Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

stervitje

De Boer provon 4-3-3 me Banega perpara mbrojtjes. Santon titullar? Ne sulm…

24/08/2016, 18:00 |

Prova te 4-3-3 ne shtepine e Inter.

Ne stervitjes taktike te dites se sotme Frank De Boer ka eksperimentuar me Ever Banega para mbrojtjes dhe Medel Kondogbia perkrah tij. Nje alternative qe mund ta shohim ne fushe qe kunder Palermos te dielen … Read More

De Boer po punon per intensitet nga skuadra. Ne stervitje po kerkohet qe te luhet me topin ‘fort’…

24/08/2016, 9:46 |

Pas dites se pushimit dje, Frank De Boer do te rigjeje skuadren sot per nje stervitje te dyfishte perpara se te takojne tifozet per eventin Inter Night ne Meazza. Sipas La Gazzetta dello Sport, hollandezi do flase imtesisht … Read More

“Jepi Mancio. Forza Mancio.” – tifozet zikalter ne Brunico jane me Mancinin!

07/07/2016, 11:18 |

Nga kontaktet e para me tifozet kete sezon, Roberto Mancini, duket absolutisht i qete dhe mbi te gjitha, sapo tekniku zikalter  ka hyre ne fushe ka qene njeriu me i mbeshtetur nga 300 tifozet qe ishin prezent ne … Read More

Sky – Rekuperim i shpejte nga Kondogbia. Me shume sllav kunder Palermos. Jovetic…

03/03/2016, 23:07 |

Nga qendra stervitore e Interit flet per SkySport24 gazetari Andrea Paventi qe tregon per rrjedhojat e Inter-Juve ne prag te ndeshjes ne kampionat kunder Palermos:

“Paraqitjet e mira te Eder, Ljajic, Perisic dhe Brozovic mund te … Read More

Sky – Inter-Juve, formacioni i mundshem: kthehet Ljajic. Ne mesfushe…

01/03/2016, 16:49 |

Stervitja e sotme e Interit eshte ne vazhdim e siper dhe Roberto Mancini ka filluar te bej provat e para per formacionin. Sic raporton Sky Sport, tekniku italian duke i orientuar qe te rreshtoj nje 4-3-3.

Read More

Sky – Inter ne fushe ne mengjes: ja raporti i stervitjes

24/02/2016, 14:55 |

Sic tregon SkySport, Interi ka zbritur ne fushe ne mengjes per stervitjen e pare te dites se sotme.

Zikalterit do te bejne edhe nje stervitje te dyte mbas dreke. Ne stervitjen e mengjesit lojtaret ishin ndare … Read More

Ne Appiano rreth 50 tifoz. Kontestime? Aspak, te gjithe jane duartrokitur. Lojtaret te merzitur: ishte…

06/04/2015, 19:38 |

Silvia Vallini direkt nga Appiano Gentile raporton se klima eshte e qete, kundrejt asaj qe mund te mendohet. Asnje kontestim nga ana e tifozeve, pavaresisht rezultateve zhgenjyese dhe mbi te gjitha pas fishkellimave ne San Siro.

Read More

SKY – Mancini mendon per 4-3-3? Ne mbrojtje zgjedhje te obliguara. Ne sulm…

06/02/2015, 20:46 |

Kunder Palermos, Inter ka nevoje te fitoj sepse 26 piket qe ka mbledhur ne klasifikim nuk bejne qe tifozet interist te flejne te qete.

Mancini edhe sot ka bere nje stervitje intensive, te koncentruar ne posedimin … Read More

VIDEO – Interi direkt ne fushe: Yuto eshte rikthyer, Brozovic shenon ne te gjitha menyrat!

02/02/2015, 23:31 |

Lajme te mira nga infermieria per Roberto Mancinin.

Yuto Nagatomo eshte rikthyer ne fushe ne Appiano Gentile bashke me shoket e skuadres qe nuk luajten nga fillimi ne sfiden ndaj Sassuolos. Japonezi ka qene protagonist ne … Read More

Tani do te kerkohet qe te rekuperohen te demtuarit. Shqeteson shume Hernanes…

01/12/2014, 17:48 |

Jave e lire nga impanjimet ne mesjave e keshtu qe Mancini do te kete nje jave te tere ne dispozicion qe te riktheje skuadren ne gjendjen me te mire fizike.

Gjeja e pare ne axhende eshte … Read More

Drejt ndeshjes me Dnipron, hapesire per Medel ose M’Vila. Osvaldo…

25/11/2014, 21:55 |

Roberto Mancini ka rekuperuar te gjithe te lenduarit, sa qe ne stervitjen e sotme kane munguar vetem Jonathan dhe Kovacic.

Kontrollet mjekesore te cilave u eshte nenshtruar Kovacic sot kane perjashtuar komplikime, edhe pse numri 10 kroat … Read More

Andreolli nga 1′, Mazzarri duhet te zgjedh partnerin e Icardit…

11/09/2014, 21:02 |

Lajmet e fundit qe vijne nga qendra sportive Angelo Moratti konfirmojne qe favoriti per te zevendesuar te skualifikuarin Vidic eshte Marco Andreolli.

Nderkohe, sa i perket sulmit, Mazzarri duhet te zgjedh partnerin e Mauro Icardit dhe … Read More

Drejt Sassuolos – Programi i stervitjeve gjate javes

07/09/2014, 13:32 |

Pas stervitjes se djeshme, skuadra e Walter Mazzarrit do te perfitoje dy dite pushim e do te fillojne stervitjen serisht te marten mbasdite. Nderkohe perpara ndeshjes se dyte te Serie A ndaj Sassuolos, zikalterit do te sterviten si … Read More

WM provon me dy sulmues. Palacio tani po punon…

03/09/2014, 16:49 |

Sky raporton se ne stervitjen e pare te javes pas barazimit ne Torino, Mazzarri do te filloj te mendoj per dy sulmues, qe nuk ka mundur t’i perdor ne debutimin per kete sezon ne Olimpico.

Palacio … Read More