Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

samuel

Mazzarri shume i merzitur me Juan Jesus. Ne Bergamo…

28/10/2013, 12:56 |

Ndeshja e fituar 4-2 kunder Verones ka lene Interin me 3 pike shume te vlefshme, por ka treguar edhe renie perqendrimi te mbrojtjes ne momente te vecanta. Tekniku zikalter, Walter Mazzarri, u duk shume i nxehur per problemet … Read More

Samuel dhe Rolando ne konkurrence per postin e Campagnaros vs Mazzarri? Konkluzione false

25/10/2013, 12:13 |

Serish stervitje me vete per Hugo Campagnaron, dhe ne kete pike duke e pashmangshme te shikosh argjentinasin jashte listes se grumbulluarve. Mbas Cagliarit, Roma dhe Torino, Campagnaro nuk do te jete per ndeshjen kunder Verones: nuk eshe nje … Read More

Walteri therret Walterin: perseri Samuel!

19/10/2013, 13:11 |

Walter therret Walterin. Mund te duket nje shaka, por ne fakt eshte realiteti. Pas nje mungese te gjate, qendermbrojtesi argjentinas po rigjen formen me te mire dhe kuotimet e tij rriten ne prag te ndeshjes te neserme kunder … Read More

Drite-Hije ne prag te sfides me Juventusin: Milito? Eshte akoma shpejt…

08/09/2013, 11:18 |

me shume mundesi do jete ai qe do te veproje ne mbeshtetje te Palacios. Icardi ka akoma probleme(te vogla) dhe Belfodil do te akomodohet ne pankine. Argjentinasi eshte nje nga me te rigjeneruarit e Mazzarrit. Ishpejte, konstant, pozitiv … Read More

Rikthehet edhe Samuel ne listen e te grumbulluarve por mbrojtja…

31/08/2013, 23:33 |

Figuron edhe Walter Samuel ne listen e te grumbulluarve te Walter Mazzarrit. Argjentinasi keshtu eshte rekuperuar plotesisht nga problemi moskular qe e bllokoi ne fillim te sezonit, dhe tashme kthehet ne dispozicion te tranjerit zikalter.

Rekuperimi … Read More

Gazzetta – Obi dhe Samuel ne grup. Argjentinasi tashme…

29/08/2013, 12:08 |

“Tekniku toskan dhe stafi i tij dje e kane «shtrydhur» grupin me nje dopio sesion stervitje ne nje total prej tre oresh intensive. Nje pune atletike, teknike dhe taktike ne te cilen ka marre pjese edhe Joel Obi, … Read More

Samuel tashme ne grup. Mazzarri tani mendon per Icardin.

24/08/2013, 11:18 |

Tashme edhe pak mungon nga fillimi i kampionatit italian Serie A 2013-2014. Trajneri zikalter tashme po mendon per Mauro Icardin per sfiden kunder Genoas, pasi argjentinasi eshte rekuperuar nga goditja qe ka marre kunder Citadellas. Nga nje argjentinas … Read More

Gazzetta – Samuel ko: tashme Interi kthehet ne merkato?

06/08/2013, 11:52 |

Demtimi i pesuar i Walter Samuel mund te ktheje Interi ne merkato. Sipas asaj qe na sjell Gazzetta dello Sport akoma nuk eshte parashikuar koha e sakte e rekuperimit te argjentinasit dhe nuk perjashtohet se, duke pare edhe … Read More

Sky – Samuel ko: Ja kohet e rekuperimit! Ai do te rikthehet…

03/08/2013, 13:14 |

Walter Samuel ju desh te ndalohej pa filluar mire sezoni per shkak te nje demtimi moskular. Dje u tha se Argjentinasi ka pesuar nje terheqje te grades se dyte ne kofshen e majte dhe menjehere te gjithe jane … Read More

Ausilio: “Samuel tek Barcelona? Nuk eshte e vertete.”

25/07/2013, 16:48 |

Sot ne mengjes, gazeta spanjolle Marca kishte shkruar se Barcelona eshte interesuar seriozisht per Walter Samuel. Gazzetta dello Sport eshte munduar te verifikoje keto zera, dhe sic raporton ne websitin zyrtar te saj, ka kontaktuar me drejtorin sportiv … Read More

Mazzarri, disipline, diskutime me lojtaret dhe menaxhimi i impiantit stervitor

07/07/2013, 12:46 |

Mazzarri po nxiton dhe deshiron te nise aventuren e tij me zikalterit. Tekniku interist gjate dites te djeshme – sic raporton edicioni i sotem i Gazzetta dello Sport – ka shkuar ne Appiano me pare se sa parashikimet, … Read More

Sot rikthehet Diego Milito ne Appiano. Ja kur do te rifutet…

03/07/2013, 11:13 |

Sot eshte dita e Princit Milito. Se bashku me bashkekombasin Walter Samuel, sulmuesi zikalter do te prezantohet ne Pinetina per te filluar pregatitjen per sezonin e ri. Duket sikur ka kaluar nje shekull nga 14 shkurti, kur me … Read More

GdS – Rinovimi i Samuel: arsyet.

14/06/2013, 10:54 |

Walter Samuel dhe Inter-i serish sebashku. Dje u zyrtarizua zgjatja e kontrates deri ne fund te 2014. «Nje vit, sepse Mazzarri ka dhene miratimin e tij, sepse kur eshte ne gjendje fizike te mire eshte me i miri nga te … Read More

ZYRTARE – Samuel firmos rinovimin deri ne 2014! “Faleminderit Inter qe beson tek une…”

13/06/2013, 15:43 |

Interi dhe Walter Samuel do te jene sebashku edhe per nje sezon tjeter.

Tashme vjen edhe zytarizimi nga nje komunikate e Klubit: “I ardhur tek Interi ne 2005, mbrojtesi argjentinas qe ka bere 226 prezenca dhe … Read More