Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

shaqiri

Mancini për IC: “Gnoukouri po luan mirë. Shaqiri…”

27/04/2015, 15:25 |

Përpara tradicionales, pra konferencës për shtyp, Roberto Mancini paraqitet para mikrofonëve të Inter Channel për t’iu përgjigjur pyetjeve të mbështetësve që i kanë bërë në Twitter. Ja fjalët e tij: “Medel në mbrojtje? Sot kemi të gjithë lojtarët … Read More

SKY – Mancini provon 4-3-1-2, dyshim Shaqiri-Kovacic

16/04/2015, 14:28 |

Vazhdon rebusi ne shtepine e Inter per mesfushen qe do te zbres ne fushe te dielen ne mbremje kunder Milan.

Sic raporton Sky Sport, Mancini po provon te zakonshmin 4-3-1-2 me Palacio dhe Icardi ne sulm. … Read More

Shaqiri: “E dua Kosoven, e dua edhe Zvicren. Dallime? Eshte nje…”

02/04/2015, 21:12 |

Xherdan Shaqiri, gjate intervistes per CNN, ka folur edhe per origjinen e tij:

“Kam lindur ne Kosove, prinderit e mi jane nga Kosova, por jam rritur ne Zvicer. E dua mentalitetin zviceran, por edhe ate kosovare … Read More

Rishikim, Sampdoria – Inter: Jashtë apo brenda. Mancini ndoshta e ka mundësinë e fundit për Evropën. Shaqiri është, por edhe Brozovic.

22/03/2015, 10:30 |

Jashtë Europa League, jashtë Kupës së Italisë dhe një distancë e konsiderueshme nga vendi i tretë. Interit nuk i mbetet asgjë tjetër pos të tentoj ta përmbyll pozitivisht këtë sezon dhe të mundohet ta arrijë vendin e gjashtë, … Read More

SportMediaset – Shaqiri nuk ndjen dhimbje, deshiron te jete. Kuz dhe Hernanes…

18/03/2015, 21:37 |

Marco Barzaghi direkt nga Appiano Gentile ben nje permbledhje mbi situaten ne shtepine e Inter, kur mungojne me pak se 24 ore deri ne fillimin e ndeshjes me te rendesishme te sezonit: zikalterit duhet te mposhtin me dy … Read More

Shaqiri stervitet vecmas grupit, Mancini jep shprese: “Eshte mjaftueshem mire, por kemi…”

18/03/2015, 18:32 |

Do te provohet qe te pakten te jete ne pankine. Xherdan Shaqiri, viktime e nje demtimi (me shume shqetesim ne kofshen e majte i pesuar ne ndeshjen ndaj Cesenas te dielen), sot eshte stervitur ne Appiano Gentile por … Read More

Petkovic: “Shaqiri, cfare impakti! Do te jap akoma me shume”

17/03/2015, 21:01 |

Ne nje interviste te dhene per mikrofonat e Tuttomercatoweb, trajneri i kombetares se Zvicres, Vladimir Petkovic, shprehet keshtu mbi impaktin pozitiv ne zikalter te Xherdan Shaqiri:

“Ka kaluar prtishmerite. Ka sjellur nje energji pozitive, menyra e tij e … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

Gazzetta – EuropaLeague, Interi pa Shaq? Nuk eshte e thene. Por zevendesuesi i tij deshtoi serisht…

16/03/2015, 21:57 |

“Operacioni ‘remuntada’ per Interin ka nisur me kemben e gabuar. Dhe me nje kofshe te majte te lenduar, e kemi fjalen per ate te Xherdan Shaqirit”, shkruan Gazzetta dello Sport.

Te enjten Interit do i duhet … Read More

TS – Ankthi Shaqiri, rrezikon për Wolfsburgun. Për Dodon…

16/03/2015, 12:33 |

Frikë në shtëpinë e Interit pas lëndimit që i ndodhi dje gjatë ndeshjes Inter – Cesena Xherdan Shaqirit. Mesfushori ofansiv zviceran ka ndjerë dhimbje në kofshën e tij të majtë dhe menjëherë ka kërkuar zëvendësimin. Ashtu sic shkruan Tuttosport, … Read More

GdS – Formacioni i mundshëm: kthehen Kovacic dhe Poldi. Jashtë Santon?

14/03/2015, 12:35 |

Me shikimin e hedhur nga ndeshja që do të zhvillohet nesër mbrëma në ora 20:45 kundër Cesenas në Meazza, Roberto Mancini duhet të bëj zgjedhjet e tij për formacionin. Trajneri zikaltër shpreson ta rigjejë fitoren që mungon tani … Read More

Shaqiri: “Mjaft duke bere gabime! Ndeshja e kthimit? Mund ta bejme!”

12/03/2015, 22:14 |

Ishte nje nga lojtaret nga te cilet pritej me shume, megjithate nuk ia ka dalur te bej aq sa pritej. Keshtu, Xherdan Shaqiri eshte ndalur te flas per mikrofonat e Mediaset Premium. Keto jane fjalet e tij:

“Ne fillim kemi luajtur shume … Read More

Interi sot do te besoje tek Shaqiri: Ai eshte bisha e zeze e Wolfsburg. Ne 6 ndeshje ndaj tyre…

12/03/2015, 16:26 |

Wolfsburg ben mire te shqetesohet, jo vetem prej Interit por edhe prej Xherdan Shaqirit.

Ish lojtari i Bayern, ne fakt, eshte perballur me te gjelberit 6 here, ku 5 prej te cilave ka qene si titullar … Read More

Shaqiri: “Te bejme rezultat ashtu si me Celtic”

11/03/2015, 21:07 |

Ne krah te Roberto Mancinit, ashtu sic UEFA thote, eshte nje lojtar ne paraqitje te skuadres: kete here eshte Xherdan Shaqiri. Keto jane fjalet e tij ne konferencen per shtyp:

Keni luajtur ne Gjermani? cfare keshillave i jepni … Read More