Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Rafinha

Rafinha: “Messi më ka folur për Interin. Dua derbin dhe Ligën e Kampionëve, për Spallettin dhe Icardin…”

24/02/2018, 13:36 |

Në merkaton e janarit, Interi ia doli që ta sjellë në Milano nga Barcelona. Braziliani, qysh në paraqitjet e tij të para me Interin, ka dëshmuar cilësitë e tij në shërbim të zikaltërve dhe shpreson që të kthehet sa më … Read More

Inter-Benevento, Rafinha perseri jashte?

23/02/2018, 23:45 |

Pavarsisht hipotezave te diteve te fundit qe e shikonin si debutues qe nga minuta e pare me Beneventon, eshte e veshtire qe Rafinha te jete ne listen e titullareve neser ne darke. 

Kete gje e ka bere me dije Luciano … Read More

Gazzetta – Rafinha drejt te pares si tutullar. Inter-Benevento: ja formacioni i mundshem

23/02/2018, 13:03 |

Interi do te zbrese ne fushe neser ne darke ndaj Beneventos.

Spalletti po pergatit deri ne detajet me te vogla kete sfide dhe nuk deshiron qe skuadra te beje gabime te tjera por te fitoje tre pike qe jane te … Read More

Inter-Benevento, Icardi behet gati por luan Eder: Ja formacioni i mundshem!

22/02/2018, 11:04 |

Nese do te ishte ne doren e tij do te luante qe ndaj Genoas.

Por eshte stafi mjeksor ai qe ka preferuar te mos rrezikonte dhe keshtu Mauro Icardi, pasi mungoi kunder Crotones dhe Bolognes, ka munguar edhe ndaj Genoas … Read More

Icardi, nuk po nxitohet rikthimi prej Derbyt. Perisic rikthehet ndaj Beneventos ndersa Rafinha…

21/02/2018, 11:00 |

Dje kapiteni ka punuar perseri ne menyre te vecante, sot mbase mund te stervitet me grupin.

Pas transfertes zhgenjyese te Genovas, Inter do te zbrese ne fushe perseri ndaj Beneventos te shtunen ne darke ne San Siro. Spalletti shpreson qe … Read More

Gazzetta – Po vjen ora e Rafinhas: titullar ne 4-3-3 ndaj Crotones

01/02/2018, 12:08 |

Pas vetem disa sekondash me bluzen e Interit ne Ferrara, Rafinha mund ta nise titullar ndeshjen ndaj Crotones.

Sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, ish lojtari i Barcelones mund ta nise si mesfushor qendror … Read More

Gazzetta – Rafinha, ja nje detaj shume i rendesishem per sa i perket FPF

23/01/2018, 12:05 |

Rafinha tashme eshte zyrtarisht nje lojtar i Interit. 

La Gazzetta dello Sport specifikon: “Braziliani erdhi nga Barcelona ne huazim me te drejte blerje 35 milione euro plus bonuse. Por duhet te kujtojme qe nese Interi vendos … Read More

Inter tashme ka marreveshje me Rafinha: kontrate kater vjecare prej 3,5 milione eurosh. Barca…

13/01/2018, 11:40 |

Inter, ne kete sesion merkatoje, mund te kompletoje tre blerje: Lisandro Lopez, Rafinha dhe Ramires per te arritur objektivin e Champions League.

Praktikisht, blerja e mbrojtesit eshte mbyllur dhe Ausilio me Sabatinin jane hedhur me force … Read More