Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

silvestre

ZYRTARE – Silvestre eshte i Sampdorias! Formula e transferimit…

29/08/2014, 21:31 |

Matias Silvestre eshte nje lojtar i Sampdorias. Klubi I Sampdorias ka zyrtarizuar pak me para ne websiten e tyre kete marveshje.

Silvestre ka firmosur me Sampdorian nje kontrate qe do e lidhe ate me kete skuader … Read More

Samp, gjithcka e kryer per Silvestre: neser vizitat dhe firmat…

28/08/2014, 23:42 |

Matias Silvestre tek Sampdoria, gjithcka eshte e kryer. Me te vertete.

Jane sistemuar edhe detajet e fundit, ka nje akord total. Mbrojtesi argjentinas neser do te kryej vizitat mjeksore, menjehere pasi te firmos kontraten. Pastaj, njoftimi … Read More

Silvestre midis Genoa dhe Sampdorias, kemi tashme marreveshjen me Interin. Dhe del ne pah QPR

26/08/2014, 15:52 |

Matias Silvestre qendron larg Interit, me keto ditet e fundit te merkatos qe do te jene vendimtare per shitjen e tij. Eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio analizon situaten e qendermbrojtesit italo-argjentinas, i cili kerkohet nga Genoa dhe … Read More

Gazzetta: Genoa, blerje e dyfishte nga Inter. Gjithcka gati per Silvestre.

11/08/2014, 13:26 |

Gazzetta dello Sport lajmeron mbylljen me sukses te tratatives mes Genoas dhe Interit per Matias Silvestre: “Genoa eshte nje hap larg Silvestre te Interit. Kuqeblute kane arritur marreveshjen me shoqerine zikalter per huazimin e lojtarit, dhe tani po … Read More

SKY – Guarin, asnje oferte. Nese vjen dikush…

11/08/2014, 13:19 |

Nuk ka te reja te rendesishme per merkaton e Interit, qe pak a shume eshte e perfunduar, pavaresisht se mungojne shume dite deri ne mbylljen zyrtare te saj. 

Per momentin, prioritet jane shitjet, por nuk ka … Read More

Palermo, takim per Silvestre…

02/08/2014, 23:48 |

Nganjehere ata kthehen.

Palermo provon perseri, ne shenjester eshte Matias Silvestre. Mbrojtesi i Interit, qe ka veshur fanellen rosanere ne sezonin 2011-2012 eshte objektiv i Palermos se Zamparinit. Sot drejtori sportiv Ceravolo ka takuar shoqerine e … Read More

Mbrojtja: kush vjen e kush largohet

07/07/2014, 12:45 |

Mbrojtja e ekipit zikalter po peson ndryshime te rendesishme, por duhet te kete nje siguri: rinovimi i Andrea Ranocchias, qe do te firmose kontraten e re deri ne 2018, me page te pandryshuar ne krahasim me 2,2 milion … Read More

Nga Turqia: “Besiktas ben gati oferten per te blere Silvesteren. Tani eshte radha…”

06/06/2014, 21:06 |

Önder Özen, drejtori sportiv i Besiktas po pergatit nje oferte per te blere Matias Silvestre nga Interi.

Kete gje shkruajne mediat turke sot, dhe sipes tyre, klubi bardhezi eshte shume i interesuar per mbrojtesin Argjenitinas. Nuk … Read More

Silvestre: “Ju tregoj cfare ka Milani me shume se Inter…”

05/08/2013, 20:54 |

I intervistuar nga Milan Channel, Matias Silvestre ndez derbin e tij personal me Interin. Ai ne fushe, do te luhet tre dite para Krishtlindjes: “Jam shume i gezuar, duhet te them qe tek Milani me kane pritur te … Read More

VIDEO – Cfare fillimi per Silvestre tek Milan! Tunel i Torres kur ishte i shtrire

05/08/2013, 16:06 |

Dje, Matias Silvestre ka debutuar tek Milan, por debutimi i tij nuk ka qene me i mire se paraqitjet tek Inter, pavaresisht premtimeve se Interi do te pendohej qe e kishte shitur. Kuqezinjte kane humbur 2-0 kunder Chelseat … Read More

C. Maldini: “Silvestre? Cfare blerje eshte? Nje lojtar qe…”

01/08/2013, 13:47 |

Ish trajneri i Kombetares Italiane, Cesare Maldini, dhe babai i legjendes Paolo Maldini ka treguar dyshimet e tij mbi blerjen e Matias Silvestre nga ana e Milanit. Mbrojtesi ka ardhur ne huazim me te drejte blerjeje nga Interi, … Read More

Silvestre: “Jam shum i lumtur qe u transferova tek Milan sepse…”

31/07/2013, 15:24 |

Matias Silvestre tashme eshte nje lojtar i Milanit, dhe me ne fund Interi ka arritur ti gjeje nje ekip nje nga lojtareve me te padeshiruar te Mazzarrit kete sezon.

Silvestren e ka ndaluar ne rruge Matteo … Read More

Silvestre tek Milan, ja sa do te perfitoje Interi

30/07/2013, 19:37 |

Ne fund, dy skuadrat milaneze kane rene dakord. Inter dhe Milan jane ulur perseri ne tavolinen e tratativave pas shkembimit mes Pazzini dhe Cassano te vitit te shkuar.

Eshte rene dakord qe Silvestre te transferohet ne … Read More

Silvestre eshte lojtar i Milanit. Arrihet marreveshja, te gjitha detajet.

30/07/2013, 16:46 |

Milani me ne fund do te kete mbrojtesin qe do te zevendesoje Daniele Bonera, ndersa Interi do te marre parate qe kerkonte. Misioni i Ariedo Braida ne zyren e Interit ka patur sukses: Silvestre eshte nje lojtar i … Read More