Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Ramires

Ramires: “Interi me kerkoi mua, por me pas gjithcka u bllokua prej…”

16/03/2018, 0:18 |

Mesfushori brazilian i Jiangsu Suning i kerkuar nga Interi ne janar ka folur per mediat e vendit te tij.

I intervistuar nga mikrofonat e GloboEsporte, mesfushori brazilian Ramires eshte rikthyer tek merkato e janarit kur Interi tentoi ta merte futbollistin … Read More

Gazzetta – Ramires, piste teper e hapur: ai eshte zgjedhja e pare

18/01/2018, 13:23 |

Pista Ramires eshte ende shume e hapur.

Fjalet e agjentit Carlini dje kane konfermuar dialogun qe po zhvillohet ndermjet paleve dhe vullnetin e brazilianit per te ardhur ne Milano (“Shpresojme qe gjithcka te shkoje mire”). Sot … Read More

Ramires, agjenti zbarkon ne Marbella dhe rihap gjithcka: “Inter? Shpresojme t’ja arrijme”. Po punohet…

17/01/2018, 11:42 |

Hapet pista e merkatos me e diskutuar kete janar per Interin qe te con drejt Ramires.

Sipas asaj qe tregon redaksia e Premium Sport, agjenti i lojtarit, Luis Carlini, ne keto minuta sapo ka mberritur ne … Read More

Corriere – Ramires, neser agjenti i tij do te jete ne Milano: ja situata

15/01/2018, 13:18 |

Prokuratori i Ramires – shkruan sot Corriere dello Sport – do te zbaroje neser ne Milano, nje sinjal i qarte ku se ai mund te zbarkoje ne Milano ne ditet e ardhshme dhe se Jiangsu duket se do … Read More

Ramires-Inter, operacion pothuajse i bere. Mungon vetem dicka, ja formula dhe kosto…

11/01/2018, 12:41 |

Ramires deshiron Interin. Deri me tani ja kishte treguar deshiren e tij per bluzen zikalter vetem agjentit te tij dhe njerezve te afert, por dje, mesfushori doli hapur dhe e pranoi qe e deshiron nje transferim ne Milano. … Read More

Corriere: “Inter-Ramires, ore decizive: Sabatini eshte i bindur…”

10/01/2018, 11:41 |

Dje, ne Marbella, selia e grumbullimit dimeror te Jiangsu Suning te Fabio Capellos, nuk kishte asnje shenje te Ramires.

Pyetjet rreth kesaj i ngre kete mengjes Corriere dello Sport e cila shkruan: “A do te prezantohet … Read More

Inter, sinergji me Jiangsu: Alex Teixeira, Ramires ose Martinez!

28/07/2016, 15:55 |

Ne rast se Interi do te kete te mbetur nje vend ekstrakomunitari te lire deri ne fund te merkatos, nuk perjashtohet ardhja e lojtareve nga Jiangsu Suning, klub binjak tashme i Interit ne Kine. 

Ne kete … Read More

SportItalia – Inter, Toure te do! Sa i perket Teixera dhe Ramires…

11/06/2016, 0:18 |

Gjate emisionit “Lo sai che” te SportItalia, Alfredo Pedulla ka sqaruar qendrimin e Interit sa i perket ceshtjes lidhur me vendin e fundit per ekstrakomunitar:

“Kur flitet per ekstrakomunitaret ne merkaton e Interit, flitet per thashetheme te pabaza. … Read More

Gazzetta dello Sport – Toure dhe Candreva: te dy kane thene ‘po’! Por Ausilio…

10/06/2016, 8:23 |

Yaya Touré dhe Antonio Candreva kane thene po!

Keshtu shkruhet sot ne numrin e perditshem te gazetes Italiane ‘La Gazzetta dello Sport’ e cila shpjegon se lojtaret kane thene tashme ‘po’ per Interin, por Piero Ausilio duhet … Read More