Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

taider

Takim mes Inter dhe Olympiakos: nga Kuzmanovic tek Roberto, te gjitha tratativat e mundshme

28/04/2015, 18:32 |

Nje takim, nje shkembim informacionesh qe ne te ardhmen mund te bej qe te nisin tratativa te verteta te merkatos.

Javen e kaluar dirigjentet e Inter kane pasur nje takim me drejtorin e zones teknike te … Read More

Gazzetta – Merkato, Ausilio takon Bundesligen ne Appiano…

13/12/2014, 15:08 |

Ne diten e djeshme nje delegacion me prokurator gjerman ka takuar Piero Auslion ne Appiano Gentile.

Ne mesin e temave te ndryshme qe jane diskutuar aty eshte folur edhe per Saphir Taider dhe Alvaro Pereira (ne pronesi te Inter) lojtar keta qe mund … Read More

Sassuolo-Taider, detajet e operacionit…

29/08/2014, 21:02 |

Qendrueshmeria e Taider tek Southampton ka zgjatur pak.

E ardhmja flet nga Italia, fanella eshte ajo e Sassuolos. Ne pritje te kalimit ne neroverde, keto jane detajet e operacionit: per Taider nje huazim me te drejte … Read More

Gazzetta: “Taider eshte i Sassuolos, detajet e marreveshjes”…

29/08/2014, 20:52 |

Edhe Gazzetta dello Sport konfirmon kalimin e Taider tek Sassuolo:

“Nuk ka paqe ne karrieren e Saphir Taider. Inter rimerr mesfushorin algjerian nga Southampton dhe e dergon ate (gjithmone ne huazim me te drejte blerje) tek … Read More

Taider-Saints, neser ne mengjes vizitat: blerja per 9 milione

05/08/2014, 0:11 |

Saphir Taider nje hap larg Southampton. Marreveshja me Interin duket te jete percaktuar, keto detaje raporton eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio:

“Neser Taider do te nenshkruaj kontraten e tij te re me klubin e Premier … Read More

Taider-Saints: arrihet akordi. Te marten vizitat…

01/08/2014, 23:13 |

Mesfushori Saphir Taider ka arritur akordin me Southampton dhe ne ditet e ardhshme do jete zyrtarisht nje lojtar i ri i Saints.

Ne vecanti, lojtari i klasit ’86 do te kthehet ne Itali pas ndeshjes me … Read More

Osvaldo, nuk ka rrezik nga… Taider. Njoftimi…

31/07/2014, 23:30 |

Situata e Saphir Taider, sic raportohet nga gazetari i SkySport, Gianluca Di Marzio, nuk do te ve ne dyshim suksesin pozitiv te tratatives qe ka te bej me Pablo Daniel Osvaldo.

Algjerianit, ish-lojtari i Bolongas nuk … Read More

Sky – Taider, mungon akordi me Southampton

31/07/2014, 20:04 |

Sic eshte raportuar ne lajmet e mbremjes se SkySport24, mesfushori zikalter Saphir Taider akoma nuk ka arritur akordin me Southampton.

Duke qene vete algjeriani, ish-lojtar i Bolognas i zgjedhur per te konrektizuar ardhjen e Pablo Daniel … Read More

Taider mbyll: “Ndihem mire tek Inter dhe nuk kam ndermend te largohem”

31/07/2014, 8:24 |

Emri i tij eshte perfshire ne operacionin Osvaldo. Por Saphir Taider nuk duket i interesuar ndaj ofertes se Southampton, lojtari ne fakt ka deklaruar tek Beinsports: “Ndihem mire tek Inter dhe nuk kam ndermend te ndryshoj ambient. Kam … Read More

Ja kur do te kthehen Nagatomo, Guarin, Taider dhe te tjeret…

16/07/2014, 15:29 |

Inter rekuperohet dale ngadale. Sot eshte kthyer per te punuar me ekipin Mateo Kovacic, kurse duhet pritur akoma per te tjeret qe kane luajtur ne Boteror.

I vetmi qe do i bashkohet Interit per turenun amerikan … Read More

Ne Algjeri: “Ne oret e ardheshme do te vije nje oferte e West Ham per Saphir Taider…”

16/07/2014, 15:16 |

Mund te jete Premier League ne te ardhmen e Saphir Taider.

Sipas asaj qe shkruajne gazetat e ndryshme algjeriane, mund te vije ne oret e ardheshme nje oferte nga West Ham per ish mesfushorin e Bolognes … Read More

ZYRTARE: Taider plotesisht i Interit. Ndersa Paramatti ne Bologna

02/07/2014, 10:48 |

Bologna ka raportuar ne websitin e tyre zyrtar se ka perfunduar me sukses marreveshja me Interin. Zikaltrit kane marre gjysmen tjeter te kartonit te Saphir Taider. Mesfushori tani eshte plotesisht i Interit qe ishte ne plan per t’u … Read More

Corriere – Taider, Inter blen gjysmen tjeter te kartonit vetem per…

01/07/2014, 15:50 |

“Pasi shiti ne nje cmim super te ulet Christodoulopoulos, Bologna duket se do te shese per nje shifer thuajse qesharake edhe gjysmen e kartonit te Taider tek Interi. Rinovimi i bashkepronesise nuk eshte i mundur, sepse te ishte … Read More

M’Vila takon Interin, Rubin e Taider jo. Biabiany piste e nxehte, Guarin tani eshte celsi i…

24/06/2014, 21:56 |

Eksperti i njohur Luca Marchetti i Sky Sport zbulon te rejat e fundit sa i perket merkatos se Interit. Kjo eshte situata e emrave te ”nxehte” zikalter.

FREDY GUARIN – Mesfushori kolumbian (i impenjuar sonte kunder … Read More