Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Roma

Corriere – Ausilio ne rrezik? Interi ka kontaktuar DS e Romes, Monchi. Pergjjigja ka qene…

17/05/2018, 21:16 |

Vitet me radhe te Interit jashte Champions League nuk eshte se nuk kane lene shenje tek zikalterit. 

Interi mungon qe prej 2012 ne kompeticionin me te rendesishem Europian.

Nderkohe qe gjate ketyre viteve jane nderruar lojtaret, tranjeret, stafi, drejtorat, pronaret … Read More

Corriere – Ja pse kalendari i buzeqesh Lazios, fiziku i buzeqesh Interit dhe morali i buzeqesh Romes!

17/04/2018, 17:34 |

Eshte nje gare nga tre skuadra per dy vende ne Champions. 

Pasi Interi ‘eleminoi’ Milanin nga gara per Champions me ate barazim te pafat ne Meazza, tashme do i duhet te perballet me romanet koke me koke per Championsin e … Read More

Champions, ja cfare ndodh nese Interi, Roma dhe Lazio e mbyllin Serie A me pike te barabarta

16/04/2018, 14:41 |

Ato  jane gjithmone aty, ne vendin e trete, katert dhe te peste. E kane bere me radhe, por kane qene gjithmone aty. 

Po flasim per Romen, Lazion dhe Interin, te cilat jane protagonistet absolute te gares per nje vend ne … Read More

Gazzetta – Ja rrugetimi i Interit, Romes, Lazios dhe Milanit deri ne fund te sezonit! Kalendari i zikalterve…

05/04/2018, 17:11 |

Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje artikull sot rrugetimit te skuadrave qe jane ne lufte per nje vend ne Champions.

Duke hequr Juventusin dhe Napolin qe ndodhen me lart ne klasifikim, jane kater skuadrat ne gare per nje … Read More

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

20/03/2018, 18:27 |

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per … Read More

Rishikim Roma-Inter – Spalletti ka një dyshim në mesfushë: pesë për tre vende. Dalbert dhe Cancelo në stol

26/08/2017, 10:29 |

Lojëra të çuditshme të kalendarit. Në javën e dytë të kampionatit italian Luciano Spalletti, për herë të parë do jetë si kundërshtar i klubit të Romës. Nuk kishte qenë asnjëherë sa ishte trajner i Zenitit, tani e bën … Read More

Radja Nainggolan eshte vene ne shitje nga Roma. Ai ka qene i qarte: vetem tek Interi nese shitet ne Itali!

05/05/2017, 9:54 |

Eshte Radja Nainggolan objektivi i vertete i Interit ne mesfushe. Sot,  shtypi italian e siguron kete gje me Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport ne rresht te pare. Piero Ausilio ka filluar te bisedoje me Romen dhe te … Read More

Inter-Roma: 3-4-2-1 me Medelin në qendër të mbrojtjes. Mbi 55 mijë bileta të shitura

25/02/2017, 10:37 |

Tashmë numri i biletave të shitura për përballjen ndërmjet Romës dhe Interit ka kaluar shifrën e 55 mijë ulësve. Trajneri Pioli ka punuar me rreshtimin 3-4-2-1 me Medelin në qendër të mbrojtjes, Murillon në të djathtë dhe me … Read More

Inter: tashme Champions nuk eshte me nje enderr. Shkurti muaj deciziv?

30/01/2017, 13:14 |

Kjo qe sapo y mbyll, ka qene pa piken e dyshumit, nje e diele pro-Inter.

Humbja e Romes me Sampdorian dhe barazimi i brendshem i Napolit me Palermon i kane dhene Interit mundesine qe te vene … Read More

E bere per Juan Jesus tek Roma, lojtari pritet neser ne Pinzolo. Interi do te perfitoje…

12/07/2016, 14:12 |

Eshte drejt mbylljes transferimi i Juan Jesus tek Roma.

Sky ka bere me dije pak me pare se Interi dhe Roma kane gjetur gjuhen e perbashket mbi bazen e 10 milione eurove (per tu verifikuar ende … Read More

Pedulla: “Roma afrohet me Juan Jesus, po negociohet me Interin. Zikalterit pas Garay”

05/07/2016, 23:15 |

Jane intensifikuar kontaktet mes Romes dhe Interit per Juan Jesus.

Mbrojtesi i pelqen Spallettit dhe zikalterit kerkojne 10 milione euro per brazilianin, me verdhekuqte qe e duan ne huazim dhe qe mund te ofrojne nje obligim blerje, … Read More

Gazzetta – Roma mendon seriozisht per Murillo. Interi e tremb menjehere…

13/06/2016, 9:40 |

Eshte edhe emri i Jeison Murillo ne listen e drejtorit sportiv te Romes Sabatini per te perforcuar mbrojtjen e Spalletit duke pare demtimin e rende te Rüdiger. 

“Problemi eshte se Interi ka nje vleresim shume te larte … Read More

Inter nuk do ta bleje Ljajic. Roma eshte lajmeruar, zgjedhje per shkak te…

22/03/2016, 21:01 |

Interi nuk do te bleje Adem Ljajic nga Roma. Kete gje e tregon gazetari Manuele Baiocchini ne faqet e Goal.com sipas te cilit, Interi ne fund te sezonit nuk do ti paguaje 11 milione eurot qe parashikon marveshja … Read More

Ende zero oferta per Handanovic. Roma? Maksimumi 5 milione euro. Valencia…

29/05/2015, 12:13 |

Ceshtja e portierit eshte nje teme e nxehte e merkatos se Interit ne kete dite me Samir Handanovic ne qender te tyre.

Sic tregon edhe Gazzetta dello Sport, nuk jane bere hapa perpara per Samir … Read More