Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

sabatini

Sabatini: “Inter, cfare goditje me Nainggolan: jep me te miren me Spallettin! Jam i shqetesuar sepse…”

25/06/2018, 23:49 |

Ish-drejtori i zones teknike te Suning, Walter Sabatini eshte kthyer te flas serish per Interin.

Dirigjenti italian u emerua dite me pare si pergjegjes i zones teknike te Sampdoria duke nenshkruar nje kontrate 1 vjecare me klubin e Ferreros.

Read More

Sabatini: “Tifozet e Interit te medhenje, Championsi eshte per ta. Spalletti? Ja se cfare ka ne mendje…”

28/05/2018, 22:52 |

Me rastin e eventit Football Leader te mbajtur ne Napoli (aty ku foli Braida pak me pare) ka four Walter Sabatini. 

Sabatini u largua nga Interi ne muajin e prillit dhe tani ka diskutuar rreth kualifikimit te Interit ne Champions. … Read More

Sabatini: “Asgje seshte me mire sa Interi per mua. Cfare pendese qe u largova, por…”

14/05/2018, 19:41 |

Walter Sabatini u mendua se do te ishte nje nga njerezit me te forte te klubit kur erdhi ne momentin e pare edhe pse ai ishte nje punonjes direkt i Suning dhe jo i Interit. 

Ndarja e tij me Suning … Read More

Sabatini: “E dhimbshme te ikja nga Interi, por ja arsyet e largimit. Tifozeve zikalter i kerkoj falje sepse…”

18/04/2018, 15:27 |

Walter Sabatini, ish-kordinator i zones teknike te Suning Sports, eshte kthyer te flas per aventuren e tij me Suning dhe Inter gjate nje eventi ne Milano.

“Ne rrugen time kam takuar shume interist, edhe kur isha te Roma.”

“Kam bere … Read More

Miti, enderra dhe nje emer i ri: Interi studion tre sulmues krahu

13/04/2018, 23:12 |

Drejtuesit zikalter kane nje mision te qarte. Te shtojne gola ne ekipin aktual te Luciano Spallettit.

Levizje statike dhe loje e parashikueshme, kane qene keto dy problemet kryesore qe kane bere buje me shume gjate periudhes se krizes te Interit. … Read More

“Ja 3 blerjet e Ausilios dhe 3 blerjet qe nuk u realizuan dot nga Sabatini dhe qe e larguan ate…”

29/03/2018, 15:56 |

Qe prej te martes ne mediat italiane largimi i Walter Sabatinit nga skuadra zikalter ka bere shume buje. 

Ka qene kryefjala e dites edhe ne diten e sotme largimi i drejtuesit per anen teknike te Suning Sports pasi ky i … Read More

Ne Spanje – Largimi i Sabatinit komplikon Cancelon? Nga Interi…

29/03/2018, 12:55 |

Nga Spanja vijne te rejat e fundit per sa i perket te ardhmes te mbrojtesit te krahut zikalter qe ka shkelqyer me Interin deri me sot. 

Behet fjale per Joao Cancelo, lojtari portugez qe eshte i huazuar nga Valencia dhe … Read More

Inter, Moratti: “Sabatini? Me vjen shum keq. Por ajo qe mendoj per Suning eshte…”

28/03/2018, 21:26 |

Ish-presidenti zikalter ka folur per mikrofonat e TeleLombardia ne diten e komunikimit zyrtar per largimin e drejtuesit te Suning.

Massimo Moratti, ish-president i Interit ka folur per mikrofonat e TeleLombardia per largimin e Sabatinit dhe per momentin zikalter.

Ja cfare … Read More

Gazzetta – Sabatini, ja te gjitha arsyet e largimit

28/03/2018, 10:47 |

Zyrtarizimi i largimit te Walter Sabatinit nga Suning erdhi sot heret ne mengjes, por gazetat italiane ishin te bindur qe kjo do te ndodhte qe prej dites se djeshme.

Faktikisht, ne nje fare menyre edhe vete drejtuesi e pranoi dje … Read More

Gazzetta – Inter, Moratti po shtyn per nje rikthim te Brances. Suning nuk duket…

28/03/2018, 10:10 |

Raporti ndermjet Suning dhe Sabatinit ka mbaruar perfundimisht.

Shoqeria kineze ka bere nje revolucion te heshtur dhe deshiron qe te drejtoje klubin ne baze te direktivave te presidentit Xi Jinping.

Nuk mund te lejohen me shpenzime te cmendura, por vetem … Read More

SHTYPI I DITES – “Revolucion Kine-Inter: Fundi i nje dashurie qe nuk lindi kurre…” (28 Mars 2018)

28/03/2018, 9:36 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 28 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin: Revolucion Kine-Inter. Sabatini largohet nga Sunin. Eshte fundi i nje dashurie qe nuk lindi kurre. Duhet … Read More

ZYRTARE – Sabatini largohet perfundimisht: Ja komunikata e klubit

28/03/2018, 9:11 |

Tashme nuk ka asnje dyshim, Sabatini largohet perfundimisht.

Pak minuta me pare, Suning ka zyrtarizuar gjithcka me nje komunikate per shtyp.

Pas zerave te djeshem dhe fjaleve te drejtuesit qe linin shume pak marzh interpretimi, tashme eshte zyrtare.

Walter SabatiniRead More

E FUNDIT – Flet Sabatini, por duken si fjale lamtumire: “Interi eshte Inter, do kisha dashur nje histori me te…”

27/03/2018, 20:53 |

Sot ka qene nje bombe e vertete per tifozet zikalter lajmi se Sabatini mund te kete paraqitur doreheqjen tek Suning. 

Pak me pare, duke dale nga selia e Interit ne Corso Vittorio Emanuele ll ne Milano, Walter Sabatini ka folur … Read More

Sabatini, ja kerkesa qe i ka bere Zhang perpara doreheqjes. Rikthehet Marco Branca?

27/03/2018, 16:31 |

Vetem pak minuta me pare eshte perfolur per nje doreheqje te mundshme te Walter Sabatinit si koordinator teknik i Suning Sports.

Pas Gazzetta dello Sport, per kete gje ka folur pak me pare edhe Corriere della Sera.

Ja cfare shkruan … Read More