Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

spalleti

Gazzetta – Spalletti, te njejtet 11 lojtare per javen e 5-te rresht: ja formacioni i mundshem!

03/11/2017, 12:17 |

Asnje dyshim formacioni per Luciano Spallettin ne prag te ndeshjes ne shtepi ndaj Torinos te dielen.

Sipas Gazzetta dello Sport, tekniku nga Certaldo do te konfirmoje per heren e peste rresht me te njejtin formacion qe … Read More

Gazzetta – Ne kerkim te trekuartistit. Spalleti po mendon per Perisic ose Candreva por nderkohe punon me Vecinon…

28/09/2017, 12:11 |

Ne fillim ishte Brozovic, me pas Borja Valero, pastaj mbi te gjitha Joao Mario dhe ne fund Eder.

Tani eshte radha e Perisic ose Candrevas: po vazhdon puna ne kerkim te trekuartistit me adeguat per Spalletin. … Read More

Spalletti: “Skuadra eshte e bashkuar. Lojtaret ndjejne perkrahjen e tifozeve, eshte rruga e duhur”

21/08/2017, 9:37 |

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka folur per mikrofonat e Sky Sport mbreme pas ndeshjes se pare te kampionatit te cilet e fitoj skuadra e tij me rezultat 3-0.

Keto ishin fjalet e teknikut toskan:

Po lind Interi i Spalletit: baza do te jete 4-2-3-1. Endrra e vertete mbetet Di Maria. Ndersa Perisic…

15/06/2017, 9:30 |

Dje fjalet e Luciano Spalletit ne konferencen per shtyp kane prekur edhe tema taktike, me 4-2-3-1 qe duhet te jete baza ku do te ndertohet Interi i ri. Ne kete sens, Gazzetta dello Sport ka provuar te imagjinoje … Read More

ZYRTARE – Luciano Spalleti eshte tranjeri me i ri i Interit!

09/06/2017, 16:57 |

Tashme eshte me te vertete zyrtare: Luciano Spalleti eshte tranjeri i ri i Interit. Zyrtarizimi vjen direkt nga uebsajti i klubit, i cili ka shkruar tekstualisht keshtu:

 “F.C. Internazionale Milano eshte e lumtur qe te zyrtarizoje … Read More

Spalletti: “Firma ne kontrate? Jemi si pleqte ne, me te vjetren: kemi dhene doren njeri-tjetrit. Sabatini…”

06/06/2017, 11:45 |

Perpara se tu niste per ne Nanjing, ku do te takoje per here te pare eperoret kinez te Interit, Luciano Spalleti ka folur disa fjale per gazetaret e pranishem ne aeroportin e Malpenses, ku nder ta ishte edhe … Read More

Inter-Spalleti: sot do te behet zyrtarizimi ne rrjete sociale ne kohe reale me Kinen!

05/06/2017, 10:51 |

Dita e sotme mund te jete dita e Luciano Spalletit tek Interi.

Sipas asaj qe shkruan La Stampa, tranjeri italian do te zyrtarizohet sot ne rrjete sociale ne nje ore qe i lejon edhe tifozeve kinez … Read More

Perisic, United ka arritur ne 52 milione. Dy rruge: lamtumire e menjehershme ose qendrim. Nderkohe…

02/06/2017, 9:30 |

Manchester United eshte e gatshme qe te hidhet ne nje sulm te ri per Ivan Perisic, madje per te arritur deri ne nje oferte prej 52 milione eurosh”. 

Sic ishte bere me dije disa ore me … Read More

Sky – Fati i Spalletit tashme eshte i vendosur: do te jete tranjeri i ri i Interit. Merkato…

30/05/2017, 16:14 |

Alessandro Sugoni ne studiot e Sky Sport ka folur per Luciano Spalletin si dhe per merkaton e Interit dhe te Romes. 

Keto kane qene fjalet e tij: “Fati i Spalletit eshte vendosur tashme, ai do te … Read More

Gazzetta – Pankina, Conte ne pole position pavarsisht fjaleve. Cholo, Sarri, Pochettino…

17/05/2017, 9:57 |

Interi vazhdon te mos heqe dore nga pista qe te con tek Antonio Conte dhe Gazzetta dello Sport konfirmon se sot skenari eshte i hapur per ardhjen e mundshme te italianit. Fjalet e ish tranjerit te Italise, mos … Read More

Spalleti: “Mazzarri eshte nje magjistar. Dhe ka mbrojtjen me te mire”.

08/09/2013, 12:57 |

Juventus favorit, me pas Milani, Napoli dhe Fiorentina. Po Interi? Sipas Luciano Spalletit eshte nje hap mbrapa. Mazzarri eshte nje magjistar. Por Interi po perjeton kalimin e shoqerise zikalter nga njeri pronar tek tjetri. Duhet pak kohe per te … Read More