Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

roberto mancini

#110Inter – Klasi i Mancios

14/01/2018, 17:39 |

Roberto Mancini e kishte të shkruar fjalën Inter në fatin e tij, që kur i erdhi shumë pranë gjatë kohës që ishte futbollist. Një “numër dhjetë” në të gjitha aspektet, gjenial në atë që bënte, e që minimalisht në dy … Read More

Mancini, ripërtërirja e kontratës e lidhur me rezultatet. Në tetor…

01/08/2016, 9:19 |

Orë të nxehta përsa i përket situatës e cila lidhet me Roberto Mancinin, e ardhmja e të cilit është e paqartë edhe pse ka pasur ndjenja të mira pas takimit në New York me drejtuesit e Suning: “Është … Read More

“Jepi Mancio. Forza Mancio.” – tifozet zikalter ne Brunico jane me Mancinin!

07/07/2016, 11:18 |

Nga kontaktet e para me tifozet kete sezon, Roberto Mancini, duket absolutisht i qete dhe mbi te gjitha, sapo tekniku zikalter  ka hyre ne fushe ka qene njeriu me i mbeshtetur nga 300 tifozet qe ishin prezent ne … Read More

Inter, nga City asist per Toure: mund te arrij gratis! Pelqehet edhe Teixeira! Tre zikalter ne shenjester te Jiangsu…

06/06/2016, 23:49 |

Lamtumira e Massimo Morattit dhe kalimi i shumices se aksioneve te grupi kinez Suning, dita e djeshme ka qene historike per Interin.

Ardhja e investuesve kinez do te kete ndikim edhe ne merkato, edhe pse fillimisht pronaret … Read More

Se shpejti nje ‘face to face’ mes Interit dhe UEFA-se. Thohir e Zhang ne pune per te rritur te ardhurat, tani vetem nje shitje?

03/06/2016, 14:57 |

Mbyllja e pashmangshme e tratatives me Suning Commerce Group mund te kete ndikim pozitiv edhe te merkato ne dalje.

Ne vecanti, shpjegon Sky Sport, ne fillim te sezonit te ri do te kete nje takim face to face mes Interit … Read More

Sky – Thohir ne Itali, tjeter takim me Mancinin. Klubi deshiron…

09/03/2016, 23:16 |

Erick Thohir kthehet ne Itali dhe, edhe pse flet shpesh me teknikun, mund te takohet akoma edhe nje here me Mancini qe ka kontraten ne skadence ne 2017.

Do te jene dite te rendesishme per te kuptuar … Read More

TS – Merkato, emrat e Mancinit: ja lista

17/05/2015, 9:09 |

Merkato zikaltër, në pritje të hapjes zyrtare të afatit kalimtar të verës, vazhdon dhe Tuttosport në edicionin e sotëm prezanton listën e cila do t’i përmbushte kërkesat e trajnerit zikaltër Roberto Mancini, i cili është në kërkim të … Read More

GdS – Mancini-Thohir, gati takimi: Toure, Motta dhe…

15/05/2015, 12:52 |

Me shumë mundësi (por jo e sigurt), Erick Thohir do të kthehet në Itali për ndeshjen Inter-Juventus. Vizita presidenciale do të shfrytëzohet nga Roberto Mancini për të bërë gati strategjinë e merkatos. Këto janë kërkesat e trajnerit sipas … Read More

Sky – ET konfirmon besimin tek Mancini. Toure dhe Dybala shënjestrohen për këtë merkato, nesër…

22/04/2015, 19:11 |

Thohir i ka konfirmuar Mancinit dëshirën e shoqërisë për ta krijuar një skuadër e cila do të jetë në lartësinë e dëshiruar nga trajneri. Kështu raporton Sky Sport, për takimin i cili u zhvillua dje në mes të Mancios … Read More

Thohir, 60 milionë nga xhepi i tij dhe Ausilio ia fillon punës: drejt Ayew, Fekir nën vëzhgim. Gjithashtu…

31/03/2015, 9:43 |

Erick Thohir nuk prapësohet, por dyfishohet. Edhe më shumë. Duke iu referuar edicionit të sotëm të la Gazzetta dello Sport, në fakt, manjati indonezian ka vendosur që nga xhepi i tij t’i vendos 60 milionë euro në arkat … Read More

Mancini: “Une ne veshtiresi? As mos tju shkoje ndermend. Po punojme per te ardhmen”.

24/03/2015, 15:47 |

Trajneri i Interit tregon ne nje interviste ne mikrofonat e Tuttosport. Trajneri zikalter siguron qe nuk eshte aspak ne veshtiresi, pavaresisht rezultateve qe nuk po vijne ne shtepine Inter.

Filippo Inzaghi, mbasi ka mundur Cagliarin, ka thene: ‘Ka trajnere me … Read More

Mancini deshiron te ngreje moralin e grupit: Sonte nate e lire per te gjithe, neser ne mengjes…

14/03/2015, 15:00 |

Roberto Mancini po punon per te ngritur moralin e grupit pas ndeshjes se ne Gjermani.

Tekniku Italian, sic ka shpjeguar i derguari i SportMediaset ne Appiano Gentile, ka anulluar keshtu grumbullimin klasik nje nate perpara ndeshjes, … Read More

Appiano – Gjest me te vertete jo i zakonshem nga Mancini: Sot ne fundin e stervitjes shkoi tek lojtaret dhe…

18/12/2014, 22:10 |

Nje gjest me te vertete jo i zakonshem ka mbyllur sot stervitjen e Interit ne Pinetina.

Ne fundin e stervitjes, Roberto Mancini ka grumbulluar te gjithe lojtaret ne mesin e fushes dhe i ka komplimentuar per … Read More

Roma-Inter, pak dyshime per Mancini: formacionet e mundshme dhe balotazhet…

29/11/2014, 23:43 |

Udhetimi Milano-Roma i ka sherbyer teknikut Roberto Mancini per te menduar per formacionin qe mund te vendos kunder lojtareve te Rudi Garcia.

Tekniku nga Iesi duhet te mbeshtetet ne nje 4-3-3 ku Palacio dhe Kovacic duhet … Read More