Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 26, 2020

Scroll to top

Top

rolando

Medel, M’Vila dhe Rolando emrat e ‘nxehte’: Ja te rejat e fundit!

15/07/2014, 0:49 |

Direkt nga studiot e SkySport, gazetari i njohur dhe eksperti i merkatos Luca Marchetti ka prezantuar te gjithe rezumene e emrave te nxehte te merkatos se Interit dhe te rejat e fundit rreth tyre. Lajmet per secilin jane si … Read More

Pereyra, Rolando dhe Medel: ja situata…

14/07/2014, 12:54 |

Flitet per merkaton ne studio e Sky Sport 24 dhe manovrat ne hyrje qe perfshijne Inter.

E para, eshte rikthimi i Rolandos.per te cilin Vigorelli dhe Ausilio jane duke diskutuar ne keto ore. Porto, pasi qe nuk … Read More

Mbrojtja: kush vjen e kush largohet

07/07/2014, 12:45 |

Mbrojtja e ekipit zikalter po peson ndryshime te rendesishme, por duhet te kete nje siguri: rinovimi i Andrea Ranocchias, qe do te firmose kontraten e re deri ne 2018, me page te pandryshuar ne krahasim me 2,2 milion … Read More

Gazzetta – Interi, po riflitet me Porton per Rolandon: Po mendohet huazimi!

05/07/2014, 0:19 |

Carlo Laudisa, gazetari i Gazzetta dello Sport, ka folur per nje kontakt te ri ndermjet Interit dhe Portos per Rolandon. Ja fjalet e tij: “Inter, ka rinisur dialogu per Rolandon, me Porton po flitet per nje huazim tjeter.”

Sky – Rabiot, oferta e Interit eshte pranuar nga PSG. Longo tek Cagliari. Astori dhe Rolando…

03/07/2014, 23:50 |

Interi eshte levizur e fundit por Thohir ka nje marveshje me Presidentit e PSG per Rabiot dhe keshtu eshte ne avantazh ndaj Juventusit(qe ka akordin me lojtarin) dhe Romes. Eshte bere nje oferte te klubi Parizien qe ne … Read More

Rolando po afrohet me Interin? Porto mund ta shese per…

29/06/2014, 11:44 |

Nuk degjoheshin prej kohesh por Interi dhe Porto jane rikthyer te negociojne.

Argumenti i dites natyrisht qe eshte e ardhmja e nje nga lojtareve te deshiruar nga Mazzarri, Rolando. Mbrojtesi (i cili eshte edhe ne skacende … Read More

SKY – Rolando eshte me afer, tani Porto dergon sinjale pozitive.

28/06/2014, 19:00 |

Tratativa te vazhdueshme, Porto dhe Inter punojne per Rolando. Klubi zikalter, sic dihet tani, shtyn per te blere mbrojtesin 28 vjecar portugez, profil shume i pelqyer per Walter Mazzarrin. Ne oret e fundit duket se kane ardhur sinjale … Read More

FcInterNews.it – Rolando po pret Interin. Gjate javes…

23/06/2014, 14:52 |

Duhet thene se palet kane qene dhe jane larg. Interin dhe Porton i ndajne 2 milione euro.

Negociatat vazhdojne prej me shume se nje muaj, por diferenca duket se ka mbetur e njejte. Sipas asaj qe … Read More

SKY – M’Vila eshte ne Milano po nuk takon Interin. Nderkohe Jovetic dhe te tjeret…

18/06/2014, 11:40 |

Nuk do te flase me Interin dhe nuk do te beje vizitat mjekesore sot. Inter nuk do e takoje M’Vila, sipas Sky Sport, sepse me pare duhet te takohet me Rubin Kazan, per te folur per te drejten … Read More

Rolando, shtyhet takimi me Porton por ka optimizem

09/06/2014, 12:42 |

Inter deshiron te mbaje Rolando, i cili pas nje fillimi te veshtire, i ka bindur te gjithe me paraqitje te shkelqyera. Takimi i merkatos me Porton, ku do te diskutohet blerja perfundimtare e tij (per momentin eshte ne … Read More

Besiktas ne Portugali per Rolando. Agjenti: “Deshiron Interin, por…”

07/06/2014, 11:38 |

Erdal Torunoğullari, menaxher i Besiktas, ka shkuar ne Portugali per te biseduar me Porto per transferimin ne Turqi te mbrojtesit Rolando, qe Inter kerkon ta bleje perfundimisht nga klubi portugez. Kete e shkruan gazeta turke Gazete5.

Menaxheri i klubit turk … Read More

Agjenti i Rolando: “Porto dhe Inter duhet akoma te flasin. Deshira e tij…”

05/06/2014, 15:31 |

Ne Portugali thone qe Rolando ka shanse te mira per te qendruar tek Inter, por me pare do te jete e nevojshme nje takim midis klubit zikalter dhe Porto dhe kete e thote agjenti i lojtarit, Cardoso da … Read More

Inter fluturon ne Portugali per Rolandon. Oferta…

30/05/2014, 19:09 |

Portali portugez Record raporton se Inter eshte gati per te mbyllur marreveshjen me Porton per Rolando, duke vene ne pjate nje shifer rreth 5 milione euro, qe i afrohet kerkesave te Porto. Mbrojtesi eshte nje prioritet per zikaltrit … Read More

Rolando drejt blerjes: Interi i ofron Portos…

24/04/2014, 13:34 |

E bindur plotesisht nga performanca e lojtarit, Interi deshiron qe te bleje mbrojtesin e qendres Rolando perfundimisht.

Nga Portugalia vjen lajmi se zikalterit jane te gatshem te ofrojne maksimumi 4 milion euro per te blere lojtarin … Read More