Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

SassuoloInter

Spalletti: “Mund te luajme me mire, humbem per nje penallti. Ne nje fushe te tille si kjo sot…”

19/08/2018, 23:14 |

“Humbje si kjo te mesojne shume gjera por edhe te vendosin ne veshtiresi, sepse duhet te punosh me zero pike ne renditje dhe ne kete futboll te stervitesh dhe te luash pa entuziazmin e duhur krijon edhe veshtiresi”.

Jane keto … Read More

Gazzetta – Brozovic ne avantazh ndaj Joao Mario: ja formacioni i mundshem

23/12/2017, 12:02 |

Shume pak dyshime formacioni per Spallettin.

Sipas La Gazzetta dello Sport, teknikut nga Certaldo do i duhet te zgjedhe vetem se kush do te luaje pas shpines se Icardit sepse te tjeter i ka vendosur tashme. … Read More

Corriere – Joao Mario po rikthehet: synon te luaje ndaj Sassuolos!

18/12/2017, 16:27 |

Pas nje goditjeje te pare sezonale te mare te shtunen ne mesdite nga Udinese, Inter eshte rikthyer sot te stervitet ne prag te ndeshjes ndaj Sassuolos.

Spalletti – lexohet ne faqet e Corriere dello Sport – … Read More

Inter rigjen Ansaldin e vertete: Pioli shpresonte dhe Ausilio i ka shpjeguar veshtiresite…

19/12/2016, 16:42 |

Fitorja ndaj Sassuolos ka sjelle edhe lajme te mira per Stefano Piolin pervec tre pikeve nga transferta, gje qe nuk ndodhte prej kohesh.

Tekniku Italian ka filluar ti shohe frutet punes se tij dhe per here … Read More

Notat e Sassuolo-Inter: Candreva eshte nje tren i vertete. Felipe Melo mire, ndersa Perisic…

19/12/2016, 12:00 |

Nota pak a shume te njejta te gjitha mediat ne itali per sa i perket zikalterve te zbritur ne fushe dje ne Reggio Emilian ne ndeshjen ndaj Sassuolos.

Ka rene ne sy Handanovic, Candreva dhe Brozovic, … Read More

Gazzetta – Inate dhe xhelozi kunder Icardit. Ndermjet Jovetic dhe Interit thyerje totale…

19/12/2016, 11:22 |

Fraktura ndermjet Interit dhe Stevan Jovetic ka ardhur te shtunen pas mungeses se emrit te tij ne listen e te grumbulluarve qe u nisen per ne Sassuolo dhe vendimi i mare ka qene i Stefano Piolit.

Read More

Interi eshte e lumtur: dy fitore rresht dhe dy ndeshje pa pesuar gol. Pioli…

19/12/2016, 11:09 |

E qarte, probleme ka, por ne shtepine e Interit eshte rikthyer te pakten koha e kthjellet, fale fitores se dyte ne kampionat dhe te pares jashte fushe qe prej shtatorit, kur per here te fundit solli ne shtepi … Read More

Gazzetta – Pioli drejt 3-4-2-1: Joao Mario dhe Perisic pas Icardit. Nderkohe ka dyshime per…

17/12/2016, 11:00 |

Vazhdojne provat taktike per Stefano Piolin ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Sassuolos qe do te luhet ne oren 12:30 te paradites.

Por ato qe mbeten, jane dyshimet mbi modulin, duke pare provat e shumta … Read More

Interi eshte ne kerkim te fitoreve radhazi. Nga Sassuolo tek sfida me Juventusin…

13/12/2016, 16:33 |

Stefano Pioli po kerkon qe te vere rregull ne shtepine Inter, edhe pse te marresh nje skuader ne rruge e siper nuk eshte asnjehere e lehte, sidomos, kur si ndeshje te pare ke nje derby ndaj Milanit dhe … Read More

Perpara pushimeve te fundvitit tre ndeshje te rendesishme, dy nga te cilat ne Meazza. Suning…

06/12/2016, 12:54 |

Interi kerkon qe te mbroje Stefano Piolin, madje duke kerkuar ta ndihmoje me cfare te mundet qe te dale nga kjo krize qe per Interin duket pafund.

Asnje ne shtepine Inter, qe nga Suning e deri … Read More

Sky – Mancini me 4-3-3, trident me Eder, Jovetic dhe Palacio

14/05/2016, 15:28 |

Duhet te jete 4-3-3 moduli i zgjedhur nga Roberto Mancini per ndeshjen e fundit te kampionatit kunder Sassuolos.

Ne fakt, sipas Sky Sport, tridenti i sulmit duhet te jete i perbere nga Eder, Palacio dhe Jovetic, … Read More

NOTAT: Kovacic i tmerrshem, Palacio nuk mund te luaj. Podolski asgje, eshte vetem Shaqiri…

01/02/2015, 16:01 |

Handanovic 5: Zaza e Sansone i shenojne golat e te dieles, gjithmone ne krahun e tij. Ai eshte vone.

Donkor 5,5: Eshte ne vend dhe merr iniciative te sulmoj por nuk eshte nje mbrojtes krahu dhe … Read More

Sky – Dodo dhe Ranocchia nuk jane mire. Ndoshta Donkor nga fillimi. Icardi…

30/01/2015, 18:18 |

Massimiliano Nebuloni per Sky Sport 24 ka treguar situaten ne shtepine Inter.

Mancini ne prag te ndeshjes me Sassuolon ka disa dyshime te cilat do i heqe vetem ne stervitjen e neserme, kur do te publikohet … Read More