Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

statistika

Inter, ne vitin e kaluar eshte thyer tabuja Juve. Bardhezinjte ne dy transfertat e fundit…

28/04/2018, 17:06 |

Interi ka mposhtur Juventusin vetem njehere ne 10 ndeshjet e fundit ne Serie A.

Ne shtatorin e vitit 2017 zikalterit fituan 2-1 fal golave te Mauro Icardi dhe Ivan Perisic nen udheheqjen e trajnerit holandez Frank De Boer.

Pese … Read More

Tuttosport – Interi, skuadra qe vrapon me se shumti ne kampionat. Tre jane lojtaret qe…

27/04/2018, 22:03 |

Pavaresisht renies fizike dhe mentale te periudhes se dimrit, Interi vazhdon te kete numra te rendesishem sa i perket kilometrave ne fushe dhe minutazhit te lojtareve.

Ajo qe i raporton keta numra eshte Tuttosport, qe konfirmonse zikalterit jane skuadra qe … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…

13/04/2018, 23:27 |

Bilanc me shume se pozitiv per Mauro Icardin ne ndeshjet e kampionatiti me Atalantan,

Ne total, sipas statistikave te Opa, kapiteni interist i ka shenuar bergamaskeve plote gjashte gola ne dhjete ndeshje. Por te gjitha keto gola ai i ka shenuar … Read More

Atalanta-Inter, neser ndeshja e 114-te ne Serie A: ja bilanci

13/04/2018, 22:52 |

Nese ne mbremje, ne Atleti Azzurri d’Italia te Bergamos, ne skene do te jete ndeshja numer 114 ne Serie A mes Atalantas dhe Interit.

Zikalterit milanez, thekson Opta, jane ata per kryesojne ne kete bilanc me 62 fitore kurse kane pesuar … Read More

Interi me fat? Jo, shtyllat e traversat i kane kushtuar 9 pike: eshte nje rekord

12/04/2018, 22:23 |

Ajo qe definohej si skuadra me me fat ne pjesen e pare te sezonit, nese shikojme te dhenat, eshte skuadra qe ka goditur me shumti shtylla dhe traversa ne kampionat, po flasim per Interin.

Zikalterit i prijne kesaj renditje me … Read More

Inter, mungojne golat. Vetem 10 lojtare kane shenuar. Me keq se zikalterit…

11/04/2018, 13:20 |

Problemi i Interit eshte qe ka ne ekip pak lojtare qe shenojne.

Vetem 10 lojtare te ekipit kane shenuar dhe mbeshtetja nga Perisic e Icardi mbetet gjithmone e rendesishme per skuadren e Spallettit. Krahasimi me skuadrat tjera eshte shume … Read More

Inter, asnje humbje me ekipet ne pozitat e para ne tabele. Humbjet kane ardhur…

05/04/2018, 23:18 |

Kur kane mbetur edhe 8 jave nga perfundimi i kampionatit, Interi eshte e vetmja skuader e Serie A qe nuk ka humbur as edhe nje ndeshje kunder 10 ekipeve te para ne klasifikim (Juventus, Napoli, Roma, Lazio, Milan, Fiorentina, Sampdoria, … Read More

Porta e paprekur, mbrojtja zikalter ndjek nje rekord qe nuk shihet nga 2005

04/04/2018, 16:28 |

Derby i pasdites mund t’i sjell Interit edhe nje statistike interesante pervec 3 pikeve qe do te ishin shume te vlefshme.

Zikalterit ne fakt kunder Milanit do te kerkojne te mbyllin ndeshjen me rrjeten e paprekur qe te behen 5 … Read More

Skriniar, a je njerezor? Sllovaku me shifra te frikshme ndaj Napolit

12/03/2018, 0:19 |

E kush do ta kishte menduar se Skriniar do te ishte nje bast i fituar ne fillim kur erdhi si nje lojtar i panjohur i Sampdorias dhe hasi jo pak paragjykim nga radhet e tifozeve por edhe nga mediat ne … Read More

Milan-Inter: precedentet e derbyt me te famshem ne bote: Inter, ti dominon Milanon!

04/03/2018, 0:57 |

Zyrtarisht sot eshte #DerbyDay, dhe menyra me e mire per te nderuar kete dite eshte ta hapim statistikat dhe precedentet e derbyt per te pare precedentet e te dyja skuadrave gjate historise se tyre.

Teksa shikon rezultate te kaluara, … Read More

Speciale – Derby, kush ka fituar me shume me 10 vitet e fundit?

02/03/2018, 15:54 |

Shpesh here ne diskutim e siper, qofshin keto me tone te larta apo ne forme shakaje me kundershtaret sportiv, gjithmone vjen nje moment ku tifozet permendin statistika.

Keto statistika perdoren gjithmone sepse kur vjen puna tek shifrat, interpretimi nuk gjen … Read More

Cfare numrash nga Joao Mario! Portugezi 71 pasime dhe gabon pothuajse asgje: ja statistikat!

27/10/2016, 11:49 |

Ndeshja kunder Torinos me ne fund nxori ne drite edhe klasin e jashtezakonshem te Joao Mario.

Portugezi ka qene, per shoket e skuadres, nje pike referimi e vertete: ka prekur 85 topa, e kjo eshte nje … Read More