Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Skriniar

Inter-Juventus, Higuain kunder makthit Skriniar: asnje gol perballe sllovakut

28/04/2018, 18:02 |

Kane mbetur edhe pak ore nga fillimi i Inter-Juve, ne program sonte ne oren 20:45 ne San Siro.

Te shumta duelet e parapara sonte ne fushe, nje prej atyre me interesant eshte ai mes Gonzalo Higuain dhe Milan Skriniar, sulmuesi … Read More

Tuttosport – Interi, skuadra qe vrapon me se shumti ne kampionat. Tre jane lojtaret qe…

27/04/2018, 22:03 |

Pavaresisht renies fizike dhe mentale te periudhes se dimrit, Interi vazhdon te kete numra te rendesishem sa i perket kilometrave ne fushe dhe minutazhit te lojtareve.

Ajo qe i raporton keta numra eshte Tuttosport, qe konfirmonse zikalterit jane skuadra qe … Read More

Skriniar perpara ndeshjes me Juven: “Juve, do te sulmojme! Tek Interi po jetoj nje enderr. Dua…”

27/04/2018, 11:32 |

Interviste e  gjate e Milan Skriniar ne edicionin e sotshem te La Reppublica. 

Mbrojtesi i Interit tregon veten e tij nga faqet e te perditshmes italiane dhe flet ne prag te ndeshjes decizive ndaj Juventusit.

“Per te gjiteh jam Skri, … Read More

SERIE A – SKUADRA ME E MIRE E MUAJIT: dominon Interi me 4 titullare! Nga Cancelo deri tek…

26/04/2018, 17:28 |

Interi eshte skuadra me dominante e TOP 11 te Serie A per sa i perket muajit Mars.

Zikalterit kane kaluar nje moment te mire ne dy muajt e fundit dhe kete gje e tregojne rezultatet ne fushe ku zikalterit kane … Read More

Gazzetta dello Sport – Skriniar monumental! Statistikat thone se ne Serie A eshte mbrojtesi…

26/04/2018, 11:31 |

Kur erdhi tek Interi te pakte ishin ata qe e njihnin.

“Deshtimi i radhes”, “Kush eshte ky?”, “Ato para te Skriniar mund te shpenzoheshin me mire”, “Me kete do rregullojme mbrojtjen?” etj, ishin vetem disa nga komentet qe mund te … Read More

Gazzetta – Inter, ke nje mbrojtje te hekurt: jane numrat qe konfirmojne nje sezon te madh!

25/04/2018, 9:59 |

“Historikisht ne Serie A ka qene keshtu: kampionatin e fiton mbrojtja me e mire.”

“Pavarisht se Interi eshte 19 pike larg vendit te pare dhe 18 larg te dytit, reparti i mbrojtjes se Luciano Spallettit eshte i dyti me i … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Gazzetta, cfare ndeshje ke pare? Note skandaloze per Skriniar dhe Cancelo…

23/04/2018, 10:44 |

Kur lexon notat e Gazzetta dello Sport sot, duket sikur ke pare nje ndeshje tjeter nga ajo Chievo-Inter dje. 

Zikalterit fituan ne Bentegodi ndaj Chievos me rezultatin 1-2 duke e vene ne rrezik ndeshjen vetem ne pese minutat e fundit, … Read More

Sezoni mostruoz i Milan Skriniar qe e ben ate mbrojtesin me te mire ne Serie A: ja statistikat deri me tani

19/04/2018, 11:16 |

Milan Skriniar erdhi tek Interi pa shume buje, mes kritikave dhe dyshimeve se si Interi po hidhte rreth 20 milione euro per nje djalosh te panjohur qe vinte nga Sampdoria. 

Por koha tregoi komplet te kunderten me vleren e Skriniar … Read More

EKSKLUZIVE – Milan Skriniar drejt rinovimit: ja shifrat dhe arsyet e Interit

18/04/2018, 21:42 |

Duket se Milan Skriniar dhe Interi do te vazhdojne te jene te lidhur me njeri-tjetrin.

Sipas asaj qe tregohet nga FcInterNews.it, ne fund te sezonit do te kete nje takim ndermjet drejtuesve te Interit dhe Karol Csonto, agjenti i Milan … Read More

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

16/04/2018, 18:45 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Ky Skriniar eshte nje gjigand, por askush te mos e prek Mirandan!

01/04/2018, 16:02 |

Perkrahe ka nje kolos, te tille qe syte nuk t’i shohin shpesh. Ne ardhje eshte nje tjeter mbrojtes (fjala eshte per De Vrij) me te cilin nuk behet shaka. Ne anen e tij nje palmares si jo te gjithe tjeret, … Read More

Skriniar: “Jemi kthyer si ne fillim te sezonit, te vazhdojme keshtu”

31/03/2018, 17:53 |

I intervistuar nga Inter TV, Milan Skriniar ka komentuar fitoren e Interit ndaj Hellas Veronas:

“Te gjithe mund te qendrojme me te qete tani, kur jane kthyer disa lojtare jemi kthyer sic ishim ne fillim te sezonit. Nese duam te shkojme … Read More