Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

rewinter

Milan-Inter 0-1, 03/03/2002 – Kur mjafton vetem nje gju…

12/02/2014, 15:30 |

Episodi numer nente per rubriken “RewInter”, qe do te pershkruaje nje ndeshje te fituar nga zikaltrit, shume domethenese persa i perket viteve te Presidences se Massimo Morattit. Nje ndeshje qe eshte fituar me fat e vertete, por sigurisht e merituar, … Read More

Inter-Real Madrid 3-1, 25/11/1998 – Mbremja e Divin Codino

29/01/2014, 16:30 |

Episodi i tete ne rubriken “RewInter” qe rastis me nje ndeshje qe eshte gdhendur ne historine zikalter, ose ndryshe ndeshja Inter-Real Madrid me date 25 nentor 1998. Nje ndeshje spektakolare, ne nje sezon 1998-1999 te mallkuar negative, qe mbyllet me … Read More

Lazio-Inter 0-3, 06/05/1998 – Zamorano-JZ-Ronie: Parisi eshte zikalter.

14/01/2014, 16:29 |

Episodi i Shtate ne rubriken “RewInter”, nje kujtim qe, sigurisht, eshte nje nga me te bukurit. Artikulli i sotem i eshte kushtuar triumfit te pare te presidences Massimo Moratti, me date 6 Maj 1998, me nje mjedis te … Read More

Milan-Inter 0-3, 22/03/1998 – Te papermbajshtem Cholo-Ronie, kuqezinjte te shpartalluar.

11/01/2014, 15:20 |

Episodi i gjashte per rubriken “RewInter”, qe do te komentoje dhe analizoje nje ndeshje te paharrueshme te presidences Moratti, qe akoma sot e kesaj dite eshte ne mendjet dhe zemrat e tifozeve zikalter. Po flasim per derbyn e … Read More

Inter-Juventus, 04/01/1998 – Top i Arte dhe asist: Ronaldo gjunjezon Juventusin.

15/12/2013, 13:54 |

Episodi i peste ne rubriken RewInter qe, sic eshte vene re, analizon dhe komenton hapat thelbesore dhe ndeshjet me sinjifikative te epokes Moratti si President i Interit. Artikulli i sotem i dedikohet derby-it te pare te Italise se … Read More

Inter-Roma, 05/01/97 – Djorkaeff, nje gol qe vlen teseren e anetaresimit!

07/12/2013, 13:57 |

Episodi i katert ne rubriken e re “RewInter”, qe i dedikohet ndeshjeve historike te epokes Moratti, ose ndryshe Inter-Roma me 5 janar 1997.

Nje ndeshje qe perkoi me nje nga golat me te bukura dhe te … Read More

Inter-Padova, 14/04/96 – Goleada e pare, Branca drejtuesi i shfaqjes.

30/11/2013, 12:52 |

Episodi i trete ne rubriken “RewInter” qe, sic eshte bere zakon do te pershkruaje 18 vitet e Massimo Morattit si President i Interit.

Artikulli i sotshem do ti dedikohet goleades se pare dhe te vertete ne … Read More

Inter-Milan, 15/04/95 – Seno-Jonk-Berti, shume mire e para.

23/11/2013, 16:32 |

Sot do prezantojme derbyn e pare te epokes ‘Moratti’, nje ndeshje ku zikaltrit ka qene protagoniste te nje fitoreje te vertete dhe triumfale, me nje rezultat te padiskutueshem: 3-1 per futbollistet e Ottavio Bianchi.

EPISODI DYTERead More

Inter-Milan, 15/04/95 – Seno-Jonk-Berti, shume mire e para.

23/11/2013, 15:15 |

Episodi i dyte ne rubriken “RewInter” qe, sic u prezantua ne artikullin e pare, do te ripershkruaje 18 vitet e Massimo Morattit si president i Interit.

Ne kete episod do te prezantohet derby i pare i epokes “morattiane”, nje ndeshje … Read More

Inter-Brescia, 19/02/1995 – Berti i uron mireseardhjen Morattit.

21/11/2013, 11:20 |

Hapet rubrika e re e seksionit “RewInter”, qe do te marre persiper ti sjelle lexuesve, te gjitha ndodhite qe nga dita e pare e Morattit (per 18 vjet me rradhe) si president tek Interi.

Ne cfare menyre? Do te pershkruhen … Read More