Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

te-rinjte

VIDEO – Livaja, spektakel me Atalanten. Dopiete pas polemikave.

19/08/2013, 8:45 |

Marko Livaja, i perjashtuar nga Under 21 kroate pasi ka refuzuar grumbullimin, kthehet ne skene pozitivisht me fanellen e Atalantes.

Lojtari i ri ne bashkepronesi mes Interit dhe Atalantes ka realizuar nje dopiete kunder Barit ne … Read More

Laxalt: “Debutimi, kenaqesi e madhe. E pershkruaj veten keshtu…”

06/08/2013, 20:13 |

Ne mikrofonat e Inter Channel, Diego Laxalt tregon debutimin e tij me fanellen zikalter ne ndeshjen kunder Valencias: “Me ka ardhur keq qe kemi humbur ndeshjen e debitimit tim dhe kam patur pak minuta ne dispozicion, por e … Read More

Ruben Botta i eshte premtuar Livornos

30/07/2013, 18:51 |

Eksperti i njohur i merkatos Alfredo Pedulla, nepermjet websitit te tij, jep te rejat me te fundit per kalimin ne huazim te Ruben Botta tek Livorno: “Ruben Botta eshte premtuar tek Livorno. Mesfushori-sulmues i Interit, e cili ardhi … Read More

Gazzetta: Shume shpejt nje oferte per Taider. Neser mbyllet per Longo?

28/07/2013, 10:55 |

Objektivi Taider. Sipas asaj qe raporton Gazzetta dello Sport, Interi eshte i interesuar te beje nje goditje ne merkato duke marre mesfushorin e Bolognas, vleresimi i te cilit per momentin eshte shume i ekzagjeruar (flitet per 20 milion). … Read More

Pres. Livorno: “Longo, kemi marreveshjen me Interin”

27/07/2013, 19:02 |

Livorno eshte gjithmone e me prane talentit te trete Interist pas Bardit dhe Benassit. Behet fjale per Samuele Longo, i cili eshte shume prane transferimit ne huazim tek Livorno.

Sic konfirmon Gazzetta dello Sport, presidenti Spinelli … Read More

Jonathan: “Une neser punoj. Shpatulla eshte OK.” Mbaye: “Une luaj kudo, vendos Mazzarri..”

23/07/2013, 20:10 |

Dy lojtare te tjere qe kane folur pas ndeshjes ne Inter Channel, kane qene Jonathan dhe Ibrahima Mbaye. inter.al ju sjell fjalet e tyre:

JONATHAN: “Pregatitja po shkon shume mire dhe eshte e rendesishme, neser dhe … Read More

Olsen: “Eshte dita e fundit, jemi lodhur. Por kam fituar…”

23/07/2013, 19:39 |

Andrea Mira dhe Patrick Olsen jane dy nga te rinjte e Primaveres qe Mazzarri ka bashkuar me skuadren e pare ne kete pregatitje verore ne Pinzolo. Ne eksperiencen e pare me te rriturit, ne mikrofonat e Roberto Monzanit … Read More

Inter, me ne fund edhe Laxalt dhe Duncan. E ardhmja e tyre…

19/07/2013, 14:21 |

Jane duke u bashkuar me grupin dy interistet e fundit qe ishin akoma me pushime. Behet fjale per Diego Laxalt dhe Alfred Duncan, qe kane patur disa dite me shume pushime pas impenjimeve ne Boterorin Under 20.

Ne Gane: Donkor pelqehet shume nga Mazzarri. Edhe ai do te kete hapesire.

14/07/2013, 22:38 |

Sipas portalit ganez Isaac Donkor, mund te gjeje hapesira tek Interi sezonin e ardhshem. Mazzari e ka zgjedhur te stervitet me ekipin e pare duke pare se ai ka potencial te madh. Djaloshi prej kohesh stervitet me skuadren … Read More

Probleme ne shpatull: Colombi del nga fusha.

14/07/2013, 13:05 |

Probleme per Matteo Colombin: sulmuesi i ri ne fakt ka qene i detyruar te lere fushen mbas nje renie te keqe. Colombi i shoqeruar nga stafi mjekesor, ka lene fushen e lojes duke mbajtur shpatullen e majte.

Read More

Interi zbarkon ne gadishullin iberik per te huazuar lojtare te Primaveres

10/07/2013, 14:30 |

Sipas informacioneve qe vijne nga Portugalia, dy te rinj zikalter do te transferohen ne Portugali: Behet fjale per portierin slloven Vid Belec dhe fantazistin italo-brazilian Daniel Bessa. Te dy keta do te trensferohen ne  forme huazimi tek Olhanense, … Read More

(FOTO) Bardi dhe Benassi ne zyrat e Interit, por per qellime te ndryshme

09/07/2013, 14:00 |

Marco Benassi largohet nga Interi dhe kalon perkohesisht tek Livorno. Nuk eshte nje lamtumire perfundimtare, por mesfushori zikalter do te shkoje ne huazim tek skuadra toskane. Sot ne mengjes ka qene ne zyrat e zv. presidentit Rinaldo Ghelfi, … Read More

CdS – Bardi, ka optimizem mbi rinovimin

06/07/2013, 13:18 |

Sipas Corriere dello Sport flitet edhe per te ardhmen e Francesco Bardit. Portieri ka shume mundesi qe te shkoje te Livorno, edhe pse pelqehet shume nga Cagliari. Dhe ne ditet ne vazhdim do te kete nje mbledhje midis … Read More

Bardi: “E ardhmja? Jam ne duar te sigurta.”

05/07/2013, 18:39 |

Portieri i ri i Interit Francesco Bardi – i ftuar ne TuttoMercato Web ne Castiglioncello – ka folur per vitin e kaluar tek Novara si dhe per planet e tij: “Sigurisht ka qene nje sezon i vecante por … Read More