Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

samuel

#110Inter – Emri im eshte Walter Samual dhe hyrja eshte e ndaluar

09/01/2018, 17:06 |

Në mbrëmjen e 9 janarit 2010, Siena ishte në avantazh 3-2 në San Siro ndërsa Walter Samuel u zhvendos në qendër të sulmit në minutat e fundit të ndeshjes. Pas barazimit të Sneijder me goditje dënimi, në kohën shtesë, Samuel … Read More

Kater moskutieret e Interit qe do te largohen. Ja numrat e tyre…

18/05/2014, 15:21 |

Sot tek Interi mbyllet nje ere. Do te largohen nga futbolli dhe nga bluza zikalter kater lojtare qe kane shkruar historine e Interit. Zaneti, Samuel, Cambiasso dhe Milito.

Gazzetta dello Sport shkruan statistikat e tyre dhe … Read More

Mungojne akoma tre minuta.

11/02/2014, 16:13 |

“Mbase ky do te jete sezoni im i fundit tek Interi, sigurisht. Deri sa te jem ketu, do te jap maksimumin tim”. Walter Samuel eshte keshtu. Pak fjale dhe shume fakte. Ne te gjithe keto vite tek zikaltrit, Intervista qe … Read More

Zanetti, Cambiasso, Samuel: ndalesa e fundit

11/02/2014, 14:35 |

Samuel shenon gol, Inter-Sasuolo 1-0. Regjia e Cambiasso, kur eshte ne gjendje te mire vendi ne formacion eshte i tiji. Interi i Walter Mazzarri kerkon udhezime nga e tashmja dhe e nesermja e tij, sot e di mire … Read More

Drejt Firenzes: E ndaluar te gabohet. Nese te gjithe do ishin si Samuel…

11/02/2014, 11:55 |

Tani per Interin eshte i detyrueshem nje sinjal konfirmimimi dhe ky duhet te vije patjeter nga transferta e Firenzes.

Nese ndeshja kunder Fiorentines do te shkoje keq, edhe goli i Samuel te diel do te ishte … Read More

Notat, GdS- Samuel me i miri, keq Milito

10/02/2014, 11:13 |

Interi kthehet tek suksesi pas nje muaj e gjysem fale fale nje goli nga Walter Samuel dhe eshte pikerisht argjentinasi, sipas la Gazzetta dello Sport, me i miri ne fushe. Atij i jepet nota 7, ndrkohe kemi noten … Read More

Gazzetta – Mbrojtja, vetem Samuel eshte per tu verifikuar.

06/11/2013, 12:54 |

Duket si emergjence ne mbrojtje. E jep lajmin Gazzetta dello Sport. Mazzarri mund te qendroje i qete, pavaresisht debatit te ashper per Campagnaron dhe skualifikimit te Juan Jesus“Dje Jonathan, Ranocchia dhe Samuel, qe dolen me dhimbje ne ndeshjen … Read More

SKY – Te demtuarit, Ranocchia me grupin. Samuel dhe Jonathan, asnje problem

05/11/2013, 16:03 |

Nuk do te kete asnje emergjence ne mbrojtje per ndeshjen kunder Livornos. Kunder Udineses jane detyruar te dalin nga fusha per probleme fizike si Samuel edhe Ranocchia me Jonathan. Mbrojtesi italian, sic eshte pare menjehere ne fushe, ka … Read More

Mazzarri do te ndryshoje serisht: Ne Udine ai…

31/10/2013, 16:09 |

Ne prag te ndeshjes me Udinesen perseri balotazh ne mbrojtje. Walter Samuel nuk e ka bindur plotesisht Mazzarrin i cili mund te kthehet tek zgjedhja e para 1 jave, me Ranocchian ne qender te mbrojtjes.

Argjentinasi … Read More

Samuel ne SKY: “Kisha nje deshire te madhe per tu rikthyer. Bravo Denis tek goli, ne fund edhe e kam ekzagjeruar”.

30/10/2013, 0:41 |

“Asnje emocion, kisha shume pa luajtur dhe jam i kenaqur”. Walter Samuel flet ne SKY mbas rikthimit ne fushe. “Shoket e mi kane bere shume mire, une kisha nje deshire shume te madhe te rikthesha. Me vjen keq per … Read More

SKY – Hugo nuk do te luaje dy ndeshjet e ardhshme. Samuel qe nga minuta e pare: ja kush eshte motivi.

29/10/2013, 16:37 |

Gazetari i SKY Andrea Paventini ka shpjeguar vendimin e Mazzarrit per ti besuar Samuel per sfiden kunder Atalantes. Ja dhe shpjegimi i tij: “Kthimi i Samuel do ti jape me shume egersi dhe eksperience repartit te mbrojtjes me demtimin … Read More

SKY – Me shume Ranocchia sesa Juan Jesus, dhe ‘il muro’ eshte gati.

29/10/2013, 12:01 |

Per SkySport24, Silvia Vallini ka bere nje permbledhje per situaten mbi zgjedhjet e Walter Mazzarrit ne fazen e mbrojtjes. Sipas te derguares, ne mbrotjen zikalter duhet me shume eksperience, dhe pikerisht per kete, mbas paraqitjes se fundit zyrtare, … Read More

Gazzetta – Serish Samuel. Pa te filloi kriza.

29/10/2013, 11:47 |

“Gjashte muaj e gjysem nga ndeshja e fundit zyrtare (Inter-Roma 2-3, ndeshja e kthimit ne gjysemfinalen e Coppa Italia me 17 prillin e kaluar), Walter Samuel kap nje post titullari ne shtepine e Atalanta-s. Ndeshja e duhur ku ne sezonin … Read More

Samuel do te luaje titullar por ne vendin e kujt? Mazzarri sot ka provuar ne stervitje…

29/10/2013, 0:32 |

Walter Samuel do te rikthehet ne formacion neser pas shume kohesh kunder Atalantes. Kampioni Argjentinas, i cili ka disa muaj qe eshte ndalur per shkak te demtimit moskular kete vere, eshte me ne fund gati te rikthehet ne … Read More