Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

simeone

Simeone, ja plani i Suning: tre faktore e shtyjne drejt Interit. Por ka nje kerkese te qarte: Griezmann!

26/04/2017, 11:01 |

Me Diego Pablo Simeone ne komande do te rikthehej perseri Argjent-Inter. E me sa duket, do te kete edhe nje kerkese per te sjelle ne Milano Antoine Griezmann. Keto dy lajme i jep Corriere dello Sport sot, e cila vazhdon … Read More

Inter, Pioli ciao: 55 milione per Simeone ose Conte, vendimi brenda 20 ditesh. Spalleti alternativa e pare!

24/04/2017, 10:40 |

Ne naten e figures se keqe ne Firenze – lexohet kete mengjes ne faqet e Gazzetta dello Sport – Stefano Pioli e mendoi seriozisht qe te bente nje hap pas dhe te paraqiste qe sot ne mengjes doreheqjen … Read More

Conte tek Interi? Suning eshte e lumtur me Piolin. Por derby, Fiorentina dhe Napoli do te jene decizive…

01/04/2017, 10:33 |

Fantazma e Contes vazhdon te jete ne horizont ne Milano dhe pyetjet me te zakonshme qe shtrojne tifozet e Interit jane shume, por nje, eshte ajo qe mbizoteron: cfare do e shtynte teknikun e Chelseas drejt Milanos?

Sport – Suning deshiron Simeonen, pastaj 200 milione euro investime! Kinezet jane gati…

25/11/2016, 16:56 |

Sic raporton portali spanjoll Sport, tek Interi mund te kete nje rezultat te madh gjate veres.

Skuadra ka humbur 3-2 kunder Hapoel pas avantazhit 0-2 dhe ka perfunduar e eliminuar dhe ne vend te fundit ne nje grup ku ishte … Read More

Corriere – De Boer, Champions ose mire u pafshim. Ne vendin e tij gati Simeone…

13/10/2016, 9:15 |

Objektivi i Interit eshte rikthimi ne Champions League. Ne rast deshtimi, mund te vije largimi i Frank De Boer: kete teori mbeshtet Corriere dello Sport.

“Nje prove tjeter qe nxjerr ne pah se ky raport dypalesh … Read More

Miranda: “Jam i lumtur te Interi. Mancini nje trajner i madh. Vitin tjeter vendi i dyte objektiv minimal”

02/05/2016, 21:19 |

Ne rast te eventit te organizuar per ‘Premio Gentleman’, eshte i pranishem edhe mbrojtesi zikalter Joao Miranda qe ka folur per gazetaret e pranishem. Keto jane deklaratat e tij:

SEZONI – “Donim te arrinim ne Champions … Read More

Cerci, Simeone preferonte Interin dy motive. Ndersa Atletico u hakmorr ndaj Interit per… Ze Turbon!

29/12/2014, 16:00 |

Cerci perfundoi tek Milani edhe pse Diego Pablo Simeone do deshironte me shume qe sulmuesi i krahut te shkonte ne anen zikalter te Milanos.

Motivi? Nuk eshte vetem nje por dy sipas asaj qe tregon Gazzetta … Read More

Mazzarri mbetet ne postin e tij edhe pas humbjes kunder Parmes, por ka nje plan B te Thohir: po mendohet per Roberto Martinez…

02/11/2014, 21:31 |

Ja ku jemi: pas humbjes ne Tardini, puna e Walter mazzarrit vihet ne lentet zmadhuese. Ky eshte, ne sinteze absolute, mendimi i gazetarit te Repubblica, Andrea Sorrentino, qe shpjegon se pse tekniku i San Vicenzos mbetet, tani per … Read More

Ole – Simeone frymezohet nga Zanetti. Ja goli i Atleticos qe u ndertua ne baze te skemes se Pupit!

03/10/2013, 0:17 |

Ole tregon ne faqen e saj ne internet golin e Arda Turan nga goditja e denimit ne ndeshjen e djeshme ndaj Portos ne Champions League dhe e krahason me ate te Zanettit shume vite me pare. Sic nenvizon … Read More