Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Serie B

Peppino Prisco – Ja theniet e tij me ngacmuese kundrejt Milanit dhe milanistave!

16/03/2019, 13:55 |

Ai eshte nje simbol i Interizmit, nje njeri qe jeten tij ja kushtoi totalisht skuadres zikalter. Sapo mendon emrin e tij, menjehere te shkon mendja tek ai tifozi pasionant, i cmendur, i zgjuar, dinak por mbi te gjitha, ironik.

Po … Read More

Bild sulmon Juventusin: “Krenohen me tituj te vjedhur dhe qe i takojne Interit. Nje turp teksa i shikon…”

22/03/2018, 23:32 |

Bild i ka kushtuar nje shkrim sot skuadres se Juventus qe vazhdon te quaje te sajet kampionatet e vjedhur qe gjykatat e te gjitha niveleve ja kane hequr atyre pikerisht per kete fakt!

“Ne fund te fundit, kujt i interesojne … Read More

Calciopoli, refuzimi i radhes per Juventusin: skudeto e 2006 i mbetet Interit!

23/11/2016, 12:14 |

Gjykata e Apelit te Romes, me nje vendim te publikuar ne 22 Nentor 2016, ka refuzuar kerkesen e Juventusit per te revokuar skudeton e fituar nga Interi ne sezonin 2005-2016.

Klubi bardhezi i kishte kerkuar Gjykates … Read More