disa shoke tjere te skuadres i pranishem ka qene edhe Rafinha.

Braziliani, gjate eventit te Brooks Brothers, eshte ndalur per mikrofonat e Premium Sports ku ka folur per momentin personal dhe te skuadres 7 … Read More

Gazzetta – Rafinha nuk ka dyshime, do vetem Interin. Ja strategjia e Ausilios per ta blere!

12/04/2018, 11:29 |

Dje Rafinha ka qene i qarte perpara mikrofonave te Premium Sport. 

“Kam dashur Interin qe ne momentin e pare qe me kerkuan dhe deri kur arrita te transferohem. Deshiroj te qendroj tek Interi. Kjo eshte deshira ime.”

Nuk ka nevoje … Read More

Flet Rafinha: “Deshiroj te qendroj ketu. Qe ne momentin e pare qe me kerkoi Interi…”

11/04/2018, 21:53 |

Deklarata dashurie per Interin vijne direkt nga goja e Rafinha. 

Futbollisti brazilian pavarsisht shume skepticizmave qe prej transferimit te tij ne Milano, ka ditur te tregoje me se miri ne fushe vlerat e tij edhe pse kishte rreth 1 vit … Read More

Corsera – Eshte nje Inter me i matur, qe ka gjetur Perisicin me te mire bashke me Rafinha e Cancelo

04/04/2018, 10:41 |

Interi luan shanset e saj per te siguruar pjesemarrjen ne edicionin e ardhshem te Champions League ne tre transfertat radhazi me Milanin, Torinon dhe Atalantan. Kete thote Corriere della Sera qe shkruan:

“Rrezik per zikalterit jane impenjimet e shpeshta. Mes … Read More

Teknike dhe loje me dy pasime: Interi eshte rritur fale lojes nga ‘i fundit i klases’

01/04/2018, 11:35 |

Bast, zhgenjim, i fershellyer, i brishte, i padobishem. Marcelo Brozovic erdhi nga Dinamo i Zagreb per rreth 8 milione euro dhe qe ne pasat dhe kombinimet e para ne fushe me bashkeatshetarin e tij Kovacic, u duk sikur Interi kishte … Read More

Rafinha: “Krenar per kete skuader. Te gjithe se bashku, familje interiste!”

31/03/2018, 22:54 |

“Krenar per kete skuader. Te gjithe se bashku, familje interiste!”.

Ky eshte mesazhi ne rrjetin social Instagram i Rafinha pas perfundimit te Inter-Hellas Verona ku zikalterit kane fituar 3-0.

Paraqitje e madhe, edhe nje here tjeter, per trekuartistin ne huazim nga … Read More

Gazzetta – Brozovic rrezikon ndeshjen me Milanin, por do jete titullar: ja formacioni anti-Verona

30/03/2018, 13:59 |

Neser ne oren 15:00 ne vigjiljen e pashkeve, djemte e Spallettit do te zbresin ne fushe ndaj Verones ne Meazza.

Ne stadium priten me shume se 60.000 persona ne mbeshtetje te skuadres zikalter.

Per ndeshjen e neserme dhe per formacionin … Read More

Rafinha deshiron Interin me cdo kusht: sa shume sinjale nga ai. Duket se braziliani ka vendosur tashme!

27/03/2018, 17:26 |

Rafinha po pushton dalengadale Interin.

I ardhur ne janar, ne huazim nga Barcelona, brazilianit me perpara i eshte dashur qe te rekuperohet nga demtimi qe me pas te futej ngadale ne grup duke gjetur ritmin e ndeshjeve pas nje mungese … Read More