Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

speciale

CdS – Interista, mos duhet t’ju kujtojme se luani kunder Verones dhe jo nje finale? 60.000+ tifoze…

26/03/2018, 10:39 |

Tifozet e Interit njihen boterisht tashme si “te cmendur” por duket se nuk e kane te kote kete epitetet sepse e kane totalisht te merituar. 

Edhe himi zikalter thote pikerisht kete “Pazza Inter Amala” qe ne shqip do te thote … Read More

Nuk eshte nje rikthim, ky Inter ka dicka me shume. Ne sulm nje gur i cmuar per te cilin duhet te krenohemi!

19/03/2018, 11:34 |

Nese te dielen e ke qejf ta marresh me komoditet, zgjohesh me vone pas nje jave te lodhshme ose thjesht je i pergjumur atehere ndeshja e drekes ne Serie A eshte dicka fantastike, sidomos kur luan Interi. Dhe dje, sa … Read More

10 skuadrat qe blene vellezerit vetem prej mbiemrit: Interi njera prej tyre! Por edhe Milan, United dhe…

16/03/2018, 17:00 |

Jane te ndryshme historite e vellezerve te blere vetem nga lidhja e gjakut: nga Hazard tek Seedorf, nga Donnarumma tek Digao. Ja blerjet e motivuara nga mbiemri.

Vellezer qe i detyrohen gjithcka vellezerve te tyre. Futbolli eshte plot me shembuj … Read More

SQUAWKA – Ja 10 talentet me te medhenj ne Itali. Ne liste dy zikalter!

13/03/2018, 18:21 |

Serie A ne kete moment, per disa arsye te drejta por edhe disa te gabuara, ka nje reputacion nderkombetar se nuk eshte nje kampionat per futbollistat e rinj.

Ky imazh po ndryshohet me kalimin e kohes dhe pikerisht per … Read More

Speciale – Ndeshja me fitimprurese e historise se futbollit Italian: rekordi eshte i Interit

28/02/2018, 13:00 |

Sa here qe afrohet nje derby, te gjithe kane tendencen te kujtojne koherat e vjetra por edhe rivalitetin historik te dy skuadrave te Milanos qe e kane bere pikerisht kete qytet, qytetin me te titullar ne bote.

Natyrisht qe dy … Read More

GdS – Mancini gati armën e tij sekrete dhe nuk është Shaqiri. Trajneri ndryshon me…

12/05/2015, 10:49 |

Ka qëndruar si mbulesë e Interit në një periudhë të mirë, në ndeshjet e fundit të kampionatit, është futur përsëri në planet e trajnerit, Podolski. Gjermani është shumë i përshtatshëm për rreshtimin 4-2-3-1: dhe shpërthimi i tij gjithmonë sjellë dicka … Read More

Thohir: “Interi në majë me Mancinin, do t’i arrij skuadra e dëshiruar shumë shpejt. Toure…”

24/04/2015, 13:20 |

“Asnjëri nga ne nuk është i kënaqur me mënyrën sesi kanë shkuar gjërat. Humbja është e rëndë, vuajnë mbështetësit ashtu sic vuajmë edhe ne. Gjithashtu, është e vështirë ta pranosh një barazim sic ishte ai në derbi, sepse … Read More

Ranocchia: “Kovacic nuk e ka idenë se sa është i fortë! Bravo Gnoukouri. Thohirit i them…”

21/04/2015, 12:33 |

Andrea Ranocchia është kthyer të flas për derbin për mikrofonët e Sky: “Nuk kam mundur të fle. Gjyqtari ka bërë një punë të mirë, ka qenë mjaft në ekuilibër por më vije keq për rastin e penalltisë. Në … Read More

AskShaqiri: Atmosferë e bukur për derbin, mund ta fitojmë. Dua ta rikthej Interin në majë. Këtu sepse…”

17/04/2015, 16:16 |

Pas konferencës për shtyp, Xherdan Shaqiri tregohet i mrekullueshëm në nivelin mediatik dhe merr pjesë në ngjarjen e zakonshme të ‘Inter Nos’ në Inter Channel. Zviceriani, pasi iu përgjigj kurioziteteve të gazetarëve, ai iu përgjigj edhe pyetjeve të … Read More

Juan Jesus: “Nuk e ndërroj Interin për asgjë në botë. Grupi është i bashkuar dhe duam të dalim nga kriza. Mancio…”

12/04/2015, 8:16 |

“Unë do të qëndrojë këtu deri sa të ma kërkojnë. Jam i lumtur, e dua Milanon, e dua Interin dhe i njoh të gjithë këtu, duke filluar nga kopshtarët, banakierët bashkëlojtarët e skuadrës. Jam njëri nga senatorët e … Read More

SPECIALE – 5 INTERISTET ME TE MEDHENJ TE HISTORISE. Zanetti i treti.

01/08/2013, 16:07 |

Dje Bleacher Report kishte publikuar nje artikull shume te ashper ne drejtim te Interit aktual. Sot, websiti i rendesishem amerikan, i dedikon nje artikull fantastik historise te shoqerise zikalter, perpara ndeshjes te nates se sotme perballe Chelsea.