Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

stramaccioni

Cassano sulmon Stramaccionin: “Njeriu me i keq qe kam njohur ne futboll. Ja bera mire qe…”

28/05/2018, 19:32 |

“Stramaccioni eshte personi me i keq qe kam takuar ndonjehere ne boten e futbollit”.

Jane fjalet e Antonio Cassanos qe kthehet te flas per eksperiencen e tij te Interi me Andrea Stramaccionin dhe perleshjen qe kishin pasur.

“Kam takuar … Read More

Strama: “1-3 me Juven, takimi me Morattin dhe ajo dere qe nuk hapej. Sneijder jashte ekipi dhe ceshtja Cassano…”

03/12/2016, 16:55 |

Ne nje interviste te gjate per Corriere dello Sport, ish-trajneri i Interit Andrea Stramaccionit ka folur per etapat e karrieres se tij. Ky eshte rrefimi i tij:

Cfare ju pelqen nga profesioni i trajnerit? “Fillimisht per … Read More

Stramaccioni: “Nuk pres asgje, interizmi im do te mbese pergjithmone por nuk eshte…”

05/12/2014, 16:25 |

Andrea Stramacconi, i intervistuar per Sky, nuk pret shume ovacione ne rikthimin e tij ne San Siro edhe pse lidhja e tij me boten Inter ka mbetur shume e forte dhe shume intensiv edhe pas largimit te tij … Read More

Strama: “Zemra eshte tek Inter, do te kthehesha. Kur Ausilio ka rinovuar…”

06/10/2014, 12:55 |

Andrea Stramaccioni, ka folur sot ne mengjes ne Radio Rai, ku ka rrefyer se ka ambicien per tu kthyer nje dite zikalter: “Nese te kthehem tek Inter eshte nje aspirate? Po, eshte normale. Duhet folur gjithnje me respekt, … Read More

Strama: “Tek Inter rekord fitoresh, me pas 16 demtime. I perzene nga Thohir? Jo por…”

10/09/2014, 12:53 |

Eshte nje Andrea Stramaccioni shume i karikuar, i cili eshte intervistuar nga Corriere dello Sport, pak dite nga transferta e Torinos kunder Juventusit qe rikthen kujtime te medha per ish teknikun zikalter: “Te shtunen luajm kunder Juventusit kunder … Read More

Strama: Moratti si nje baba, nese nuk do te kishte shitur do te kisha qendruar. Vetem nje keqardhje. Deki dhe Cassano…”

30/08/2014, 9:45 |

Ne numrin e sotem te Gazzetta dello Sport gjejme nje interviste te gjate te andrea Stramaccioni, ish tekniku i Interit dhe tashme i Udineses (skuader qe pikerisht ka mundur Interin e tij 5-2). Trajneri roman tregon dhe per … Read More

Sky – Strama tek zyrat e Interit: Zgjidh kontraten me Interin! Udinese tashme…

04/06/2014, 18:40 |

Sky Sport nuk pret zyrtarizimin por jep lajmin: Andrea Stramaccioni eshte tranjeri me i ri i Udineses.

“Detajet e fundit per zgjidhjen e kontrates qe e lidhte me Interin jane mbyllur dhe nga Xhakarta kane ardhur … Read More

Corriere – Mazzarri-Strama, toskani eshte ne -1.

07/10/2013, 14:15 |

Mbas humbjes se pare vijne edhe krahasimet me sezonin e kaluar. Corriere dello Sport ka theksuar se Interi me Walter Mazzarri ka pasur nje nisje kampionati akoma me te keq se vitin e kaluar me Andrea Stramaccionin. Mbas … Read More

Stramaccioni mbi Inter-Juventus: “Do te fitojme neve…”

12/09/2013, 23:54 |

Mbas pjeses se pare te intervistes se dhene nga Stramaccioni ku ka folur per raportin e tij me Morattin, SKY ka publikuar pjesen e dyte te intervistes te ish-trajnerit zikalter qe ka shprehur parashikimin e tij mbi Inter-Juve: “Do … Read More

Cassano: “Mazzarri, trajner i madh, por…”

30/07/2013, 20:12 |

Antonio Cassano ka folur sot per tekniket qe ka patur ne karriere. Komplimentat e zakonshem per Fabio Capello, ndersa per Stramaccionin dhe Mazzarrin, gjykimi ka qene me i ashper:

Capello? Numri 1. Allegri? Trajner i madh. … Read More

Moratti: “Shitje e rendesishme? Me pare blerjet. Respekt per Stramen.

23/07/2013, 15:11 |

I nderhyre ne Pinzolo, presidenti zikalter Massimo Moratti flet keshtu per impaktin e teknikut te ri ne skuader: “Mazzarri me ka dhene nje impresion shume te mire: jeton me futboll dhe eshte nje punetor shume i madh. Entuziazmi … Read More

Stramaccioni nuk tregon: “E ardhmja ime? Hmm, vazhdoj…”

30/06/2013, 21:24 |

Andrea Stramaccioni ka komentuar nga studiot e Rai Kupen e Konfederatave. Pasi ka analizuar teknikisht garen e Kombetarez Italiane qe ka dale e treta ne turne, ish-tekniku zikalter i eshte pergjigjur me buzeqeshje nje pyetjeje mbi te ardhmen … Read More

Juan Jesus: “Me Mazzarrin nje epoke e re, duam te kthehemi te fitojme gjithcka”

25/06/2013, 17:32 |

I intervistuar nga ESPN, Juan Jesus eshte kthyer te flase per sezonin e fundit me Interin, duke treguar entuziasem te madh per te ardhmen: “Kam patur shume mbeshtetje nga ana e tifozeve, dhe kur nuk arrijne rezultatet, gjithcka … Read More

Strama per Julio Cesar: “Me ke ndihmuar kur…”

23/06/2013, 0:13 |

Ne fund te ndeshjes Brazil-Itali ne Salvador de Bahia, Julio Cesar prezantohet ne mikrofonat e Rai Sport. Ne studio ishte edhe Andrea Stramaccioni ne rolin e analistit: “Ti e di sa here me ke ndihmuar kur jam ulur … Read More