Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Suning

Inter, Suning te sjell akoma te ardhura nga Kina: marreveshje sponsorisimi me gjigandin…

12/07/2018, 21:39 |

Suning nuk e ka ndermend te ndalet ne rritjen e klubit zikalter sa i perket te ardhurave.

Shoqeria kineze ka sjellur shume sponsor nga Azia dhe konkretisht nga Kina duke rritur keshtu te ardhurat e klubit me sponsorisime te ndryshme.

Read More

Inter-Thohir, koha kur Berlusconi sulmonte Morattin: “Shikoni ku e ka shitur Interin, une Milanin tim…”

07/07/2018, 20:01 |

Ishte maji i 2015 dhe Silvio Berlusconi ishte duke negociuar shitjen e Milanit.

I intervistuar nga Telenord, ish-presidenti i Milanit i kishte leshuar disa deklarata ngacmuese Massimo Morattit per shitjen e Interit te Erick Thohir.

Berlusconi thoshte, sic do te … Read More

Suning ne negociata me Erick Thohir per 30% e aksioneve te indonezianit! Merkato dhe stadiumi…

24/06/2018, 22:25 |

Suning nuk e ka ndermend te heq dore nga Interi, perkundrazi kerkon qa kete teresisht nen kontroll.

Corriere della Sera konfirmon se Zhang Jindong ka refuzuar nje oferte per shitjen e Interit dhe tani deshiron te marr edhe 30% te … Read More

Prapaskena, nje fond investitoresh me oferte per Interin! Suning refuzon automatikisht sepse…

18/06/2018, 19:21 |

Interi nuk eshte ne shitje.

Kete thote edicioni online i IlSole24Ore, qe tregon nje prapaskene interesante ne lidhje me klubin zikalter.

Nje prapaskene qe sheh Suning dhe Interi si protagonist. Po, sepse disa muaj me pare aksioneret kinez te … Read More

“Interi nje klub i forte me trajner te madh. Vitin tjeter mund te bejne mire sepse…”

27/05/2018, 23:38 |

Duke folur per mikrofonat e MondoNapoli ne eventin ‘Football Leader’, Fabio Capello ka komentuar edhe rreth Interit.

Trajneri i njohur italian e ka pershkruar Interin si nje skuader konkurruese duke e perfshire ate ne listen e skuadrave qe sezonin tjeter, … Read More

Cfare video-mesazhi nga Zhang Jindong: “Interista, me degjoni. Bashke do te ndertojme…”

21/05/2018, 16:02 |

Interi dje arriti te kualifikohej ne Champions League pas 6 vitesh mungese dhe gezimi tek zikalterit ishte i pamase. 

Interi fitoi 2-3 ne Olimpico nje ndeshje thriller qe pothuajse i ndali zemrat popullit zikalter.

Por duket se edhe Suning dhe … Read More

Inter, kohe ndryshimesh. Zikalterit nderrojne zyrat e klubit: ja motivet (FOTO)

10/05/2018, 0:08 |

Interi nderron zyrat e klubit.

Klubi zikalter eshte gati te zhvendos zyrat e klubit. Do te braktiset pallati historik i rruges Vittorio Emanuele II me zyrat e reja qe brenda nje viti do te jene ne zonen e Porta Nuova.

Read More

Me ose pa Champions, Interi e ka vendosur te ardhmen e Spallettit. Por ka te reja edhe ne merkato…

05/05/2018, 11:05 |

Kualifikimi ne Champions Leaguen e ardhshme nuk do te jete deciziv per Luciano Spallettin.

Interi ka vendosur qe te vazhdoje edhe me tej me teknikun toskan ne pankine dhe shume shpejt, drejtori sportiv Piero Ausilio do te takoje ate per … Read More

Sabatini: “E dhimbshme te ikja nga Interi, por ja arsyet e largimit. Tifozeve zikalter i kerkoj falje sepse…”

18/04/2018, 15:27 |

Walter Sabatini, ish-kordinator i zones teknike te Suning Sports, eshte kthyer te flas per aventuren e tij me Suning dhe Inter gjate nje eventi ne Milano.

“Ne rrugen time kam takuar shume interist, edhe kur isha te Roma.”

“Kam bere … Read More

Suning nuk ndalet. Zyrtarizohet nje tjeter sponsor i ri i Interit ne Kine: ja detajet

12/04/2018, 22:44 |

Jo vetem Beko. Nga Kina arrijne lajme per nje sponsor tjeter per Interin. 

Behet fjale per Black Fish Technology, nje kompani krediti online dhe e sherbimeve financiare qe eshte themeluar pikerisht ne Nanjing, qyteti ku e ka zyren edhe Suning, grupi … Read More

E FUNDIT, flet Steven Zhang: “Ky konfuzion qe po tentojne te krijojne rreth Interit, nuk do arrije dot…”

29/03/2018, 17:10 |

Jane dite te nxehta ne shtepine Inter. 

Walter Sabatini ka dhene doreheqjen nga roli i tij drejtues i anes teknike te Suning Sports dhe tifozet kane filluar te kete dyshimet e para per qellimet e Suning per te vazhduar punen … Read More

Suning largohet nga Interi? Grupi kinez komunikate per shtyp: “Keto jane zera qe…”

29/03/2018, 11:27 |

Nga shtypi kinez vjen nje deklarate e gjigandit aziatik per qellimet e tyre tek Interi dhe zerat per nje shitje te mundeshme.

Largimi i Capellos dhe me pas ai i Sabatinit ka bere qe te flitet shume ne Itali per … Read More

Gazzetta – Inter, Moratti po shtyn per nje rikthim te Brances. Suning nuk duket…

28/03/2018, 10:10 |

Raporti ndermjet Suning dhe Sabatinit ka mbaruar perfundimisht.

Shoqeria kineze ka bere nje revolucion te heshtur dhe deshiron qe te drejtoje klubin ne baze te direktivave te presidentit Xi Jinping.

Nuk mund te lejohen me shpenzime te cmendura, por vetem … Read More

SHTYPI I DITES – “Revolucion Kine-Inter: Fundi i nje dashurie qe nuk lindi kurre…” (28 Mars 2018)

28/03/2018, 9:36 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 28 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin: Revolucion Kine-Inter. Sabatini largohet nga Sunin. Eshte fundi i nje dashurie qe nuk lindi kurre. Duhet … Read More