Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Sampaoli

E FUNDIT – Zbulohet lista e 35 te grumbulluarve te Argjentines nga Sampaoli: Mauro Icardi…

10/05/2018, 22:18 |

Ne Argjentine eshte ‘tema e dites’, ceshtja nese Maurito Icardi do te grumbullohet per ne boteror ose jo. 

Ka muaj tashme qe diskutohet per vendimet e tranjerit te Argjentines per ta lene jasht kapitenin e Interit ku me pas ai … Read More

Premium Sport – Icardi, optimizem per Boterorin. Pas takimit me Sampaolin…

04/05/2018, 13:41 |

Trajneri i argjentines, Sampaoli eshte duke bere nje tour europian me lojtaret qe luajne ne kontinentin e vjeter rreth mundesise se grumbullimit te tyre ne Boteror.

Dje ka qene radha e Dybala dhe Higuain, por edhe e Icardit. Ja se … Read More

Kombetarja, takim Sampaoli-Icardi: ne Argjentine thone se do te flitet per…

03/05/2018, 15:49 |

Te shumte jane tifozet e Interit dhe te kombetares se Argjentines te cilet do donin ta shihnin kapitenin zikalter ne Boterorin e Rusise te grumbulluar nga Albicelestet. 

Mauro deri me tani eshte perfolur se do te mbese jashte dhe arsyet … Read More

Ne Argjentine – Ndodh e papritura? Sampaoli do te takoje sot Icardin ne Milano dhe…

20/04/2018, 12:08 |

Ndaluni pak. Vetem pak. Po sikur te ndodhe e papritura? 

Gjithe keto kohe eshte perfolur shume per mos grumbullimin e Icardit ne kombetaren argjentinase te futbollit nga tekniku Sampoali por ajo qe ka bere me shume lajm ka qene mundesia … Read More

Argjentina, Martinez takon Sampaolin: “Boterori? Ajo qe do te bej…”

16/04/2018, 23:08 |

Nuk eshte nje moment i shkelqyer per Lautaro Martinez, qe pas fillimit brilant te sezonit duket se ka humbur rrugen e golit.

Sulmuesi i Racing Avellaneda nuk ndalet shume tek veshtiresite por shpjegon receten per te dalur nga ato: “Perqendrohem … Read More

E FUNDIT – Argjentina, ja lista e te para grumbulluarve per Boteror: eshte vendosur, Icardi…

14/04/2018, 16:46 |

Jorge Sampaoli duket se e ka mare vendimin e tij: kapiteni i Interit, Mauro Icardi nuk do te luaje ne Boterorin e Rusise.

Tranjeri i Argjentines ka perpiluar listen me 35 lojtaret e para-grumbulluar per Boterorin e Rusise 2018.

Sipas … Read More

Argjentina, Sampaoli po ben gati listen per Boteror. Martinez eshte, Icardi jashte!

14/04/2018, 12:17 |

Jorge Sampaoli praktikisht e ka gati listen me 35 lojtaret  (numri i tyre do te reduktohet pastaj gradualisht) e grumbulluar te Argjentines per Boterorin e Rusise 2018.

Kete thote televizoni argjentinas TyC Sports, sipas te cileve tashme jane vendosur emrat … Read More

VIDEO – Plas ne Argjentine! Te gjithe tifozet kunder Sampaolit dhe Higuain: “Derr i ndyre, te ishte Icardi…”

28/03/2018, 18:41 |

Ka qene e pabesueshme humbja e turpshme dje e Argjentines ndaj Spanjes me rezultatin e tenistik 6-1. 

Ishte nje rezultat i pamendueshem deri perpara ndeshjes sepse ne syte e te gjitheve, sepse Argjentina vlen Spanjen si emra por edhe per … Read More

Sampaoli: “Lautaro? I takon atij dhe Interit te ambjentohet. Spallettit per Icardin i pergjigjem qe…”

26/03/2018, 21:40 |

Sampaoli ka folur sot ne nje konference per shtyp qe nga grumbullimi i kombetares se Argjentines.

Atij i eshte bere nje pyetje nga nje gazetar per Lautaro Martinez dhe per mesazhin qe i dergoi sot Spalletti tranjerit te Argjentines per … Read More

Perseri Spalletti: “Kam nje mesazh per Sampaolin. De Vrij? Ajo qe mund t’ju them eshte…”

26/03/2018, 17:31 |

Tekniku zikalter ka folur ne mikrofonat e Premium Sport pas ceremonise per Pankinen e Arte.

Ai ka folur per ceremonine por edhe per Interin.

“Kam votuar Gasperinin, e di historine e tranjereve dhe se sa e veshtire behet te arrish … Read More

Sampaoli skarcon Icardin: “Mauro eshte super, por ne kombetare ka probleme me shoket sepse…”

23/03/2018, 11:29 |

Gjate konferences per shtyp ne vigjilje te ndeshjes kunder Italise ne Manchester, tranjeri i Kombetares argjentinase Jorge Sampaoli ka folur nder te tjera, edhe per Lautaro Martinez dhe Icardin. 

Por deklaratat qe vrane me shume veshet e tifozeve zikalter ishin … Read More

Argjentina, Sampaoli nuk therret Icardi dhe Dybala, por shpjegohet: “I njohim mire, tani kemi nevoje…”

01/03/2018, 23:52 |

Komisari teknik i Argjentines, Jorge Sampaoli, ka vendosur keshtu listen e te para-grumbulluarve per ndeshjet miqesore ndaj Italise dhe Spanjes. Nuk jane ne kete liste Mauro Icardi dhe Paulo Dybala. 

“Ata te dy dhe Papu Gomez jane lojtare qe i … Read More

Argjentina, ja lista e lojtareve te grumbulluar per ndeshjet me Italine dhe Spanjen. Icardi…

01/03/2018, 17:59 |

Sipas asaj qe tregon ESPN, tranjeri i Argjentines, Jorge Sampaoli ka vendosur listen e te grumbulluarve per dy miqesoret e radhes. Duket se nuk ka paqe per kapitenin zikalter me kombetaren.

Pas grumbullimeve pas nje mungese te gjate ne kombetare per … Read More