Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

rolando

Dy blerje ne janar. Sulmi, ka nje balotazh. Idea Masuaku, ne mbrojtje…

10/11/2014, 18:17 |

Inter leviz ne merkaton e janarit. Sky raporton qe zikalterit jane pas nje sulmuesi dhe nje mbrojtesi, me Palacion jo ne top forme dhe vetem 3 sulmues perpara.

SULMI – Emrat jane ata te Borinit, qe ka … Read More

SKY – Borini eshte me afer. Krhin i zhgenjyer: do te kerkoj hapesire diku tjeter…

06/11/2014, 0:07 |

“Borini eshte me afer”.

Keshtu flitet tek SkySport24 per nje ardhje te mundshme te sulmuesit italian ne merkaton e janarit. Ashtu sic shpjegon Nebuloni, Mazzarri dhe Ausilio kane kuptuar se ne gusht kane bere nje vleresim … Read More

Rolando tek Inter per 1 milion? Agjenti: “Kemi besim, te presim”

11/10/2014, 11:41 |

“Ne jemi ne pritje dhe kemi besim. Kjo eshte ajo qe mund te themi”. Eshte shprehur keshtu Joao Cardoso, agjenti i Rolando, rikthimi i te cilit tek Inter duket gjithnje e me i mundshem duke pare qe kontrata … Read More

Merkato, situata e emrave te nxehte: Baselli, Ayew dhe Rolando

09/10/2014, 23:52 |

Me nje vend te trete per tu arritur, edhe para klasifikimit, Piero Ausilio nuk e harron merkaton, qe, kush e di, mund te sjell disa surpriza ne merkaton e dimrit.

Synimet e shoqerise, me ok e … Read More

Inter nuk e ka harruar Rolandon. Dy jane opsionet per ta pare serish ne Milano

01/10/2014, 11:01 |

Inter dhe Rolando, nje raport kurr i prishur perfundimisht. Klubi zikalter nuk e ka harruar mbrojtesin me te mire per nga rendimenti ne sezonin e kaluar dhe ja ku se shpejti aventura e tij mund me mbyllet me … Read More

Rolando-Inter vetem ne momentin e fundit: shifrat dhe kushti sine qua non

26/08/2014, 15:37 |

Ceshtja Rolando, telenovele e vertete verore, do te gjej perfundimin me shume mundesi me 1 shtator, ne diten e fundit te merkatos. Pozicionet, tashme, njihen: Inter ka marreveshjen me lojtarin por edhe Porto duket se e ka pranuar … Read More

Corriere – prapaskena Rolando: Mazzarri e telefonon cdo dite per…

18/08/2014, 15:22 |

Rolando deshiron vetem Interin. Mbrojtesi portugez nuk i degjon ofertat e tjera dhe pret vetem zikaltrit, qe ne te njejten kohe kerkojne ne cdo menyre te sistemojne Campagnaron dhe Silvestren. Gjate javes Valencia kishte tentuar, dhe sipas disa … Read More

Camozzi: “Rolando do te kthehet tek Inter, palet tani jane afer. Nevojitet qe…”

16/08/2014, 14:36 |

Pas mosmarreveshjeve te vogla ne fillim te veres kur Porto dhe Inter ishin larg marreveshjes per te sjelle ne Milano Rolandon, ne javet e fundit duket se po leviz dicka qe duket se favorizon nje kthim te mbrojtesit … Read More

Inter-Porto, kontakte te reja per Rolando dhe akordi po vjen. Hugo ne dalje: keto jane mundesite e tij…

16/08/2014, 14:14 |

Te reja per te ardhmen e Rolandos vijne nga Sportmediaset. Mbrojtesi nen shenjestren zikalter, tani duket me afer. Ne fakt kontaktet mes klubeve kane filluar.

Interi nuk e ka blere ne qershor pas huazimit, duke bere … Read More

Ausilio konfirmon: per Rolandon gjithcka ok. Mungon…

07/08/2014, 21:20 |

Vijne te reja te tjera mbi situaten e Rolandos.

Sic raporton SkySport24, raport ky i cili permban disa deklarata te Piero Ausilios. Drejtori sportiv zikalter ka konfirmuar akordin total per te risjelle mbrojtesin portugez ne Milano.

Sic thuhet, eshte vetem … Read More

Rolando-Porto, lojtari tani mund te lirohet me ligjin Webster: detajet. Inter pret, por edhe…

01/08/2014, 12:05 |

Rolando-Porto lufte gjithmone e me e hapur.

Mbrojtesi portugez pas mungeses ne pregaditjen verore te Dragoes ne Holande ka udhezuar agjentet e tij te hetojne per mundesine e perdorimit te ligjit Webster per tu liruar nga … Read More

Rolando, gjithcka ka ndaluar: Inter dhe Porto gjithmone e me larg…

31/07/2014, 15:23 |

Gjithmone e me shume acar mes Inter dhe Porto per Rolando.

Sipas raporteve nga e perditshmja sportive O Jogo, tratativa mes dy skuadrave per kthimin e mbrojtesit luzitan ka ngecur teresisht. Ne kete pike lojtari, vazhdon … Read More

FcIN – Skenari Rolando: situate stand-by, ai ka bere te ditur qe do Interin. Dhe tani Roma…

24/07/2014, 17:04 |

Qendron ne kembe telenovela me Porton per Rolandon, objektivi numer nje per mbrojtjen zikalter (vecanerisht per te kenaqur Mazzarrin).

Sipas asaj qe rezulton tek FcInterNews.it, marreveshja nuk do zhbllokohet per nje kohe te shkurter. Situata eshte … Read More

TMW – Rolando afrohet serish me Interin sepse…

18/07/2014, 19:00 |

Rolando afrohet serish me Interin. Kete e referon redaksia e TMW. “Porto eshte duke vleresuar ne keto ore emrin e Ivan Marcano, mbrojtesi qendror spanjoll i Rubin Kazan, i cili duhet te zevendesoje Rolandon. Ne kete menyre lojtari … Read More