Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 26, 2020

Scroll to top

Top

rolando

Rolando: “Te shkojme ne Europa League dhe me pas te flasim per te ardhmen time. E rendesishme…”

18/04/2014, 18:20 |

Etapa e dyte e nje udhetimi drejt Europes. Vjen nje ndeshje direkte dhe pikerisht per ndeshjen kunder Parmes flet Rolando ne mikrofonat e Inter Channel: “Mendoj qe per ne do te jete nje ndeshje shume e veshtire, do te luajme … Read More

Rolando: “Ju tregoj premtimin e Mazzarrit. Kam mesuar nga nje person ne vecanti. Me Palacio dhe Handanovic…”

12/04/2014, 10:30 |

“Me pelqen sepse ka shume dhunti. Ne mbrojtjen me tre luan kudo. I lexon mire situatat, godet me koken lart dhe di te bej gol”. Keshtu shprehet per te Walter Mazzarri.

Sot Rolando ka folur per Sport Week, suplementi ne … Read More

Rolando: “Asnje penallti? Kurre nuk kam provuar nje sezon keshtu. Guarin ndihet me i karikuar. Mbi Vidic dhe te ardhmen them…”

27/02/2014, 18:41 |

“Jam i lumtur ketu tek Interi, po luaj shume, nuk eshte nje sezon i lehte por une ndihem mire ketu”, nenvizon Rolando ne intervisten e leshuar per Sky Sport 24.

Jane te shumte temat e prekura … Read More

Gazzetta – Rolando dhe Kovacic rikthehen. Icardi eshte.

14/12/2013, 13:13 |

Gazzetta dello Sport perpilon formacionin e mundshem zikalter qe neser ne mbremje do te perballet me Napolin. Dy dyshime per Mazzarrin: Rolando dhe Kovacic“Nje balotazh qendron me Ranocchian (favorit), por nuk mund te perjashtohet fakti qe mbas performances … Read More

Gazzetta – Mazzarri ka zgjedhur: nga minuta e pare Zanetti dhe Rolando.

30/11/2013, 12:16 |

Konfirmime te tjera per formacionin direkt nga Gazzetta dello Sport“Edhe ne stervitjen e djeshme ka thene se kunder Sampdorias Zanetti eshte kandidat per tu kthyer titullar mbas 6 muaj, duke marre vendin ne krahun e majte te NagatomosRead More

Rolando per InterChannel: “Shume e bukur te luash me Interin. Golin? Ja dedikoj gjyshit tim sepse…”

27/10/2013, 0:16 |

Keto jane fjalet e lojtarit zikalter ne mikrofonat e InterChannel pas ndeshjes: “Eshte i rendesishem per mua goli i sotshem. Per te thene te verteten goli im i fundit ka qene me i bukur se ky, por ky … Read More

Samuel dhe Rolando ne konkurrence per postin e Campagnaros vs Mazzarri? Konkluzione false

25/10/2013, 12:13 |

Serish stervitje me vete per Hugo Campagnaron, dhe ne kete pike duke e pashmangshme te shikosh argjentinasin jashte listes se grumbulluarve. Mbas Cagliarit, Roma dhe Torino, Campagnaro nuk do te jete per ndeshjen kunder Verones: nuk eshe nje … Read More

Gazzetta – Rolando, duhet me shume kohe. Por ka nje problem.

08/09/2013, 12:36 |

Debutim per Rolando dje ne ndeshjen kunder Luganos. Gazzetta dello Sport shkruan keshtu per portugezin” “Ish lojtari i Portos ka qene me i preferuar se Juan Jesus per te luajtur ne 11 titullare ne qendren e majte te mbrojtjes. … Read More

Mazzarri per merkaton: “Rolandon e njoh mire, kurse Wallace dhe Eto’o…”

15/08/2013, 19:41 |

Nuk tregon kurre detaje per merkaton. E konsideron nje argument per te cilin duhet te flasin vetem drejtuesit e Interit. Ne intervisten e bere sot per Corriere dello Sport, Walter Mazzarri ka folur per blerjet e reja zikalter: … Read More

ZYRTARE – Vjen Rolando ne huazim. Do ti bashkohet Interit pas turneut Amerikan!

10/08/2013, 16:41 |

Interi ka zyrtarizuar pak minuta me pare blerjen nga Porto te mbrojtesit Rolando. Kjo eshte komunikata zyrtare e shfaqur ne sajtin zyrtar te Interit:

“Vjen ne huazim nga Porto dhe eshte gati ti bashkohet grupit te … Read More

Sky – Wallace, vizitat mjekesore do ti beje gjate javes. Rolando do te rikthehet ne Portugali per…

10/08/2013, 16:26 |

Vizitat mjekesore jane te programuara per javen qe vjen, si dhe huazim per nje sezon per te. Po flasim per Wallace qe do te vije ne Milano e do ti bashkohet Interit sepse marveshja tashme eshte zhbllokuar.

Rolando i cili … Read More

Di Marzio: “Gjithcka e konfirmuar, neser vjen ne Milano.”

08/08/2013, 20:46 |

Gjithcka e konfirmuar. Sipas asaj qe ka thene para shume pak minutash Gianluca di Marzio ne websitin e tij, “Rolando dhe Inter eshte nje operacion qe do te behet. Mbrojtesi i Portos do te vije neser ne Milano … Read More

SKY – Rolando, lojtar me eksperience internacionale. Me Mazzarrin…

08/08/2013, 20:27 |

7 paraqitje ne kampionat dhe 2 ne Europa League. Rolando nuk kishte luajtur shume tek Napoli i Mazzarrit. Kishta ardhur ne janar, por pas 574 minutash te luajtura, nuk u ble dhe u kthye tek Porto. Portugezi ka … Read More