Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

shqyrtim

Shqyrtim: St. Etienne-Inter – Turnover apo titullaret? Osvaldo, Guarin dhe Yuto…

06/11/2014, 11:41 |

Inter kerkon te fitoj perballe Saint-Etienne dhe te harroj figuren e keqe qe ka bere se fundi ne Tardini. Me nje fitore eventuale Interi do te siguronte kualifikimin dhe do mund te perqendrohej me shume ne kampionat.

Shqyrtim: Inter-Saint-Ettiene – Mazzarri me mbulesa, Hernanes nje far. Nga 1′ Guarin prapa Icardit: mini-turnover

23/10/2014, 10:31 |

Ja ku kthehet Europa League, se bashku me te edhe Interi qe sonte pret francezet e Saint-Ettiene ne San Siro. Ne Evrope gjerat po shkojne mire, 2 ndeshje, 2 fitore dhe 6 pike. Mazzarri do te kerkoj te … Read More

Shqyrtim Torino-Inter: Medel gati per debutimin. Tani, kush mbetet jashte mes Osvaldo dhe Hernanes? Per Kovacic…

31/08/2014, 14:02 |

Kjo eshte dita qe te gjithe e kane pritur: Inter debuton ne Serie A. Perball nje kundershtari te forte sic eshte Torino i Venturas, skuader e organizuar dhe kuptimplote, ashtu si tekniku granata. Nuk eshte je aterrim i … Read More

Shqyrtim: Inter-Stjarnan – Fitorja 3-0 ve mburojen, por nuk ben te gabohet. Tani nevojitet Osvaldo me i mire…

28/08/2014, 12:12 |

Eshte debutimi sezonal i Interit ne Meazza. Zero miqesore ne San Siro, qe i jep mundesine tifozeve zikalter te prezantohen sonte. 3-0 ne Islande ve ne mbrojtje surprizat, qe veshtire qe mund te llogariten.

TAKTIKA – … Read More

Shqyrtim Parma-Inter – Mazzarri nuk ndryshon: 3-5-2 dhe Kovacic nga minuta e pare

19/04/2014, 9:47 |

Pasi ka hasur veshtiresi ne shtepi dhe eshte kthyer te fitorja pikerisht ne sfiden me te veshtire, ate ne Genova, tani per Interin ja ku vjen nje tjeter shkemb i forte per tu kaluar, pengesa e dyte me … Read More