Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

stadiumi

Inter dhe Milan, shume shpejt nje takim: ja per cfare do te bisedohet! Tani me Elliott ata…

11/07/2018, 23:42 |

Milani ka lene prapa periudhen e pronareve kinez dhe tani eshte zyrtarisht ne duart e fondit Elliott.

Sic raportohet nga Sport Mediaset, fondi amerikan qe eshte ne pronesine e Paul Singer ka caktuar disa tema kryesore per t’u trajtuar ne … Read More

Gazzetta – Stadiumi, Zhang-Sala: Projekti Inter prej 150 milione eurosh!

30/06/2016, 9:55 |

Delegacioni Suning, me ne krye Zhang Jindong eshte larguar sot nga Milano, po ashtu edhe si Erick Thohir.

“Dje ka pasur nje takim me kryebashkiakun Beppe Sala dhe ka sherbyer per njohjen reciproke te tyre – … Read More

Fu Yixiang: “Suning deshiron te investoj te Inter, mund te realizoj enderrat e interisteve. Sa i perket stadiumit…”

05/06/2016, 22:02 |

Fu Yixiang, zevendespresident i dhomes se tregtise Itali-Kine, duke folur per mikrofonat e Telelombardia, ka folur per Suning dhe per kalimin e pronesise te Interit qe do te zyrtarizohet neser gjate nje konference.

“Suning sjell shume … Read More

Thohir dhe Berlusconi takim per stadiumin. Neser do te…

24/02/2016, 20:27 |

Lajmi qarkullonte prej ditesh, neser Erick Thohir do te takoj vajzen e presidentit kuq e zi Barbara Berlusconi.

Ne fakt, jane bere te ditura eshte vendi dhe orari i takimit: neser ne ora 16:30 ne Casa Milan, zyra e klubit … Read More

Corriere – Inter ka zgjedhur: qendron ne nje Meazza prej 56.000 vendesh. Unaza e trete behet…

26/09/2014, 16:11 |

Inter, sipas Corriere dello Sport, ka manifestuar dje qellimin per te qendruar vetem ne Meazza, duke transformuar impiantin aktual me punime ristrukturimi per tu kompletuar brenda 2018.

“San Siro i ri, gjithsesi, do te jete me … Read More

Stadiumi, lind ideja e re e Thohir. Ja si do te transformohet Meazza!

20/09/2014, 15:09 |

Duke pritur takimin e javes se ardhshme ndermjet Erick Thohir dhe Barbara Berlusconi, Interi i ka idete e qarta per shtepine e tifozeve te saj: Projekti i transformimit te Meazzes do te kushtoje disa milione euro, por do … Read More

Thohir urdheron: “Inter, nje stadium i ri!”. Ndryshimi eshte i sigurt. Milan…

09/09/2014, 14:25 |

Vjen direkt nga Gazzetta dello Sport nje lajm qe do t’i pelqej tifozeve zikalter: Erick Thohir ka vendosur qe te ndertoj nje stadium te ri per Interin. Koha nuk do te jete e shkurter, por eshte siguria e … Read More

Ceshtja e stadiumit: ne fund te marsit takim Thohir-Fassone. Presidenti ka kerkuar…

17/03/2014, 18:30 |

Interi nuk do te ndertoje nje stadium ne zonen Expo por ceshtja nuk eshte aspak dytesore ne axhenden e Erick Thohir. Ne keto moment, prioritetet e Interit nga pikepamja ekonomike jane te tjera (rritje e te ardhurave dhe kontrolli i … Read More

Stadiumi i ri i Interit: Ja pese modelet qe po diskutohen!

17/11/2013, 16:15 |

Projekti per stadiumin e Interit vazhdon perpara. Endrra e Massimo Morattit nuk do te mbese pa u realizuar edhe pse presidenca ndryshoi, e keshtu u konfirmua dje nga vete Thohir dhe kryebashkiaku i Milanos, Piaspia. Vete Moratti, edhe pse tha … Read More