Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

recoba

#110Inter – “Chino” dhe shkelqimi i mbetur pergjysme

23/01/2018, 16:50 |

Në fillim të Inter-Brescia, ne javen e parë te sezonit 1997/98, pak veta e njihnin Álvaro Recoben. Ishte debutimi i Ronaldos dhe uruguajani i ri me një fytyrë qe dukej sikur vinte nga vendet e Orientit, hyri si i tepert … Read More

Moratti: “Mendime interesante nese fitojme ne Torino. Mancini-De Boer nje pastice. E di qe Suning…”

31/01/2017, 18:11 |

Presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka dhene nje interviste te gjate per ‘Il Giorno’ ne Milano, ku ka folur per shume tema: nga Juventus-Inter, e deri tek Pioli dhe Mancini e De Boer. Per forcen e Suning … Read More

Recoba, jo thjesht vizite kortezie: sjell ne Appiano nje talent te 98’…

23/08/2016, 11:25 |

Dje Alvaro Recoba ka qene ne Pinetina. El Chino nuk ishte vetem ne Appiano, me te ishte edhe miku-agjent i tij, Marcelo Tejera.

Te dy, shpjegon Gazzetta dello Sport, mund te kene folur me interin per … Read More

Moratti: “Kam dashuruar me shume Recoben se sa Ronaldon. Do kishim shume tituj pa gjera te cuditshme…”

17/03/2016, 22:51 |

Massimo Moratti ka folur per Premium Sport gjate dites se sotme dhe ka uruar personalisht Chino Recoban qe mbushi sot 40 vjec.

“Nuk eshte thjesht nje lojtar, ai eshte vete futbolli: Ka bere gjera qe lojtaret … Read More

VIDEO – Magji e paster e Recobes, gol spektakolar nga goditja e kendit!

21/01/2015, 14:53 |

I pavdekshem Alvaro Recoba.

Pas spektaklit qe dhuroi kunder Penarol, ja nje tjeter magji e El Chinos, i cili eshte ne zemrat e te gjithe interistave qe prej kohes kur luante me Interin e ishte idhulli … Read More

Moratti: “Recoba ishte si Interi: dembel por i çmuar. E imagjinoja qe…”

24/04/2014, 12:42 |

I pranishem ne Palazzo Cusani, Massimo Moratti ka folur edhe per Alvaro RecobenRecoba kishte dicka pikerisht te Interit, qe eshte fakti se ishte vazhdimisht me te papritura. Ishte nje lojtar qe nese e aktivizoje ne fushe ne 10 … Read More

Recoba: “Moratti numer 1. Tashme Interi duhet…”

06/12/2013, 13:48 |

Direkt nga Uruguaj, Alvaro Recoba flet per Interin dhe Massimo Morattin. “Heren e fundit qe kemi folur ka qene disa muaj me pare, por nuk e kam telefonuar qekur e ka shitur. Tashme tek Interi ka nje ndryshim … Read More