Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

spalletti

Spalletti buzeqesh, nga De Vrij te Nainggolan: te gjithe ne Appiano qe me 9 korrik?!

13/06/2018, 18:39 |

Sido qe te shkoj merkato zikalter mes korrikut e gushtit, ka nje diference te madhe me sezonin e kaluar.

Kete thote Tuttosport qe kujton se si ne veren e kaluar Spalletti kishte probleme per te insertuar lojtaret e ardhur, duke … Read More

Antonello: “Icardi? Asgje per t’u shqetesuar. Plusvalencat? Do t’ia dalim. Ne merkato do te…”

12/06/2018, 20:46 |

Ne kuader te prezentimit te librit te Marco Bellinnazzo ka qene i pranishem edhe administratori i deleguar i Interit, Alessandro Antonello.

Ai eshte ndalur per te folur per gazetaret e pranishem duke prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e … Read More

Premium Sports – Inter e Guangzhou pas Nainggolan. Roma nuk e konsideron si te pashitshem dhe…

07/06/2018, 17:54 |

Radja Nainggolan, ashtu edhe si verat tjera, po lidhet edhe kete vere me nje kalim te Interi.

Te gjitha gazetat ne Itali por edhe njerezit e shquar te merkatos si Di Marzio e Pedulla po flasin keto dite per nje … Read More

Inter, kohe rinovimesh: ja situata e Spalletti, Icardi dhe Miranda

06/06/2018, 19:06 |

(ANSA) – MILANO, 6 QER – Inter deshiron te rinis nga Miranda.

Klubi zikalter i ka propozuar brazilianit nje rinovim kontrate deri me 2020, me kontraten aktuale qe skadon me 30 qershor 2019. Dhe pas zerave per nje shitje te … Read More

Brozovic: “Kam transformuar fishkellimet ne duartrokitje, jam i lumtur te Interi. Roli im? Ju shpjegoj…”

03/06/2018, 13:14 |

Nga grumbullimi i Kroacise, ne nje interviste per Vecernji, ka folur mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic. Nga e tashmja deri te e ardhmja e afert, me dashurine per ngjyrat zikalter. Keto jane fjalet e tij.

“Sezoni ka qene me te … Read More

Sabatini: “Tifozet e Interit te medhenje, Championsi eshte per ta. Spalletti? Ja se cfare ka ne mendje…”

28/05/2018, 22:52 |

Me rastin e eventit Football Leader te mbajtur ne Napoli (aty ku foli Braida pak me pare) ka four Walter Sabatini. 

Sabatini u largua nga Interi ne muajin e prillit dhe tani ka diskutuar rreth kualifikimit te Interit ne Champions. … Read More

“Interi nje klub i forte me trajner te madh. Vitin tjeter mund te bejne mire sepse…”

27/05/2018, 23:38 |

Duke folur per mikrofonat e MondoNapoli ne eventin ‘Football Leader’, Fabio Capello ka komentuar edhe rreth Interit.

Trajneri i njohur italian e ka pershkruar Interin si nje skuader konkurruese duke e perfshire ate ne listen e skuadrave qe sezonin tjeter, … Read More

Spalletti: “Ja cfare ndodh nese Icardi largohet. Rinovimi im, De Vrij, Martinez e Asamoah…”

27/05/2018, 20:29 |

I intervistuar gjate nje eventi te mbajtur ne Firenze, trajneri i Interit, Luciano Spalletti eshte ndalur duke folur per gazetaret.

Qe nga Interi e deri te ardhmja e Mauro Icardit, duke kaluar edhe neper momentin e Kombetares Italiane, keto jane … Read More

Spalletti: “Ky grup me ka emocionuar. Nese nuk do te kualifikoheshim ne Champions une…”

27/05/2018, 17:34 |

Interi ka siguruar kualifikimin per ne Champions League te sezonit te ardhshem dhe kete ne xhiron e fundit te Serie A.

Por, a do te ishte Luciano Spalletti akoma trajner i Interit nese zikalterit nuk do kualifikoheshin ne Champions?

Read More

Inter, Spalletti merr nje veture te re nga Volvo: “Ciao, po nisemi. Po shkojme ne Champions!” (VIDEO)

25/05/2018, 19:36 |

Sezoni ne Serie A tashme ka perfunduar.

Dje trajneri zikalter, Luciano Spalletti ka mbajtur nje konference per shtyp duke analizuar kampionatin dhe gjera tjera.

Ndersa sot ai ka pranuar nje dhurate nga Volvo, sponsor i Interit. Behet fjale per … Read More

Di Marzio: “Inter, Nainggolan emri i pare per Spallettin. Trajneri i ka kerkuar Ausilios qe…”

25/05/2018, 0:36 |

Fjalet e Spallettit sot ne konference per shtyp rreth Barella e Nainggolan te bejne te konsiderosh qe pistat per dy lojtaret jane te kalueshme.

Jane dy profile – shkruan Di Marzio – qe Interi mund t’i vleresoj ne rast se … Read More

SportItalia – Inter, i pari ne liste eshte Nainggolan! Spalletti do te bej gjithcka qe…

25/05/2018, 0:02 |

Emri i pare i listes se Interit per merkaton me shume mundesi mbetet ai i Radja Nainggolan.

Pas disa flirt ne veren e kaluar, dirigjenca zikalter eshte gati per nje sulm te ri per mesfushorin belg.

Sot ne mengjes Piero Ausilio … Read More

Spalletti: “Icardi? Nuk flas me grate por me futbollistet. Jam i lumtur per tifozet. Rreth shitjeve…”

24/05/2018, 23:19 |

Pas konferences per shtyp Luciano Spalletti ka ndaluar dhe ka folur edhe per mikrofonat e Premium Sport, duke nisur nga ndeshja me Lazion:

“Eshte nje kenaqesi e madhe dhe jam i lumtur qe kemi gezuar tifozet tane”.

“Ne 20 … Read More

Spalletti: “Ja shume premtimet e pambajtura te klubit. Cancelo dhe Rafinha per momentin te pamundur…”

24/05/2018, 18:33 |

Eshte konferenca e fundit te sezonit ne Suning Training Centre per Luciano Spallettin qe flet per te bere nje permbledhje te ketij sezoni dhe i pergjigjet pyetjeve te gazetareve. Keto jane fjalet e tij:

“Dua te falenderoj te gjithe shoqerine … Read More