Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Suning

ZYRTARE – Sabatini largohet perfundimisht: Ja komunikata e klubit

28/03/2018, 9:11 |

Tashme nuk ka asnje dyshim, Sabatini largohet perfundimisht.

Pak minuta me pare, Suning ka zyrtarizuar gjithcka me nje komunikate per shtyp.

Pas zerave te djeshem dhe fjaleve te drejtuesit qe linin shume pak marzh interpretimi, tashme eshte zyrtare.

Walter SabatiniRead More

E FUNDIT – Flet Sabatini, por duken si fjale lamtumire: “Interi eshte Inter, do kisha dashur nje histori me te…”

27/03/2018, 20:53 |

Sot ka qene nje bombe e vertete per tifozet zikalter lajmi se Sabatini mund te kete paraqitur doreheqjen tek Suning. 

Pak me pare, duke dale nga selia e Interit ne Corso Vittorio Emanuele ll ne Milano, Walter Sabatini ka folur … Read More

Inter, projekt gjenial per Piazza d’Armi: Gati nje Qytet Zikalter ne Milano!

15/03/2018, 11:49 |

Interi eshte gati qe shume shpejt te beje nje hap gjigand dhe gjenial, dhe ne te njejten kohe te zevendesoje Appiano Gentilen me nje ‘qytet’ zikalter, ne zemer te Milanos.

Sipas asaj qe ka treguar edicioni milanez i Gazzetta dello … Read More

Spalletti ka per te gjithe: deklarata kunder drejtuesve, Suning, Cancelos dhe Candreves

12/03/2018, 22:31 |

Askush nuk e kishte parashikuar shperthimin e Spallettit pas ndeshjes se djeshme ndaj Napolit.

Tekniku italian kishte per te gjithe dje duke leshuar deklarata thumbuese per drejtuesit e tij, Suning por edhe per lojtaret e tij si Cancelo dhe Candreva.

Read More

Ashtu si vitin e kaluar, Zhang Jr do te injoroje perseri Li

03/03/2018, 11:27 |

Familja Zhang ne Kine gezon nje reputacion shume te mire, jane te njohur ne te gjithe vendin me ane te superfuqise se tyre Suning, por gezojne respektin si te njerezve te thjeshte por edhe te qeverise kineze.

Zhang Senior, eshte … Read More

E FUNDIT – Proteste e tifozeve Kinez te Interit poshte selise se Suning

28/02/2018, 16:09 |

E kush do ta priste qe do te ishin pikerisht tifozet e Interit ne Kine ata qe do te protestonin ne menyre direkte tek Suning per investimet e munguara te gjigandit kinez tek Interi kohet e fundit por te shtyre … Read More

Inter, merkato flop? Qeveria kineze & FPF pengesat, por Suning deri me tani ka shpenzuar 530 milione euro

02/02/2018, 18:17 |

La Gazzetta dello Sport, duke hedhur drite mbi numrat, provon te shpjegoje motivet se per cfare arsyesh Interi nuk mori dot ‘ok’ nga Suning per te investuar ne menyre te ‘rende’ kete merkato janari.

Ne sesionin qe … Read More

CF – Inter: “Tkurrja e kapitaleve kineze mund te limitoje investimet e Suning.”

22/12/2017, 17:53 |

Tkurrja nga autoritetet kineze per eksportin e kapitaleve jashte vendit dhe investimeve ne shoqerite futbollistike mund te ndikoje dhe jo pak strategjine e Suning tek Interi.

Kjo gje behet me dije ne nje dokument zyrtar te … Read More

Inter, lajmi qe donim te degjonim: Zikalterit po pergatisin nje bond per te rifinancuar borxhin ndaj Goldman

05/12/2017, 13:25 |

Bond per te rifinancuar borxhin – Inter me sa duket eshte shume afer, sipas asaj qe thuhet nga Sole 24 Ore, qe te mbylli rifinancimin e borxhit te kontraktuar ne 2015 me Goldman Sachs dhe Unicredit, kur Erick … Read More

Inter, ja lajmi te cilin po prisje: Suning nuk eshte ne listen e zeze se qeverise Kineze. Ne janar mund te vije…

27/09/2017, 10:21 |

Optimizem i madh ne shtepine Inter per sa i perket llogarive dhe raportit te grupit Suning me qeverine kineze. 

Sot eshte dita e mbledhjes se keshillit te administrimit zikalter, ne te cilen do te mare pjese … Read More

Nje marreveshje komerciale prej 20 milione eurosh per te shuar ‘urine’ e Uefas. Sot, CDA e Interit vendos…

27/06/2017, 11:40 |

Gjithcka e konfirmuar. U dha edhe dje si lajm, por sot eshte konfirmuar nga te gjitha mediat italiane: Interi do te perfitoje nje shume te majme nga disa marreveshje komerciale ne Kine.

“Interi sot do … Read More

FPF, ja sanksionet qe rrezikon Interi ne rast se deshton deri ne 30 qershor: rrezik i madh bllokimi total i merkatos!

22/06/2017, 10:30 |

Te sistemohen problemet qe kane te bejne me Fair Play Financiar dhe te zgjidhen nje here e pergjithmone duart e Suning qe nuk pret gje tjeter vecese te ndertoje nje Inter te madh. Zikalterit po jetojne dite te … Read More

Spalletti: “Firma ne kontrate? Jemi si pleqte ne, me te vjetren: kemi dhene doren njeri-tjetrit. Sabatini…”

06/06/2017, 11:45 |

Perpara se tu niste per ne Nanjing, ku do te takoje per here te pare eperoret kinez te Interit, Luciano Spalleti ka folur disa fjale per gazetaret e pranishem ne aeroportin e Malpenses, ku nder ta ishte edhe … Read More

Corriere – Inter: ja kush qendron, kush largohet e kush eshte ne dyshim. Gjithcka qe duhet te dini per…

10/05/2017, 10:29 |

Mungojne ende edhe tre ndeshje kampionati, por sic lexohet edhe ne komunikaten e shkarkimit te Piolit, Interi po punon qe tani ne prag te sezonit te ardhshem.

Corriere dello Sport flet per kete gje, dhe mundohet … Read More