Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Suning

Gazzetta – Janari do te jete nje ‘lifting’ per skuadren. Dy blerje te sigurta, por kujdes edhe largimet…

15/10/2016, 10:15 |

Ne merkaton e Janarit skuadra e Interit do te pesoje nje lifting, kjo eshte e sigurte tashme.

Kete gje e konfirmon la Gazzetta dello Sport: “Do te blihet nje mbrojtes krahu dhe nje mbrojtes qendre, por … Read More

Zheng Ming: “Do te investojme perseri ne Janar, Interi duhet te rikthehet ne CHL. Mbi De Boer…”

08/10/2016, 12:59 |

Suning ka qellime te medha per Interin. Ai qe shpjegon projektin e grupit pronar te klubit zikalter eshte Zhang Ming, personi i zgjedhur nga Mr. Zhang qe te beje ndermjetesuesin ndermjet Nanjing dhe Milanos, ndermjet Suning dhe Interit.

Read More

Suning pa limite! Gazzetta konfirmon: “Ne vere u ofruan 85 milione per James Rodrigues, Real tha po…”

08/10/2016, 11:38 |

Qe Suning kishte nje fuqi te madhe ekonomike, kjo dihej qe ne fillim, por te kishte nje deshire kaq te madhe dhe nje potencial te tille, shume pak Interista e kishin menduar.

Gazzetta dello Sport sot … Read More

Gazzetta – Zhang dhe pasioni i tij Interi: potencial i jashtezakonshem. Shume projekte te ngjyrosura zikalter…

08/10/2016, 10:27 |

La Gazzetta dello Sport flet per ngjitjen e shkalleve nga ana e Jindong Zhang, i nisur nga nje dyqan 200 metra katror dhe tani ne kete moment ka arritur te jete njeriu i 11 me i pasur ne Kine.

Rriten partnership-et ne shtepine Inter. I fundit eshte pronari i Alibaba qe…

05/10/2016, 9:33 |

Te reja per sa i perket klubit ne shtepine Inter. Sipas asaj qe zbulohet nga Bloomberg, ne fakt, presidenti indonezian Joko Widodo ka zgjedhur Jack Ma, numrin nje te Alibaba, kolosit kinez i tregetimit elektronik, per zhvillimin e … Read More

Moratti dhe Tronchetti kanë vendosur: kthehen me 31%, ja propozimi i Suning. Sugjerohet…

04/10/2016, 11:15 |

Sipas të përditshmes la Repubblica, Massimo Moratti është i gatshëm ta bëj një rikthim të jashtëzakonshëm tek Inter, së bashku me Marco Tronchetti Provera. Vendimi për t’u kthyer në krye të shoqërisë zikaltër, është duke e provokuar tashmë … Read More

Darmian, zikalter ne fat: eshte nje hap larg Interit! Ai ka thene tashme po, United dhe Mou…

01/10/2016, 9:43 |

Pavarsisht sforcove ekonomike te shoqerise se re kineze, Interi i Frank De Boer ka ende disa mangesi per te sistemuar ne formacionin e pare.

Qe ne ditet e fundit te merkatos verore zikalterit kishin provuar qe … Read More

Gazzetta – Brozovic ne Empoli, sinjale te qarta paqeje…

22/09/2016, 11:28 |

Marcelo Brozovic ka zgjedhur rrugen e shuarjes se tensionit dhe surprizisht eshte perzantuar ne Empoli pak minuta perpara ndeshjes i shoqeruar nga agjenti i tij Miroslav Bicanic, agjenti historik i kroatit qe bashkepunon me Doyen, fond qe prej pak … Read More

Sky – Thohir-Suning te dielen ne Milano?

13/09/2016, 17:14 |

Nuk eshte akoma e sigurte data e ardhjes se delegacionit te Suning dhe te presidentit Erick Thohir ne Milano.

Sic raporton Sky Sport, zbarkimi ne Itali i stafit udheheqes se klubit zikalter mund te behet te … Read More

Gazzetta – Zhang dhe Thohir ne Milano: flitet per rinovimet!

13/09/2016, 10:37 |

Zhang Jindong dheErickThohir – perjashto ndonje impenjim profesional te oreve te fundit – priten te jene ne Milano ne fundin e javes qe te shijojne nga afer Derbyn e Italise.

La Gazzetta dello Sport shpjegon: “Delegazioni Suning … Read More

Inter, Suning ka vene ne shenjester disa talente te rinj Italian. Bernardeschi, Perin, Berardi dhe…

05/09/2016, 10:40 |

Njezet e shtate milione euro te shpenzuara per Made in Italy: keshtu u paraqit Suning ne Serie A, duke vene ne pjate 22 milione per Candreva dhe 5 per Caprari, lojtari 23 vjecar qe po shkelqen tek Pescara … Read More

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…

05/09/2016, 10:15 |

Giovani Gardini, sebashku me Zanettin, do te jene ne keto dite te ftuar ne Gjeneve per te perfaqesuar Interin ne punet e ECA (Federata e Klubeve Europiane).

Ne kete takim nuk eshte parashikuar asnje bashkebisedim me … Read More

Gazzetta – Icardi dhe Brozovic: rinovimet ne mesin e shtatorit…

05/09/2016, 8:56 |

Pas blicit ne Gusht dhe vizites ne fundjaven qe kaloi ne ndeshjen ndaj Palermos, drejtuesit e Suning do te rikthehen ne Milano perpara ndeshjes ndaj Juves, e programuar per 18 shtator. 

Ne kete udhetim – tregon … Read More

Moratti lavderon Suning: “Kane respekt te madh per Italine, jane te mbeshtetur nga shteti kinez. Objektivi eshte CHL”

03/09/2016, 20:51 |

Edhe ne faqet e versionit online te Gazzetta dello Sport mund te lexohen fjalet e Massimo Moratti per ardhjen e Suning ne klub:

“Kane respekt shume te madh per Italine dhe per klubin, pastaj kane edhe mbeshtetje … Read More